вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

На РАЕС введено в промислову експлуатацію систему сейсмічних спостережень

На РАЕС введено в промислову експлуатацію систему сейсмічних спостережень
Більше року тому на Рівненській АЕС запроваджено систему сейсмічних спостережень, яка в автоматичному режимі реєструє події природного і техногенного характеру, зокрема, землетруси та ядерні випробування.

В рамках виконання затвердженого у 2009 році Мінпаливенерго України та «НАЕК «Енергоатом» і погодженого Держатомрегулювання України «Плану заходів з оцінки сейсмічної небезпеки і перевірки сейсмостійкості діючих АЕС» на РАЕС у червні 2015 року було впроваджено та за рік введено в промислову експлуатацію систему сейсмічних спостережень, - повідомляє прес-центру ВП РАЕС.

Система сейсмоспостережень спроектована спеціалістами Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України. Сейсмометри встановлені на території постів контролю АСКРО в п’яти свердловинах глибиною 30-90 метрів у селах Маневицького району Волинської області – Старий Чорторийськ та Костюхнівка, в селах Володимирецького району Рівненської області – Сопачів та Полиці, а також в місті-супутнику РАЕС – Вараш. Один поверхневий сейсмометр знаходиться на промисловому майданчику Рівненської АЕС.

Як коментує заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Романенко, система сейсмоспостережень у автоматичному режимі реєструє та локалізує усі значущі коливання земної поверхні. За рік дослідної експлуатації зареєстровано сотні подій як природного, так і техногенного характеру, серед яких найпотужніші руйнівні землетруси у світі та ядерні випробовування у КНДР.

Уся зібрана інформація зберігається на локальному сервері системи, однак для покращення локалізації подій, розробки розрахункових акселерограм та уточнення сейсмічної небезпеки проммайданчика на РАЕС у 2017 році планується організувати співпрацю з Головним центром спеціального контролю Національного центру управління та випробування космічних засобів щодо передачі, зберігання та обробки даних.

На даний момент подібна система працює на Южно-Українській АЕС, плануються до впровадження аналогічні системи на Запорізькій та Хмельницькій АЕС. За словами Олександра Романенка, сейсмомоніторинг у зоні спостереження АЕС є вимогою МАГАТЕ та надає інформацію для вивчення джерел можливих місцевих землетрусів, що особливо актуально для забезпечення безпечної та надійної роботи електростанції.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
На РАЕС введено в промислову експлуатацію систему сейсмічних спостережень
05 липень, 2016, 12:02