У Луцьку презентують книгу про смерть

У Луцьку презентують книгу про смерть
У Луцьку презентують книжку «Parasol» на табуйовану тему – про смерть та останній період життя невиліковно хворих.

До Книжкового Арсеналу соціальний арт-проект Parasol і «Видавництво Старого Лева» готують ілюстровану збірку оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя. Уперше в українській літературі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему – смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, тему паліативної допомоги як такої.

Що таке смерть? Як вона приходить і чим це супроводжується зазвичай? Як пережити усвідомлення невідворотності її приходу тому, до кого вона іде, і тим, хто близький до нього? Про це (і не тільки про це) ілюстрована збірка оповідань і есеїв «Parasol». Паліативна допомога – болюча проблема нашої держави – у центрі інтересів чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників. Упорядники книги – письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко.

24-го травня о 18:30 у луцькій книгарні «Є» відбудеться презентація соціального арт-проекту Parasol та ілюстрованої збірки оповідань і есеїв «Parasol». За участі автора проекту, письменника Олександра Михельсона, координатора візуальної частини проекту Андрія Єрмоленка, редактора збірки Петра Коробчука та фотографа проекту Романа Закревського. Модераторка – керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова.

Партнери проекту в Луцьку – Мистецьке об’єднання «стендаЛь» та благодійний фонд «СТОПРАК».

Довідка: Parasol – соціальний арт-проект, присвяче¬ний проблемам паліативної допомоги (підходу, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Проект реалізовується у 7 містах: Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Вінниця, Дніпро, Харків, Кропивницький. Головним інстру¬ментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми паліативної допомоги. У проекті поєдналися і люд¬ська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помітити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і – що не менш важливо – можливість відкрити над іншим «парасольку» підтримки, співчуття та розуміння.
Парасолька - усесвітній символ паліативної допомоги. Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й до¬нести тут і зараз в Україні зразка 2017-го року.

Учасники літературної частини проекту: Олександр Бойченко, Анастасія Леухіна, Галина Крук, Павло Коробчук, Зоя Казанжи, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Юрій Ярема, Юрій Строкань, Марина Єщенко, Олександр Михельсон, Юлія Ілюха, Олег Короташ.

Учасники візуальної частини: Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Роман Мінін, Андрій Сидоренко, Борис Єгіазарян, Олекса Манн, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, НікітаТітов, Сергій Бурбело, Владислав Шерешевський, Тарас Бенях, Сергій Савченко, Роман Зілінко, Сергій Алієв-Ковика.

Соціальний арт-проект Parasol реалізовується громадською організацією «Фонд «Єв¬ропа ХХІ» за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ну,що ви прдумуєте ще тільки книг про смерть не видавали.Це абсурд.Тут і так смерть на кожному кроці, а ви ще її пропагуєте.Це вже дійшло до абсурду.Хто ,який дурак буде читати цю непотріб.Ви життя світле і чисте пропагуйте.Як не робити гріха, а добро людям,Бог дасть довге життя.А смерть ми знаємо,що буде.Тільки ні один олігарх і бандит про смерть не думає, а краде,краде і краде.
Відповісти
Останні новини
У Луцьку презентують книгу про смерть
17 травень, 2017, 19:41