вхід реєстрація

Луцька міська рада перевищує свої повноваження, - облспоживспілка

Луцька міська рада перевищує свої повноваження, - облспоживспілка
Правлінню Волинської облспоживспілки із Офіційного сайту Луцької міської ради стало відомо, що до переліку питань пленарного засідання 7-ої сесії міської ради включено питання «Про створення тимчасової контрольної комісії міської ради з питань врегулювання ситуації між підприємцями ринку «Завокзальний» та Волинською обласною спілкою споживчих товариств».

Про це йдеться у офіційному зверненні голови облспоживспілки Марти Кандиби до Луцького міського голови Миколи Романюка і депутатського корпусу.

Публікуємо текст звернення без змін.


«Беручи до уваги зміст проекту рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії міської ради…», а також визначені Законом повноваження органів місцевого самоврядування не зрозуміло, на виконання яких саме повноважень місцевого самоврядування та для врегулювання якої ситуації створюється тимчасова контрольна комісія міської ради!

Оскільки у господарських відносинах з підприємцями Завокзального ринку облспоживспілка діяла і діє відповідно до чинного законодавства України, положень укладених договорів оренди торговельних місць, умов договору оренди земельної ділянки та рішення Луцької міської ради, тому будь-якої конфліктної ситуації облспоживспілки з підприємцями ринку не існує. Станом на 15.04.2016 року з усіма підприємцями укладено договори оренди торговельних місць, при тому 96% довгострокові – до 2031 року.

Один підприємець – депутат Луцької міської ради Волинець Олександр Петрович (на фото) здійснює підприємницьку діяльність без укладення договорів оренди торговельних місць.

Щодо взаємовідносин з депутатом міської ради – підприємцем Волинцем Олександром Петровичем правління повідомляє, що з вказаним підприємцем існує господарський спір щодо сплати неустойки за неповернення торговельного місця №1822 на якому з порушенням вимог Правил безпеки систем газопостачання розміщена його металоконструкція. При тому слід зауважити, що з часу виникнення спору підприємець із заявами про його розв’язання до облспоживспілки не звертався. На пропозиції облспоживспілки не реагував.

Оскільки підприємець Волинець О.П. протягом 2013-15 років не виявив бажання укладати довгостроковий договір щодо іншого торговельного місця (№ 1866), у січні 2016 року Волинська облспоживспілка повідомила його про припинення договору оренди в редакції 2009 року, та одночасно направила договір оренди на 2016 рік, який відповідає вимогам чинного законодавства та містить аналогічні умови довгострокового договору.

Підприємець Волинець О.П. не виявив бажання підписувати запропонований договір, однак безперешкодно продовжує здійснювати господарську діяльність.

Правління облспоживспілки вважає, що депутати міської ради на 7-му сесію запланували цілий ряд важливих питань, а створення комісії для розгляду господарського спору між депутатом міської ради – підприємцем Волинцем О.П. та Волинською облспоживспілкою знаходиться поза повноваженнями міської ради, оскільки порядок розгляду господарських спорів врегульовано нормами господарського процесуального кодексу України.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування.

Повноваження органів місцевого самоврядування визначені Розділом II «Організаційно-правова основа місцевого самоврядування» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно ч.1 ст.18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом. Відповідно, хочемо зауважити, що Волинська облспоживспілка сумлінно виконує свої зобов’язання перед територіальною громадою м.Луцька в частині повної і своєчасної сплати податків до бюджету та дотримання умов укладених договорів.

Враховуючи вище викладене вважаємо, що даний проект рішення не відповідає положенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Прийняття такого рішення міською радою буде перевищенням повноважень органу місцевого самоврядування та фактично втручанням у господарську діяльність Волинської облспоживспілки. Хочемо наголосити, що згідно ч.4 статті 23 Господарського кодексу України, незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється.

Вказана норма також кореспондується із статею 37 Закону України «Про кооперацію», яка встановлює що забороняється втручання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у фінансово-господарську та іншу діяльність кооперативних організацій, крім випадків прямо передбачених законом.

Просимо Вас дану інформацію взяти до відома та врахувати під час розгляду проекту рішення».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
спілкою споживчих товариств - це просто банда рекетирфів совкових
Відповісти
Розсилка новин
Підписатись
* Ви зможете відписатись в будь-який час
Останні новини
Готель
17 травня, 1950, 12:29
Луцька міська рада перевищує свої повноваження, - облспоживспілка
26 квітня, 1920, 13:23
Промінь. ФОТО
30 грудня, 0201, 16:08