вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Скільки волинян довіряють суддям. ОПИТУВАННЯ

Скільки волинян довіряють суддям. ОПИТУВАННЯ
Всього 4% волинян довіряють суддям. Цей катастрофічно низький показник можна виправити шляхом оновлення суддівського корпусу через зміни до Конституції в частині судової реформи.

Рівень довіри до судової системи в українському суспільстві настільки ж низький, наскільки високий рівень корупції в цій же системі, - повідомляє регіональний прес-центр «Центру політико-правових реформ».

84% жителів Волинської області та ще шести областей Західного регіону – Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької – під час опитування висловили недовіру судовій владі. Взагалі в Україні лише 5% громадян повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій.

Таким виявився результат опитування, яке проводилось на замовлення Центру політико-правових реформ у липні цього року компанією GFK Ukraine (опитувальник розроблений проектом USAID «Справедливе правосуддя»).

Центр політико-правових реформ (ЦППР) спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ (РПР) починає всеукраїнську комунікаційну кампанію «КонституціЯ», мета якої залучити звичайних громадян до конституційних змін. Проект буде реалізовуватись у 20 областях України, в тому числі і у Волинській області.

В Україні тривалий час формувався імідж, що Конституція – це книга для дуже розумних, вона ледь не найкраща в світі, нею необхідно користуватись у виняткових випадках і взагалі до звичайної людини це не має ніякого стосунку. Громадяни торкались сторінок Основного Закону в більшості у шкільному та студентському віці напередодні іспитів з правознавства. Тож Конституція і реальне життя зараз ніби знаходяться на різних орбітах. Як приклад – сьогоднішня «безкоштовна» освіта та медицина. Подібні нехтування призвели до розквіту корупції та непрофесіоналізму в органах державної влади. І «почесне лідерство» тут можна віддати судам, реформування яких є одним з найважливіших завдань для майбутнього конституційного процесу.

Експерти ЦППР та РПР вважають, що найкраще «перезавантаження» судової гілки влади має відбутись, як це відбулось з поліцією. Багато хто скептично сприймав нових патрульних на вулицях міста, однак вони змогли продемонструвати служіння народу та відданість справі. Патрульні виправдовують наданий їм кредит довіри, тоді чому не можна таку модель використати і в реформі судової влади?

Власне, реформа має декілька напрямків. Вона передбачає обов’язкові внесення змін до Конституції. «Без змін в Конституції судова реформа не може відбутись, оскільки неможливо ліквідувати політичний вплив на суддів та привести на посади нових правників», – підкреслила Юлія Кириченко.

По-перше, необхідно унеможливити залежність суддівської кар’єри від політичної волі. Іншими словами, політики (Президент, депутати і т.д.) не повинні втручатись до питань призначення-звільнення-переатестації суддівського корпусу. «Саме політичний вплив, який нині спостерігається в системі, не дає можливості громадянам сподіватись на неупередженість прийняття суддями рішень», – говорить пані Кириченко.

По-друге, необхідний відкритий конкурс на посади суддів, в якому можуть взяти участь не тільки «старі» кадри, але й люди, що досі не належали до суддівського апарату. Звісно, такі кандидати повинні довести належний рівень знань права та переконати конкурсну комісію у своїх високих моральних якостях. Вивченню підлягає й походження статків кандидата. При цьому до конкурсу на посади суддів вищих судових органів також потрібно допускати кандидатів, які раніше не працювали в судових органах, але є чесними й порядними людьми.

По-третє, має відбутися оновлення суддівського корпусу. Для цього має бути на рівні закону встановлено механізм перепризначення суддів, який відкриє шлях чесним правникам до посади судді та очистить судову владу від непрофесійних та корумпованих суддів. Зміни до Перехідних положень Конституції дозволяють це врегулювати на законодавчому рівні, що дозволить повернути довіру громадян до суддів.

По-четверте, планується введення інституту конституційної скарги. Це дає можливість громадянам звертатися до Конституційного Суду з питань неконституційності законів. На сьогодні громадяни такої можливості не мають.

Ці основні зміни мають обов’язково бути прописані в оновленій Конституції, і вони зможуть врятувати та повернути довіру громадян до судової гілки влади. Загалом, в судах і сьогодні працює багато порядних людей, які, на жаль, відчувають себе «білими воронами», з огляду на понівечену корупцією систему. Фахівці ЦППР та РПР спілкуються з такими суддями, відчувають їхню підтримку, що надає впевненості в правильності обраного шляху.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
СІМ'Я ВОЛИНСЬКОГО СУДДІ ОБЛАСТІ МАЄ У ВЛАСНОСТІ ЗЕМЛІ, ЯК 5 ЛУЦЬКІВ!!!!!!
У переліку чиновників-землевласників - судді та працівники міністерства юстиції.
У власності родини судді Апеляційного суду Волинської області Василя Подолюка - 197497243 метрів квадратних земельних ділянок.
Про це стало відомо після обробки декларацій чиновників компанією Promedia Consulting
Суддя Василь Подолюк працює в Апеляційному суді Волинської області. Згідно з декларацією за 2013 рік, площа земель, якою володіє його сім'я, практично дорівнює площі 5 Луцьків.
Згідно з аналізом оброблених декларацій, серед тих чиновників, чиї родини мають великі земельні ділянки, багато суддів та працівників Міністерства юстиції.
Відповісти
http://declarations.com.ua/declaration/4788
Відповісти
Гнати їх всіх в шию!!! Вони всі однакові корупціонери!
Відповісти
Люстрація!
Відповісти