«Хто живе на ДПЗ, тому у житті везе». ФОТО

«Хто живе на ДПЗ, тому у житті везе». ФОТО
Жителі мікрорайону ДПЗ нарікають на господарські проблеми, проте поступовий розвиток віддаленої частини міста спонукає старожилів лишатися у рідному куточку і приваблює нових мешканців.

Депутат округу №4 Микола Яручик провів екскурсію по району ДПЗ, - пише Район.Луцьк.

Мікрорайон ДПЗ розташований у південній частині міста. Раніше усю територію називали Гнідава, за назвою колишнього приміського села, яке приєднали до Луцька 1957 року. Назва окремого мікрорайону неофіційно з’явилася на початку 1980-х років, коли тут побудували підшипниковий завод. Тоді цю частину міста почали величати абревіатурою ДПЗ, що означає колишню назву підприємства «Державний підшипниковий завод №28».

Як і більшість ділянок, які пізніше приєднували до міста, мікрорайон має змішану забудову. Приватний сектор не відділений від багатоповерхівок, які поставали тут при розбудові міста. Округ Миколи Яручика охоплює більше територію багатоповерхівок. Проблеми та перспективи саме цих будинків ми розглянемо детальніше.

ІЗ ГРЯЗІ У КНЯЗІ

Розпочали екскурсію з вулиці Даньшина, 52, 52а. Тут, як і загалом на території округу, багато мешканців знають свого депутата в обличчя і вітаються при зустрічі.

При вході у двір з лівого боку можна помітити будинок, фасад якого укріплений металевими конструкціями.

«Близько трьох років тому у мешканців була така проблема: майже пачка від цигарок вміщалася в тріщини на будинку. Сьогодні тут можна побачити зміщення цеглин. Тоді спілкувався з мешканцями будинку, підключив громадськість. Після цього на укріплення будинку виділили майже мільйон гривень», – розповідає Микола Яручик.

Якщо все вдасться, каже депутат, цього року теж виділять кошти тепер уже на естетичне оформлення фасаду. За останні роки разом з мешканцями у дворі вдалося облаштувати дитячий майданчик і поміняти лавки.

Проте нині жителі нарікають на погане освітлення дворової території. У дворі дійсно немає жодного ліхтаря на опорі. Прохід до будинку освітлює лише настінний ліхтар. Та і ця проблема хвилює не усіх жителів.

«Ми тут живемо уже сім років. За цей час, звісно, видно покращення. Поставили майданчик, а раніше було лише дві старих конструкції. Дорожнє покриття в дворі зробили, лавочки поміняли. Світла, може, комусь і не вистачає, а ми вночі не ходимо, то нам нормально», – розповідає мешканка будинку Наталія Зотова.

Єдиною нагальною проблемою жінка називає бездоріжжя, по якому жителі добираються до будинку.

«Найголовніше – це дорога. Не можна пройти ні в школу, ні в садочок. Діти приходять усі брудні», – скаржиться мешканка.

Проте Микола Яручик заспокоює: вулиця внесена до переліку тих, які планують відремонтувати цього року.







ВПЕРЕД І З ПІСНЕЮ З «НАТАЛКИ»

Класти нове асфальтне покриття планують і в дворі на Гнідавській, 63б, 65. Ця територія, розповідає депутат, внесена до списку тих, які капітально ремонтуватимуть цього року.

А от на Потебні, 58 двір відремонтували ще при першій каденції депутата.

«В період першої каденції зробили ремонт прибудинкової території. Познайомився з цими мешканцями тоді, коли вони до мене звернулися, щоб вирішити питання ремонту під’їздів. Ми з ними попрацювали по програмі 50/50, тобто 50% оплатили мешканці, 50% - я. Крім того, долучився до вирішення питання по ремонту даху», – каже Микола Яручик.

У цьому дворі основною проблемою мешканці вважають розташування поблизу будинку нічного клубу «Наталка». Жителі не раз скаржилися на діяльність закладу, проте заборонити його роботу ніхто не може.

«Робили перевірку. З документами у них все добре, і працює заклад за встановленим графіком роботи. Відповідно, тут можна зарадити хіба посиленою роботою патрульних», – зауважує депутат.








«ЖЕК» vs ОСББ

Найбільше господарських проблем назбиралося на вулиці Станіславського, 11.

«У нас проблем багато. В першу чергу, дивіться, треба покосити траву. Я вже сьогодні казала, треба Яручику дзвонити. Там з неділі покосили, – показує місцева жителька рукою у напрямку скошеної ділянки, – а тут ніхто не косить».

Крім того, скаржаться жителі, сітка, що огороджує спортивний майданчик, уже місцями прогнулася, а подекуди утворилися дірки.

«Ми і не хотіли нічого питати. Бо скажуть, тільки поставили восени, а вже порвали. Та хоч би вона була нормальна, металева, а то хтозна з чого вона зроблена», – обурюється мешканка будинку.

Скаржаться жителі і на необлаштовані підмостки біля під’їздів та бруд у підвалах. Мовляв, «жек» робити нічого не хоче.

А от в сусідньому будинку на Станіславського, 11а з нового року організували ОСББ. Прибудинкову територію у дворі облаштували близько двох років тому. Нині уже зусиллями ОСББ хочуть перекрити дах і встановити лічильник.

«Добре живеться нам. Голова ОСББ – хороший чоловік, все старається, дерева понасаджували, косять вчасно. Проблеми є, звісно. От ту «бєсєдку» треба було б відремонтувати», – ділиться місцева мешканка.

Окрім альтанки, розповідає жінка, треба було б і в підвалах навести лад, поміняти труби. Тож на нову форму господарювання мешканці покладають неабиякі надії.









З підвалами неладно і в будинку на вулиці Станіславського, 50. Проте цю проблему мешканці основною не вважають.

«Тут стільки дітей грається, а біля під’їздів машина за машиною їздить. Об’їжджають будинок і їдуть, куди їм треба. От для чого це робити?» – обурюється місцева бабуся-активістка.

Відстань між тротуаром і газоном й справді невелика, тому дітям бавитися тут небезпечно. Тож місцеві хлопчаки шукають забав на дахах гаражів, поки хтось з дорослих не насварить.

«На Станіславського, 50 було найважче добитися ремонту у зв’язку з тим, що будинок не новий, і тут найбільша заборгованість за комунальні послуги», – зауважує Микола Яручик.

Все ж територію вдалося відремонтувати. Тепер асфальтне покриття мешканців влаштовує. Тільки от і в цьому дворі, скаржаться жителі, траву вчасно не скошують.






ДРУЖБІ НАРОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

Прибудинкову територію на Дружби народів, 13 також відремонтували. А на початку весни жителі вирішили засадити газон фруктовими деревами. Тож через деякий час мешканці очікують плодів зі свого власного саду.

Микола Яручик розповідає, що сам дуже любить фруктові дерева і пропонує їх посадити мешканцям на своєму окрузі. Каже, саджанці пропонує усім охочим. Хтось погоджується, а комусь сад у дворі не до вподоби.

Жителі сусіднього будинку на Дружби народів, 15, до прикладу, за рахунок газону захотіли розширити парковку для автомобілів. Дерева деревами, а машини теж десь ставити треба. Нині мешканці цього будинку просять підшукати декоративні парканчики, щоб облагородити територію клумб.

А от жителям на вулиці Дружби народів, 8, 8а, 10, 12 естетичного задоволення у дворі точно вистачає. Стіни будинків прикрашають близько десятка різнокольорових малюнків. Ідея оживити будинок малюнками належить місцевій мешканці та помічнику депутата Миколи Яручика Наталії Гуркіній.

«Ця ділянка увійшла в топ-найгірших прибудинкових територій у місті. Тому її ремонтували найпершою серед інших у мікрорайоні ДПЗ», – зазначає Микола Яручик.

Тепер мешканцям нічого нарікати на погану дорогу та недостатню кількість конструкцій на дитячому майданчику.





Загалом мікрорайон ДПЗ продовжує помалу виходити зі статусу відірваної від міста ділянки. Центральною вулицею без проблем можуть пересуватися автомобілі, а мешканці не нарікають на відсутність об’єктів інфраструктури поблизу. Якщо і треба дістатися до центральної частини міста, то труднощів із транспортним сполученням немає.

«Основні центральні сполучення цього року внесли в список тих, які мають відремонтувати. Хотів би дуже, щоб капітальний ремонт і на Марка Вовчка зробили, але цього року там планують лише провести поточний ремонт», – зазначає Микола Яручик.




Тож мешканці ДПЗ у перспективі чекають на нові позитивні зміни. А поки мікроклімат району, за словами директора ТзОВ «Волинське агентство нерухомості» Лариси Мусійчук, притягує так званих «районних фанатів», які частенько шукають собі помешкання саме в цій частині міста.

Оксана ВЛАСЮК

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 8
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
а що таке дпз???це давно вже скф україна! тобто ЛПЗ!!!
Відповісти
невже знову вибори світять?
Відповісти
а зато там наи гпз квартири самі дешеві
Відповісти
У році 1985, коли до мікрорайону ходив лише автобус, здається, №7 ГПЗ розшифровували як:"Господи, поможи заїхати !"...
Відповісти
а зараз у нас супер. до центру пішком 30 хв.іти.Кругом ремонт біля будинків,зелено.інфраструктура -садочки,поліклініка, аптеки,магазини,школи.Автобуси,тролейбус 1, 2- в різні куточки Пуцька- автобуси 28,230,14,11,10,4,32,чекати 2-3 хв. так всім хто живе на ДПЗ-то везе.Ні за що не поміняла ДПЗ на 40кв.Квартирі самі дешевші і вода завжди є у нас, і тепло включають першим,бо котельня найновіша.Два заводи у маленькому мікрорайоні.Автостанція на Львівській рукою подати. Автобус № 7 туди ніколи не ходив, а номер №6, йшов по Львівській і №14.
Відповісти
Які незрзуміло-дурні назви мікрорайонів Луцька : гепезе , мекесе , 40-вий, 33-й ! Невже не можна говорити : Гнідава , Гуща - бо так називалися тут села ! А ще чомусь називають і пишуть Теремно , замість ТЕРЕМНЕ , хіба тут вже московія ? Тай іншогог абсурду в Луцьку дуже багато , але нікому це не потрібно ! От ПІАР - для декого- СВЯТЕ !
Відповісти
А от жителям на вулиці Дружби народів, 8, 8а, 10, 12 естетичного задоволення у дворі точно вистачає. Стіни будинків прикрашають близько десятка різнокольорових малюнків. Гарні слова -прямо все так кльово, а те , що поставили сміттєблоки біля свмісінького дитячого майдапчика, куди тече весь бруд, і наші діти граються в цьому смороді. Обіцяв Яручик , що вирішить це питання . та вже, мабуть ,забув. Чужі діти - не свої, нехай собі бавляться з крисами...
Відповісти
А шапочка де
Відповісти
Останні новини
«Хто живе на ДПЗ, тому у житті везе». ФОТО
25 травень, 2016, 10:08