Про наявність медикаментів у волинських лікарнях можна дізнатися через Інтернет

Про наявність медикаментів у волинських лікарнях можна дізнатися через Інтернет
Перевірити надходження та використання ліків у лікувальних закладах Волині люди можуть на сайті управління охорони здоров’я ОДА у розділі «Централізована закупівля і постачання».

Тут розміщують інформацію про наявні медикаменти та їх вартість в обласних лікувальних закладах Волинської області, - пише Валентина Куць на шпальтах Четвертої влади.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк пообіцяв оприлюднити в Інтернеті інформацію про наявність в медустановах придбаних за бюджетні кошти ліків, їх надходження та використання.

В управлінні пояснили, що на сайті УОЗ розміщують всю інформацію про закуплені ліки та їх використання в обласних лікувальних закладах.

«Інформація про наявні в закладах ліки, придбані за бюджетні кошти, оновлюється щомісяця станом на перше число місяця і розміщується на сайті в розділі «Централізована закупівля і постачання. Також всю оновлену інформацію ми надсилаємо в МОЗ за певними формами звітності. Поки що на сайті ще не розміщена оновлена інформація, бо є технічні проблеми. Також кожен лікувальний заклад, який надає нам цю інформацію, розміщує її на інформаційних дошках у себе. Крім того, в цьому розділі є інформація про використання бюджетних коштів на регіональні медичні програми», – каже фахівець зі зв’язків з громадськістю Обласного центру здоров’я Зоряна Шум.

Водночас така інформація про наявні медикаменти часто відсутня на сайтах самих лікувальних закладів. До прикладу, на сайті Волинської обласної клінічної лікарні не вдалося відшукати інформації про закупівлі та залишки ліків.

Головний лікар Волинської обласної лікарні Іван Сидор каже, що на функціонування сайту у лікарні немає коштів і це не передбачено кошторисом. Водночас запевняє, що заклад регулярно надає до УОЗ всю потрібну інформацію.

На сайті Луцької міської клінічної лікарні розмістили інформацію про залишки лікарських засобів станом на 5 грудня цього року. Також тут повідомляють і про використання бюджетних коштів та витрати на медикаменти і харчування.

Сайт Луцького клінічного пологового будинку теж містить інформацію про наявність лікарських засобів станом на 1 грудня 2016 року, а також інформацію про фінансування та використання благодійних внесків.

На сайті Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання розміщена інформація про постачання та залишки медикаментів за різними програмами, а також про використання благодійних внесків та плани закупівель.

Веб-сторінок інших медичних закладів, які наведені у переліку на сайті обласного управління охорони здоров’я, в Інтернеті не вдалося відшукати.

Зоряна Шум пояснює це тим, що заклади не мають своїх сайтів, а якщо і мають, то вони не функціонують так як потрібно. Попри те, що в управлінні керівникам часто наголошують на цьому, вони не поспішають вдосконалювати інформаційну політику свого закладу.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

Ви знайдіть інформацію, на яку суму закупили ліки
за бюджетні гроші минулого року. Кому конкретно їх видавали безкоштовно. І провірити чи це так і було. А ось так ні про що бла-бла...
Відповісти
Ні в якій лікарні нічого не дають.Починаючи з вати,одноразових рукавичок і мила ,все необхідно придбати.Те, що пенсіонер ніхто не зважає.Сидор головний злодій в Луцьких лікарнях.
Відповісти
Останні новини
Про наявність медикаментів у волинських лікарнях можна дізнатися через Інтернет
15 грудень, 2016, 12:20