На Волині зафіксовані перші випадки африканської чуми у свиней

На Волині зафіксовані перші випадки африканської чуми у свиней
Африканська чума свиней (АЧС) "косить" свійських та диких свиней по всій Європі.

Повідомляє Iнформаційне Aгентство “Волинські новини”.

Цього разу хвороба вже дісталася Волині: спалах АЧС зафіксували в Любешівському та Ратнівському районах. Всього – 4 випадки. Про це інформує Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Волинській області.

Виконувач обов’язків начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Валерій Добринюк повідомив, що сьогодні вже отримали підтвердження 4 випадків зараження АЧС на Волині:

«Станом на 26 серпня на території Волинської області зареєстровано чотири неблагополучних пункти по африканській чумі свиней в індивідуальних господарствах громадян: у селах Залізниця, Воля Любешівська Любешівського району, селищі Любешів та селі Кортеліси Ратнівського району. Спеціалісти Держпродспоживслужби вже перебувають у Любешівському та Ратнівському районах і вживають заходи щодо локалізації осередків хвороби, а також її ліквідації та наступному поширенню. Залучені працівники ДСНС, поліції. Збитки будуть підраховуватися після всіх заходів, але приблизно – це сотні тисяч гривень», – повідомив він.

З початку 2016 року в 10 областях нашої держави виявили 15 випадків захворювання на африканську чуму свиней: Полтавська (3), Одеська (3), Сумська (2), Житомирська (1), Кіровоградська (1), Хмельницька (1), Чернівецька (1), Миколаївська (1), Чернігівська (1), Черкаська (1) області, у тому числі 2 випадки серед диких кабанів та 13 – серед домашніх тварин.

В Кіровоградській, Хмельницькій та Чернівецькій областях АЧС зареєстровано вперше. Ймовірною причиною виникнення хвороби в цих регіонах стало несанкціоноване переміщення інфікованих збудником АЧС вантажів (живі тварини, сировина або продукція тваринного походження). Крім того, нещодавно стало відомо ще про три випадки – на сусідній Рівненщині. А сьогодні надійшло підтвердження, що ця хвороба дісталася до Волині.

Нагадаємо, для людини ця хвороба є безпечною, але для «п’ятачків» вона смертельна. Причому розповсюджується АЧС надзвичайно швидко.

"Проти неї ветеринарна медицина безсила. Якщо від класичної чуми є вакцини, то африканську чуму можна побороти лише локалізувавши осередок зараження", - розповідає заступник начальника управління, начальник відділу протиепізоотичних заходів Сергій Войтюк.

Часто, каже він, симптоми африканської чуми свиней подібні на симптоми інших захворювань: тварина відмовляється від корму, заривається в підстилку, спостерігають в інфікованих тварин хитку ходу, синюшні плями на підборідді, вухах, животі. У хворих на АЧС свиней спостерігають збільшену селезінку. Підтвердження цієї хвороби можна отримати лише після лабораторних досліджень, які робляться у місцевій та центральній лабораторіях. Саме так і виявили її на Волині.

До слова, АЧС смертельна лише для свиней, інші тварини та людина можуть бути лише носіями хвороби. Саме тому важливо навіть тваринам в корм давати термічно оброблене м’ясо чи субпродукти.

Якщо ж випадок захворювання на АЧС таки підтвердиться, то в усьому населеному пункті все поголів’я свиней як у індивідуальних, так і у фермерських господарствах повинне бути спалене. На відстані 10-20 кілометрів формується карантинна зона, де свиней також віддають на забій, але їх можна вже відправити на переробку: паштети, варені ковбаси. Також відстрілюється дика живність в прилеглих лісах. Крім того, на відстані 100 кілометрів від спалаху хвороби ведеться контроль за клінічним станом тварин, має проводитися постійний обхід господарств і ветеринари мають з’ясувати, чи немає випадків захворювання.

Ситуація з АЧС доволі серйозна: в Україні вже був випадок, коли довелося знищити 65 тисяч голів на одному з тваринних комплексів. Власникам довелося виплачувати компенсацію.

Тому всім господарям, навіть одноосібникам, ветеринари радять тримати свинарники в закритому режимі, бажано входити до тварин у змінному взутті й постійно стежити за станом їхнього здоров’я та інформувати ветеринарів про підозри на захворювання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
На Волині зафіксовані перші випадки африканської чуми у свиней
26 серпень, 2016, 17:49