Луцьк - у трійці найбезпечніших міст України

Луцьк - у трійці найбезпечніших міст України
Із початком осені ринок нерухомості традиційно пожвавився. При цьому серед головних чинників вибору нової квартири чи будинку покупці називають безпечність міста й району, де розташоване житло.

Найбільший в Україні сервіс оголошень OLX провів опитування серед своїх користувачів та визначив найбезпечніший обласний центр України, - пише 24 Канал.

Усього оцінили 26 міст країни за десятьма критеріями. Респонденти виставляли бали від одного до семи, оцінюючи свої міста щодо безпеки, чистоти, зручності й доступності. Серед критеріїв також були рівень забрудненості навколишнього середовища, рівень розвитку транспортної і торговельної інфраструктур, наявність спортивних майданчиків і залів, місць для відпочинку й прогулянок із дітьми, якість роботи комунальних служб і умовна "доброзичливість" жителів.

Міста-лідери

Найбезпечнішим із 26 регіональних центрів України виявилося місто Чернівці. За оцінками інтернет-користувачів, адміністративний центр Буковини набрав 5,5 балів із 7 можливих. Серед іншого, місцеві мешканці зазначали, що не бояться виходити з дому ввечері. У трійці переможців за критерієм "безпечність" також Луцьк (5,3 бала) і Вінниця (5,2 бала).

Загалом у чільній десятці опинилися міста Західної і Центральної України: за лідерами йдуть Тернопіль (5,1 бала), Хмельницький (5,1), Івано-Франківськ (5,0) і Ужгород (5,0). Далі розташувалися Львів (4,9), Рівне (4,9) і єдиний представник півночі — Чернігів (4,8).

"Небезпечні" міста

Найгірші оцінки з безпеки з об’єктивних причин отримали Донецьк і Луганськ (по 3,9 бала). Окрім них, українці поставили низькі бали промисловим гігантам Дніпру й Запоріжжю, а також південним обласним центрам — Миколаєву, Одесі й Херсону. Така ситуація характерна для різних рейтингів якості життя в українських містах. І південні, і східні регіони традиційно вважаються небезпечнішими через високі показники злочинності.

Київ, на думку опитаних, не належить до безпечних українських міст. Столиця з показником 4,4 бала посідає місце лише трішки вище за південно-східні міста. І це не лише суб’єктивна оцінка українських користувачів Інтернету: автори міжнародного дослідження Quality of Living Survey, які оцінюють міста світу за 39 критеріями, розташували Київ на 189-му місці серед 230 учасників рейтингу.

Чим невдоволені?

Друге за кількістю жителів місто країни — Харків — отримало трішки більше, 4,7 бала. Із п’яти українських міст із населенням більше або близько мільйона, він виявився найбезпечнішим, обійшовши й Одесу, і Дніпро, які отримали по 4,2 бала. Варто зазначити, що жителі великих міст, як правило, критичніше відгукуються про інфраструктуру і якість життя, при цьому висуваючи до них і вищі вимоги.

Однією з характерних рис безпеки життя у містах серед опитаних стала наявність потенційно небезпечних людей на вулицях і в закладах відпочинку. І в Одесі, і в Києві, і в Херсоні нарікають на "нетверезих у барах", "агресивних людей із алкоголем". Інші підстави для невдоволення — відсутність культури у водіїв, нехтування правилами дорожнього руху, брак вуличного освітлення і недостатня кількість правоохоронців на вулицях міст. Утім, жодне з українських міст не набрало критично низьких балів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Взагалі то дуже безпечне місто, тільки гранати біля нічних клубів...
Відповісти
як завжди брехня
Відповісти
Одиночні іржаві гранати і фаршировані цвяхами зеки то ше цвіточки порівняно з масовими осінніми платіжками за тепло. Ото справжня небезпека і загроза життю людей.
Відповісти
Місто - вонючка!!! Скільки можна той сморід терпіти???!!!
Відповісти