У Луцьку хочуть подолати побори в медицині

У Луцьку хочуть подолати побори в медицині
Експерти в Луцьку представили програму подолання неформальних платежів у закладах охорони здоров'я, яка допоможе зробити діяльність благодійних фондів на їх території прозорою.

Про це йшлося 27 грудня під час круглого столу, - повідомляє Конкурент.

Координаторка програми «Протидія поборам за безкоштовну медичну допомогу» Анна Єкименко-Поліщук зазначила, що безкоштовної медицини практично в Україні не існує. Тому на території всіх лікарень працюють певні організації, але на яких підставах – не відомо. Дослідження неформальних платежів у лікарнях Волинської області провели у листопаді 2016 року.

У Луцьку проаналізували вісім медичних закладів міського підпорядкування та три – обласного.

З них п'ять мають договори про співпрацю з благодійними фондами. Це – Луцька міська клінічна лікарня, Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2, Луцька міська дитяча поліклініка, Луцький міський пологовий будинок.

Лише один заклад – Волинська обласна інфекційна лікарня – не співпрацює з жодним благодійним фондом.

У Волинській обласній лікарні діє БО «Надія» на підставі договору оренди. Варто зауважити, що головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор є одним із засновників цієї організації.

В інших медзакладах працює «Муніципальна лікарняна каса», яка фактично стала монополістом.

«Ми виступаємо за те, щоб відбувалось прозоре фінансування і щоб людина могла побачити, на що йдуть благодійні внески», – сказала Анна Єкименко-Поліщук.

Консультант з впровадження ProZorro на Волині Сергій Адамчук розповів про можливі варіанти вирішення проблеми з неформальними платежами у лікарнях. Він зауважив, що, аналізуючи ситуацію, зрозумів, що медична галузь колосально недофінансована.

«Лікарні змушені просити ці благодійні внески, і це прохання має характер обов'язкового адміністрування цих внесків, які здійснюють організації, що не підпадають під закон про публічну інформацію», – сказав Сергій Адамчук.

Він додав, що перший варіант вирішення цієї проблеми – це коли адміністрування внесків повинні робити благодійні фонди, які пройдуть конкурсний відбір. Другий варіант – коли орган місцевого самоврядування створює єдиний для всіх закладів благодійний фонд, який функціонуватиме за принципом єдиної закупівельної організації.

Представник від Луцької міської клінічної лікарні Андрій Смольянінов сказав, що на безкоштовну медицину держава коштів не виділяє, і запропонований Сергієм Адамчуком перший варіант проблеми не вирішить.

«В нас виходить так: щоб я когось пролікував, я ще мушу в тієї людини попросити, от так і виходить образ «лікаря-попрошайки», – сказав Андрій Смольянінов.

Організатори зазначили. що, оскільки медицина в Україні продовжує бути недофінансованою, то благодійні внески допомагають галузі вижити.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
можна просто: треба заставити сонце сходити на заході!
Відповісти
Ґрунтовне інтерв’ю з Уляною Супрун – в.о. Міністра охорони здоров’я:
https://life.pravda.com.ua/health/2016/12/22/221868/
Відповісти