Нові «права» з 2018-го: як зміниться життя водіїв

Нові «права» з 2018-го: як зміниться життя водіїв
Згідно з Угодою про Асоціацію з Євросоюзом, водійські права в Україні повинні відповідати стандартам ЄС.

Новий документ буде визнаватися іншими країнами. Однак, термін дії посвідчення значно скоротиться, а деяким водіям доведеться кожні п'ять років проходити перенавчання, – пише Сегодня.

Україна повинна прийняти дві директиви, які діють в ЄС. Перша Directive 2006 \ 126 \ ЄС відноситься до водіїв легкових авто. Головна зміна – новий термін дії посвідчення. Зараз права, видані до 2011 року, – безстрокові, права після 2011-го потрібно міняти кожні 30 років.

За правилами ЄС, права будуть дійсні 10-15 років. Для повторного отримання прав потрібно буде пройти медогляд. У країнах Євросоюзу – це, в основному, перевірка зору в окуліста або огляд у лікаря з транспортної медицини. Водії віком від 50 років будуть проходити медогляд частіше – раз в три-п'ять років. Додаткових перевірок водіям легковиків проходити не доведеться.

Заміна водійських прав – це тільки адміністративний захід. Вона не вимагає іспитів. Тобто, людина складає іспит тільки один раз, – пояснюють спеціалісти.

Також в новому посвідченні водія може з'явитися чіп. На нього будуть записуватися дані водія і історія правопорушень. Також він служить додатковим захистом від підробок. Однак ця умова Україна не зобов'язана виконувати.

Також будуть нові вимоги до водіїв мопедів і мотоциклів. Їм можуть підвищити вік водіння до 16-18 років і зобов'яжуть здавати тести. Водити великі мотоцикли українцям можуть дозволити з 24 років.

Директива 2003/59 / ЄС торкнеться професійних водіїв. Всі її норми Україна зобов'язана виконати. Так, до водіїв вантажівок і автобусів висуваються суворіші вимоги, оскільки вони несуть велику відповідальність за безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Професійним водіям доведеться отримати початкову кваліфікацію. Для цього потрібно пройти курс навчання з 280 годин лекцій. Потім проходити навчання і змінювати права потрібно кожні п'ять років.

Водіям пасажирського і вантажного транспорту медогляд також доведеться проходити кожні п'ять років. За нормами Європейського союзу, медогляд їм доведеться проходити в повному обсязі, зазначає начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

«Поки ми припускаємо термін дії посвідчення для водіїв першої категорії – 15 років, для професійної групи – 5 років. Це все ще буде розглядатися в парламенті. Поки МВС відштовхується від цих позицій. Щодо чіпа – він і справді носить рекомендаційний характер. Але варто прислухатися до цих рекомендацій і починати думати наперед. Ми плануємо також використовувати технологію чіпування посвідчень. У МВС сервісні центри вже забезпечені обладнанням, і ми плануємо запропонувати Верховній Раді варіант, який також в водить використання чіпів», – пояснює чиновник.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
280 годин лекцій? не занадто!?
Відповісти
В той же европе код 95 проходят от двух недель до месяца,280 часов, просто жэсть. Категории лучше приведите к евростандартам, ведь при сегодняшних порядках это маразм имея категорию "с", нет права управлять "с1", все ваши реформы, лишь бы денег содрать с народа
Відповісти