вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Як знайти своє коріння

Як знайти своє коріння
Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик та юрист Інституту медіаправа Ігор Розкладай дають керівництво з приводу пошуку свого коріння.

Про це пише «Громадське радіо».

Інструменти пошуку нескладні, але слід орієнтуватися за певними типами документів:

1. Свідоцтво про народження, або метрика. В Україні цими документами опікуються органи актів цивільного стану, які є в управлінні Міністерства юстиції. Вони зберігають документи за останні 75 років.

2. Якщо ви хочете з'ясувати інформацію про родичів і потрібні дані давніші, ніж 75 років, для отримання інформації вам потрібно буде доводити наявність родинних зв`язків. А тут можуть виникнути проблеми. Адже, якщо йдеться про Східну чи Центральну Україну, то документи часто знищувались. Тому тут варто шукати вторинні джерела — документи з місць, де предок учився, судові записи тощо. Основне ж джерело – система державних архівів, що є в кожному обласному центрі.

3. Пошук документів до 1917-го року теж передбачає певні регіональні особливості. Універсальне правило — наявність метричної книги. Вона зазвичай складається із трьох розділів — записів про народжених, одружених та померлих. Іноді окремо записували тих, що, до прикладу, перейшли від римо-католицької конфесії до православної. Багато інформації також можуть дати свідоцтва про шлюб.

Та все ж шукати родинне коріння найкраще самостійно. В польських архівах, наприклад, фотографування є безкоштовним, що вигідно відрізняє їх від українських.

Розпочинати пошук у польських архівах варто із порталу szukajwarchiwach.pl. Це портал польських архівів, який, щонайменше, має опис усіх книг і дає уявлення, де вони розташовані. Архів уміщує десятки мільйонів цифрових копій документів онлайн: їх можна відкрити, подивитися та завантажити.

За іншою адресою — www.agad.gov.pl/inwentarze/testy.html — є низка відсканованих метричних книг, що стосуються таких українських територій як Поділля, Волинь та Львівщина.

За наявності родичів, які мігрували до США, можна скористатися сайтом www.libertyellisfoundation.org. Він містить відскановані документи, у яких є детальні записи про людей, що прибували до США кораблями у третьому класі.

В іноземних джерелах слід пробувати різні варіанти написання українських прізвищ, адже в них часто робили помилки.

Інформацію про родичів, зокрема, репресованих, можна шукати скрізь. Однак, все ж варто пробувати звертатися у декілька основних українських архівів:

— архів Служби безпеки України;
— архів Міністерства внутрішніх справ України;
— обласні архіви за місцем проживання, народження, арешту особи;

Ще одне джерело інформації — головний інформаційно-аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації.

Оскільки здебільшого в Російській Федерації оцифровуванням архівних документів займаються громадські організації, на думку Ігора Кулика, слід розпочати з пошукового порталу «Меморіал».

Щоб отримати інформацію в українських архівах, згідно з законом України «Про звернення громадян» у зверненні мають міститися:

— назва та адреса установи, куди адресоване звернення;
— прізвище адресата;
— домашня адреса, місце проживання;
— суть порушеного питання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
...сказав чувак дивлячись в дзеркало
Відповісти
Останні новини
Як знайти своє коріння
29 січень, 2016, 01:36