ЄВРО-2016. Франція стає останнім півфіналістом турніру

Підопічні Дідьє Дешама впевнено та з розгромним рахунком закінчили казку Ісландії на чемпіонаті Європи з футболу.

У матчі головного фаворита та головної сенсації турніру усе вирішив ударний перший тайм у виконанні збірної Франції, коли "Триколор" забили майже усі свої гольові моменти.

Початок розгрому ісландців поклав Олів'є Жиру, який скористався позиційною помилкою захисників команди-суперника та пробив поміж ніг Гальдорссону. А вже за вісім хвилин Поль Погба ударом головою реалізував подачу Антуана Грізманна з кутового - 2:0. Після цього підопічним Дешама вдалось до перерви відзначитись ще двічі: спочатку після скидки того ж Грізманна влучно з-за штрафного майданчика пробив Дімітрі Пайє, а потім у контратаку вдало втік вже сам форвард мадридського "Атлетико".

4:0 після першого тайму багато в чому вирішили сценарій гри на другу її половину: одним треба було забивати для престижу, іншим - уникнути непотрібних дискваліфікацій та травм. Слід відзначити, що обидві команди впорались зі своїми завданнями: ісландці зусиллями Колбейна Сігторссона та Біркіра Б'ярнасона двічі розписались у воротах Уго Льоріса, а французи відповіли на це забитим м'ячем від Олів'є Жиру.

Таким чином, "Ле Бльо" перемогли збірну Ісландії з рахунком 5:2 і зіграли поки що найрезультативніший матч Євро-2016. Самі ж французи стали першою на турнірі командою, яка забила п'ять разів у одному матчі.

Ісландська казка закінчилась на високій стадії чвертьфіналу. Збірна Франції ж після цієї перемоги стала останнім учасником півфіналу турніру: 7 липня господарі чемпіонату зіграють проти комнади Німеччини. У іншому півфіналі 6 липня зустрінуться команди Португалії та Уельсу.

Франція - Исландія 5:2 (Жиру, 12, 59, Погба, 20, Пайє, 43, Грізманн, 45 — Сігторссон, 56, Біркір Б'ярнасон, 84)

Франція: Льоріс — Санья, Умтіті, Кошельни (Мангала, 72), Евра — Погба, Матюїді — Сіссоко, Грізманн, Пайє (Коман, 80) — Жиру (Жиньяк, 60)

Ісландія: Галльдорссон — Севарссон, Арнасон (Інгасон, 46), Рагнар Сігурдссон, Скуласон — Гудмундссон, Гуннарссон, Гілфі Сігурдссон, Біркір Б'ярнасон — Сігторссон (Гудйонсен, 83), Бедварссон (Фіннбогасон, 46)

Попередження: Умтіті - Біркір Б'ярнасон