Якщо «Бурштин» працюватиме на експорт, львівське вугілля стане затребуваним

Якщо «Бурштин» працюватиме на експорт, львівське вугілля стане затребуваним
"На сьогодні при видобутку 5300 тонн вугілля на добу ми відправляємо на виробіток електроенергії лише 630 тонн. Це - мізер. Через відсутність експорту електрики у нас нема ринку збуту. Шахти працюють на склад. А це означає, що наше підприємство не має можливості заробляти кошти. Ситуація вкрай складна",- заявив у коментарі журналістам керівник ДП “Львіввугілля” Андрій Дяченко.

Звичайно, годі сподіватись, що надходження від експорту електроенергії будуть такими ж великими, як, скажімо, від експорту сільгоспродукції чи металургії, які приносять економіці мільярдну валютну виручку. Тим не менше, за підрахунками міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, у попередні роки, коли Україна експортувала електрику, надходження сягали 750 мільйонів доларів. Утім, на сьогодні експорт важливий не стільки за рахунок валютних надходжень, скільки для забезпечення електростанцій ринком збуту.

Справа в тому, що через обвал економіки, а також припинення поставок до Криму, в Україні виник профіцит електроенергії. А він виявився не менше небезпечним для енергосистеми, ніж дефіцит. Оскільки електростанції не можуть виробляти електрику про запас, вони змушені були розвантажувати енергоблоки. Дійшло до того, що попередній міністр енергетики навіть виступав за те, аби ТЕС працювали нижче мінімальної потужності, а це уже загрожувало збільшенню аварійності на станціях. Падіння виробництва електроенергії позначилось і на роботі вугільних підприємств, які у нас і так не у найкращому стані. Їм стало просто нікуди збувати вугілля, а отже і заробляти на існування.

Незабаром Україна може нарешті налагодити експорт електроенергії, про який говорили впродовж останніх півроку. Шанс на те, що нашу електрику купуватимуть за кордоном з'явився після того, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України узгодила проект розпорядження Кабінету міністрів про скасування дотаційних сертифікатів при експорті електроенергії. Наступний крок за урядом. Якщо він прийме цю постанову, експортна ціна української електроенергії може нарешті стати конкурентною.

Саме з розрахунку на вугілля з Львівсько-Волинського басейну свого часу збудували Бурштинську ТЕС. Вона єдина в Україні працює в рамках відокремленого енергоострова і синхронізована з європейською енергосистемою. Тому на відновлення експорту львівські шахтарі сподіваються, як ніхто інший. Якщо ця станція працюватиме на повну потужність, гірники знову зможуть відправляти на "Бурштин" кілька десятків вагонів вугілля щодня, а не той мізер, що йде сьогодні.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Якщо "Бурштин" Ахметов віддасть назад, то тоді почне підприємство працювати.
Відповісти
Останні новини
Якщо «Бурштин» працюватиме на експорт, львівське вугілля стане затребуваним
30 травень, 2016, 16:06