Атестація по-волинськи: поліція створила спецкомісію «для підвищення»

Атестація по-волинськи: поліція створила спецкомісію «для підвищення»
При Головному управлінні Національної поліції у Волинській області нещодавно створили нову атестаційну комісію №8, яка розглядає питання відповідності працівників поліції займаним посадам і може підвищувати їх.

Загалом до неї увійшло 18 членів, з яких лише двоє – представники громадськості, а решта – самі працівники поліції і ветерани органів внутрішніх справ, - повідомляє Четверта влада.

На початку 2016 року на Волині й в інших областях пройшла атестація працівників поліції. Для цього при управліннях поліції створили по кілька атестаційних комісій та апеляційні атестаційні комісії. Через них пройшов майже весь особовий склад поліції, частина – заочно.

Ці атестаційні комісії формувалися Центром рекрутингу у Києві. Приблизно половина складу кожної такої комісії складалася із представників громадськості, а інша половина – з працівників поліції. В середньому до комісії входило 4-5 членів та голова. Допоки громадські активісти перебували в складах комісій, атестація проходила під пильним оком громадськості.

В якийсь момент громадські активісти почали виходити із комісій через «протягування» через комісії одіозних поліцейських. Статистика показала, що якщо до цього відсоток звільнень становив близько 15-20%, то після виходу активістів – не перевищував 5%.

На Волині атестаційні комісії діяли до кінця лютого – початку березня цього року. Значна частина поліцейських, в тому числі і серед керівного складу, втратили свої посади. Багато з них стали оскаржувати свої звільнення через суди.

Як повідомили в Головному управлінні Нацполіції на Волині 9 грудня створили нову атестаційну комісію №8, яка не діяла раніше. Однак, на сайті волинської поліції жодним чином не повідомляли про створення комісії і тим більше не опублікували списку осіб, які до неї увійшли.

Громадські активісти, які перебували в атестаційних комісіях минулої зими-весни, – обурені. Тоді було оголошення про набір в комісію, а списки осіб, які увійшли до комісій, опублікували на сайті.

Відбір до комісій також проводився прозоро і переважно з дотриманням співвідношення: 50% поліцейських і 50% активістів. Тепер же, кажуть, таке враження, що на вищі посади хочуть повернути тих, кого понизили навесні.

«Перед тим як запустити процес переатестації у лютому, коли ми були членами комісій, списки цих шести атестаційних комісій були оприлюднені на сайті поліції. Список цієї нової комісії взагалі нікому не відомий, тобто, лише запитом на інформацію можна його дізнатися» , – розповіла член однієї з атестаційних комісій поліції, які діяли минулої зими, Марія Доманська.

На офіційному сайті волинської поліції не розміщено ані оголошення про відбір до атестаційної комісії №8, ані затвердженого списку членів цієї комісії.

Вперше журналісти і активісти дізналися про роботу такої комісії із оголошення на сайті поліції від 10 грудня про проведення першого засідання такої комісії. І одразу ж вона розглянула питання про підвищення на службі Анатолія Петрушина, який до весняної атестації був заступником начальника волинської поліції, але був пониженим. Тепер же може повернути собі посаду.

«Коли ми потрапляли в атестаційну комісію, ми проходили співбесіду в рекрутинговій компанії ICITAP. На цій співбесіді був і Петро Шпига, який затверджував списки атестаційних комісій, так і представники ICITAP, і Мустафа Найєм в мене був як народний депутат», – розповідає Марія Доманська.

«Відповідно ми проходили відбір, відповідали на провокативні запитання, нас перевіряли на чесність, добросовісність. Також я знаю, що про нас просто дізнавалися інформацію в інших людей, питали яке в нас минуле, який взагалі імідж в нас в суспільстві і чи варті ми того, щоб бути членами атестаційних комісій. Лише після цього нас сформували в такі комісії», - додала вона.

«Як мені відомо, члени від громадськості в цій комісії ніяких співбесід не проходили, їх просто запросили бути членами цих комісій, дали інструкцію і сказали: «Ось такий процес переатестації за яким ви маєте працювати», – каже громадська активістка Марія Доманська.

За її словами, у цій комісії 16 людей з поліції і двоє громадських активістів.

Марія Доманська каже, що атестаційна комісія мала б приймати одне з чотирьох рішень: підвищення на посаді, пониження, залишення на своїй посаді, або звільнення. Натомість, ця комісія розглядає питання лише про підвищення.

«Фактично, сам сенс переатестації полягає в тому, щоб визначити, чи людина є профпридатною. В цьому випадку атестаційну комісію створили виключно для підвищення, тобто просування по службі і без проведення конкурсу. Тут в мене виникає питання: яким чином можна просувати людину по службі без проведення конкурсу, якщо в інструкції чітко написано, що співбесіді в атестаційній комісії передує здача тестів на логіку і знання законодавства і також здача фізичних нормативів, а після цього вже проведення співбесіди. В оголошенні про цю комісію, що стартує її робота, було чітко написано, що комісія створена для підвищення осіб і без конкурсу», – обурюється громадська активістка.

Член однієї з атестаційних комісій минулої зими Ірина Мусій вважає, що робота нової комісії є суто формальною: підвищують усіх.

«Про комісію я дізналась, коли побачила інформацію на сайті поліції. Також невідомо, як відбувався відбір. Взагалі дивно, що вона запрацювала саме тепер і що в поліції говорять про її відкритість і публічність, оскільки, коли ми працювали в комісіях, то все було навпаки. Також, наскільки я знаю, комісія лише приймає рішення по тих, хто мріє про підвищення по службі, і вона не приймає негативних рішень, навіть незважаючи на те, що навесні більшість із претендентів ми понизили. Я вважаю, що робота такої комісії є абсолютно формальною», – каже Ірина Мусій.

«Атестування працівників поліції проводиться у відповідності зі статтею 57 Закону України «Про Національну поліцію» та згідно з вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.12.2015 року. Даною інструкцією передбачено створення в територіальних органах поліції атестаційних комісій. Персональний склад таких комісій після погодження керівником Національної поліції України затверджується наказом начальника відповідного Головного управління Національної поліції», – йдеться у відповіді ГУНП в області на запит щодо діяльності комісії.

Тобто, нову атестаційну комісію створили за тими ж нормами, за якими створювали атестаційні комісії і минулої зими. Однак, у зовсім іншому складі.

Її персональний склад погодив тимчасовий виконувач обов’язків голови Національної поліції Вадим Троян і наказом від 12 грудня затвердив керівник волинської поліції Петро Шпига. Загалом до неї увійшло 16 членів, секретар та голова.

Головою комісії стала заступник начальника волинської поліції Наталія Пасічник.

Секретар – заступник начальника відділу комплектування управління кадрового забезпечення управління поліції Наталія Саржан.

Членами комісії стали:

- підполковник поліції Козак Сергій Ростиславович, заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області – керівник патрульної поліції;
- підполковник поліції Ковальчук Віталій Степанович, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП;
- підполковник поліції Березинський Юрій Миколайович, начальник відділу логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП;
- Іванський Валентин М’ячиславович, начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» ГУНП;
- майор поліції Шукалович Олег Анатолійович, начальник управління карного розшуку ГУНП;
- підполковник поліції Мартинюк Павло Ростиславович, начальник відділу соціально-психологічної роботи та проходження служби УКЗ ГУНП;
- підполковник поліції Хімуля Олександр Іванович, старший психолог відділу соціально-психологічної роботи та проходження служби УКЗ ГУНП;
- Забожчук Оксана Володимирівна, завідувач сектору правового забезпечення ГУНП;
- підполковник поліції Матвейцев Леонід Васильович, начальник управління внутрішньої безпеки у Волинській області ДВБ Національної поліції України (за згодою);
- Малашко Олександр Євгенійович, директор Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (за згодою);
- майор поліції Мірчук Дмитро Олександрович, заступник начальника управління – начальник відділу протидії кіберзлочинності у Волинській області Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України (за згодою);
- Буравський Володимир Антонович, голова Волинської обласної профспілкової організації атестованих працівників (за згодою);
- Шелепін Сергій Володимирович, голова Ради ветеранів ОВС Волинської області (за згодою);
- Чуйко Олександр Петрович, голова Волинського відділення громадської організації «Українська секція Міжнародної поліцейської асоціації» (за згодою);
- Д’яченко Андрій Володимирович, представник ТСЗСУ та ВМФ «Цивільний корпус «Азов» (за згодою);
- Крикун Андрій Петрович, представник громадського об’єднання «Волинський світанок» (за згодою).

Посилаючись на статтю 57 Закону України «Про Національну поліцію» у волинській поліції зазначають, що атестація поліцейських проводиться при призначенні на вищу посаду, для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність, для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

«Рішення про атестування приймає керівник поліції, керівники органів (ГУНП, закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами», – пишуть у відповіді на запит.

Також в поліції повідомили, що станом на 26 грудня атестаційна комісія уже провела три засідання, на яких розглядалися питання щодо «визначення відповідності поліцейських області займаним посадам, а також перспектив їх призначення на вищі посади (без проведення конкурсу)». Сьогодні, 29 грудня, відбулося четверте засідання комісії.

Секретар новоствореної атестаційної комісії №8 – заступник начальника відділу комплектування управління кадрового забезпечення управління поліції Наталія Саржан розповіла, що нову комісію створили, аби можна було оперативно проводити її засідання і не викликати людей з Міністерства, яким незручно діставатися Луцька. Комісія буде діяти на постійній основі.

«Ті всі шість комісій, а потім і сьома, їхніми членами були в основному представники Міністерства внутрішніх справ і їм доїжджати коли нам проводити засідання було не зовсім зручно, тому в нас була створена на підставі законодавства та інструкції 1465 наша комісія, яка діє на постійній основі в нас на місці і засідати може в тому випадку, коли є така необхідність», – каже Наталія Саржан.

«Відбір здійснювався ще тоді перший, минулої зими, тому що всі члени цієї комісії від громадськості були запрошені за результатами того відбору, а інші члени комісії були затверджені т.в.о. голови Нацполіції, а голова і секретар комісії були визначені начальником і затверджені також керівником Нацполіції», - каже вона

Саржан пояснила мінімальну присутність представників громадськості. Мовляв, закон до цього не зобов’язує. Із таких самих міркувань і не повідомляли на сайті інформацію про нову атестаційну комісію.

Наталія Саржан додає, що на усіх чотирьох засіданнях нова комісія розглядала питання про підвищення осіб на службі.

«Атестаційна комісія вправі приймати будь-яке з чотирьох рішень, які передбачені інструкцією. На чотирьох цих засіданнях розглядалися лише ті кандидати, які за результатами попереднього атестування займаним посадам відповідали і ті, яким на сьогодні запропоновано обійняти вищі посади», – каже секретар атестаційної комісії №8.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ну й в чому новина й сенсація?!) й що ж тут дивного? Створили, той створили. Якщо кандидат пройде комісію, то й піде на підвищення. В іншрму разі його не підвищать. Й що ж тут сенсаційного?
Відповісти
Іван панятно що Балван.І панятно що пагони знову рвуться до влади і запроваджують свої схеми розподілу посад.І смисл був їх на коліна ставити,якщо вже самі перед ними раком стаєте
Відповісти
Нема вам всім шо робити, та хай вже ловлять злодіїв а то причепилися, продажних журналюг атестуйте!
Відповісти
Ух як шкури МІЛІЦІЙНІ розійшлись!Пишіть такі статті побільше.Нехай на них горять фуражкі
Відповісти
Останні новини
Атестація по-волинськи: поліція створила спецкомісію «для підвищення»
29 грудень, 2016, 21:02