Українське автомобілебудування занепадає через зниження акцизів

Українське автомобілебудування занепадає через зниження акцизів
І заради підтримки такого "вітчизняного автомобілебудування" існували височезні імпортні мита? Про це інформує газета Експрес.

Незважаючи на зміцнення гривні і спад інфляції українські автомобільні заводи, як і раніше, не можуть включити на повну силу свої конвеєрні лінії..

У червні 2016 року на українських автомобілебудівних заводах було вироблено 428 машин. Цей показник на 27% нижчий за показник минулого місяця і на 66% менший, ніж у червні минулого року, повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Левову частку загального обсягу випущених транспортних засобів у червні склали легкові автомобілі – 347 машин. Всі вони випущені на заводі Єврокар. Цей результат на 66% менший, ніж у червні 2015 року і на 26% нижчий, ніж минулого місяця.

Комерційних автомобілів в червні було вироблено 75 екземплярів, це на 7% нижче, ніж у травні та на 46% менше, ніж у червні 2015 року. Також за цей період було випущено 6 автобусів і всі вони виробництва Черкаський автобус, це на 84% нижче за показники травня і на 93% менше за червень минулого року.

У компанії Єврокар низькі показники виробництва легкових автомобілів в Україні пов'язують з нестабільністю економічної та політичної ситуації.

“Останнім часом ми можемо бачити проблиски світла в кінці тунелю – незначне зростання ВВП на 0,1% у першому кварталі 2016 року і поступовий спад інфляції. Але цього недостатньо, щоб згладити наслідки девальвації гривні і катастрофічного падіння доходів населення", - повідомили в компанії.

У компанії відзначають, що всі українські автопідприємства зараз перебувають в режимі очікування і, практично, боротьби за виживання. На підприємстві Черкаський автобус прокоментувати результати виробництва не змогли.

Більш негативна динаміка по виробництву спостерігається у ЗАЗу. За підсумками першого півріччя на Запорізькому автомобілебудівному заводі було випущено лише 4 легкових автомобілі, що в 361 разів менше, ніж за перше півріччя 2015 року.

У компанії ЗАЗ ситуацію поки не прокоментували. Старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко зазначає, що з прийняттям закону №3251 про зниження акцизу на б/у іномарки запуск конвеєра на заводах Богдан та ЗАЗ в найближчі місяці втратив сенс. Попит на нові автомобілі був і без того низьким.

За його словами, ЗАЗ в останні місяці продавав всього за 200 автомобілів на місяць, тому тих 2 тис. автомобілів, які він зробив в кінці минулого року, перш ніж конвеєр було зупинено, вистачило б на 10 місяців.

"А з напливом б/у автомобілів в найближчі місяці, беручи до уваги зниження акцизів, необхідність поповнювати склади ЗАЗ може відпасти до істотного відновлення ринку до докризових величин", - говорить аналітик.

Він також не виключає ймовірності того, що на ЗАЗ може чекати доля Кременчуцького автоскладального заводу, коли його було законсервовано до кращих часів. Сьогодні Україна не відрізняється стабільністю у виробництві автомобілів.

За словами директора з маркетингу групи компаній АІС, не можна конвеєр запускати заради 50 автомобілів на місяць. Всі заводи роблять за один місяць якийсь певний обсяг і йдуть на канікули.

"Особливо часто так робить ЗАЗ", - говорить він.

Єврокар, натомість, відображає те, що відбувається на ринку.

"Ринок виріс, і у Єврокару зросло виробництво", - пояснює Боровик.

За його словами, позиції автомобілів Skoda на ринку покращилися, бо у них з'явилося багато новинок. В цілому за перше півріччя 2016 року в Україні було вироблено 2095 транспортних засобів. Це на 34% менше, ніж за аналогічний період 2015 року.

У Єврокарі зазначають, що прогнозувати що-небудь в таких умовах, коли серед виробників легкових автомобілів залишився лише один завод, вкрай складно.

"І якщо ситуація не зміниться на краще, ми можемо розраховувати на виробництво лише в 4 тисячі легкових автомобілів за підсумками року", - повідомили в компанії.

Андрейченко прогнозує, що зниження виробництва в 2016 році буде за всіма видами автомобільного транспорту: на легкові та комерційні автомобілі на 30-40%, а автобуси на 80%. По легкових автомобілях зниження буде, як наслідок закону, спрямованого на лібералізацію продажу авто з пробігом, по вантажних - через падіння держзамовлень, в тому числі військових. По автобусах - через низьку бізнес активність в країні та брак коштів у місцевих бюджетах.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 10
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Просто місце прокляте!!!
Відповісти
А кому треба ці драндулєти, коли по гарантії в авто силіконом замазують щілини, щоб вода не протікала у салон
Відповісти
Хай навчаться виробляти нормальні машини , а то беушна німецька іномарка краща за українське корито
Відповісти
якщо знизити вартість в два рази, то і купувати будуть більше
Відповісти
В поляків нема своїх відомих марок автомобілів, але вони не страждають від цього, бо вони можуть собі дозволити придбати якісний німецький автомобіль за нормальними цінами. Нафіг нам той ланос і національний автомобілевиробник, якщо це корито, а не автомобіль.
Відповісти
авто з германii вiком в 10, 15рокiв в 100 краще а нiж цi вiтчизнянi машини часу, та й ще з цiнами невiдповiдними нi безпецi, нi екологii не говорячи вже про комфорт та якiсть...
Відповісти
це йде планомірне знищення промисловості України...
по всіх напрямах...
за активної підтримки Києва.
Відповісти
Коли французи,німці,японці будували автозаводи на Сході Європи,Україна лишилась за бортом.Наші чиновники чекали мільйони долярів хабарів.Нікого не цікавило створення робочих місць,інвестиції.А менеджери Деу виявили бажання домовлятись.На Україні появилось Деу,яке сьогодні нікому не потрібне:а ні пересічним громадянам,а ні новій поліції,а ні державним структурам.То навіщо на кожному перехресті кричати про підтримку автомобілебудування.Деу-це на зразок народження дитини мертвою.
Відповісти
чотири корита випустили за півріччя одне ПЕЦІ ОДНЕ ІЗІ ГРОЙСМАНУ одне Сені за заслуги і одне олігофрену. українські Майбахи для укр. еліти.
Відповісти
Останні новини
Українське автомобілебудування занепадає через зниження акцизів
08 липень, 2016, 04:00