Ковель: біля школи мистецтв протягом 45 років так і не проклали «зебри»

Ковель: біля школи мистецтв протягом 45 років так і не проклали «зебри»
Біля школи мистецтв у Ковелі досі не проклали пішохідної доріжки для безпечного проходу до навчального закладу. Проте, таку можливість передбачили у Генплані міста ще у 1971 році.

Про це йдеться в блозі Галини Артюшенко, пише «Район. Ковель».

За її інформацією, в грудні 2015 року до депутата Ковельської міської ради Галини Стасюк звернулись батьки та викладачі Ковельської школи мистецтв з письмовою заявою про допомогу у вирішенні питання щодо облаштування (відновлення) пішохідної доріжки від центрального входу Ковельської школи мистецтв до вулиці Театральна, які обґрунтували свою заяву такими документами:

– копією Генерального плану, який було виконано ще у 1971 році та погоджено (цитую дослівно) «С градостроительным Советом Ковельского Горисполкома от 03 февраля 1972 года»;

– копією звернення 64 (шістдесяти чотирьох) батьків до депутата обласної ради В. М. Радчука від 01.04.2014 року, які вказували, що діти постійно добираються до школи мистецтв понад будинком № 9 по вул. Театральній, який знаходиться в аварійному та антисанітарному стані і створює небезпеку для життя дітей;

– відповіддю міського голови О. О. Кіндера голові обласної ради В. С.Вітру, від 06.06.2014 року про те, що до «Ковельської школи мистецтв» існує 2 (два) проходи: один з вул.Незалежності через (територію ЗОШ № 3), а другий біля будинку № 9 по вул.Театральна, де працівниками РЖПК №2 територію прибрано»;

– копією відповіді голови обласної ради В. С.Вітра депутату Волинської обласної ради В. М. Радчуку від 23.06.2014 року.

Задля вирішення цього питання протягом року Галина Стасюк подала міському голові Олегу Кіндеру десятки звернень, два депутатські запити, які були проголосовані більшістю депутатів на сесіях міської ради.

«Тобто, якщо рахувати від 03.02.1972 року – дати затвердження Генерального плану міста Ковеля, до якого було внесено план добудови на той час музичної школи з проїздами та доріжками до неї, то сьогодні виповнюється рівно 45 років, за які змінилося багато «ГРАДОНАЧАЛЬНИКІВ» у нашому місті, але ніхто у даному випадку не подбав про безпеку дітей та не доклав зусиль для відновлення пішохідної доріжки до центрального входу Ковельської школи мистецтв зі сторони вул.Театральна», – пише вона.

«Земельна ділянка, яка знаходиться між будинками № 5 і № 7 по вулиці Театральній, де відповідно до Генплану має бути пішохідна доріжка уже давно розділена навпіл невисокою прозорою огорожею і використовується мешканцями цих будинків для власних потреб: з одної сторони вже приватизована, а з іншої сторони є прибудинковою територією, а все разом взяте зі сторони школи мистецтв нагадує циганські шатра», – додає Артюшенко

«Виникає резонне питання до начальника відділу містобудування та архітектури головного архітектора Мурай Людмили Любомирівни та начальника відділу земельних ресурсів Логвінова Вадима Григоровича: а як же Генплан? Як, кому і коли надали дозвіл на передачу у приватну власність частину земельної ділянки відведеної для пішохідної доріжки?» – пише вона.

«Від будинку № 9 по вул.. Театральна, залишились лише руїни та смітник, які знаходяться в безпосередній близькості до центрального входу Ковельської школи мистецтв і, як вказано вище, є розсадником антисанітарії та загрозою для здоров’я і життя дітей від невідомих осіб, адже у цих руїнах розпивають напої, справляють нужду, валяються шприци із залишками крові і куди за викликом громадян неодноразово виїжджали правоохоронці.

В наближеному оточенні до розробників технічних документацій із землеустрою подейкують, що на будинок № 9 і прилеглу до нього земельку вже покладене око, але необхідно виждати певний час. Надіюсь що незабаром ковельчани знатимуть свого героя», – йдеться в дописі.

«Під час перерви другого пленарного засідання сесії Ковельської міської ради 2 лютого цього року, я попросила заступника Ковельського міського голови Прокопіва І. Я. обговорити зі мною деякі питання, а заодно і зустрітися разом з депутатом Стасюк Г. М. та зі мною безпосередньо біля школи мистецтв і він погодився. Сьогодні (3 лютого, – ред.) о 8:30 год. Прокопів І. Я. прийшов на заплановану зустріч не один, а з головним архітектором міста Людмилою Мурай. Прокопів І. Я. повідомив, що проведення робіт по відновленню пішохідної доріжки від школи мистецтв до вул. Театральної буде виконувати РЖКП № 2 і на підтвердження сказаного, у нашій присутності дав вказівку Мурай Л. Л. про направлення відповідних документів до РЖКП № 2 для виконання робіт по відновленню пішохідного проходу.

На цю зустріч з нами прийшли також депутати від БПП Роїк Ірина Олексіївна та Кибиш Тетяна Миколаївна і ми гуртом перейшли на другу сторону до школи мистецтв, через так званий прохід біля будинку № 9 по вул.Театральна і побачили увесь бардак, який розхвалює у відповідях міський голова Кіндер О. О», – переконує Артюшенко.

«Вздовж пішохідного проходу з обох боків буде встановлено огорожу з металопрофілю а посередині будуть встановлені ліхтарі та клумби, щоб не було проїзду для машин. Зі сторони школи мистецтв буде встановлено огорожу якою буде перекритий небезпечний прохід біля будинку № 9», – підтвердила Людмила Мурай. Цю ж інформацію Людмила Мурай та Ігор Прокопів повідомили заступникам директора школи мистецтв Володимиру Яцині та Людмилі Мишковець, з якими випадково зустрілися біля школи мистецтв», – розповідає вона.

«До речі, відповідно до Генплану, пішохідний прохід від вулиці Театральна мав би виходити прямо до центрального входу школи мистецтв, а його ширина мала б бути 9 метрів. Але цією красою ми можемо полюбуватися лише на Генплані міста бо зараз її ширина буде лише 5 мерів, а тому прохід не виходитиме напряму до центрального входу школи мистецтв», – додає Артюшенко.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
так ваші ж правлять вже чверть століття!
Відповісти