Віктор Кривіцький до волинян: «Не дозволяйте використовувати себе у сумнівних операціях»

Віктор Кривіцький до волинян: «Не дозволяйте використовувати себе у сумнівних операціях»
Начальник Волинської митниці Віктор Кривіцький закликає краян не довіряти свої документи стороннім особам.

27 липня під час розгляду проблемних питань ввезення та перебування на митній території України транспортних засобів з іноземною реєстрацією на громадсько-консультативній раді ГУ ДФС у Волинській області означилась ще одна соціальна проблема, а саме – використання паспортних даних, переважно місцевих малозабезпечених громадян, для схем уникнення сплати митних платежів при імпорті автівок.

За чинним законодавством, автомобілі на іноземній реєстрації, які заполонили останнім часом Україну, а особливо – Волинь як одну з прикордонних областей, перебувають на митній території України тимчасово, не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Сьогодні ж виникла ситуація, коли через недосконалість законодавства у частині контролю за використанням цих автівок на дорогах України, внутрішній ринок заполонили дешевші, але дуже проблемні, кажуть фахівці, з точки зору легального користування машини, навіть преміум- та люкс-класу.

Начальник управління організації митного контролю Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець у своєму виступі зазначила, що підприємливі особи використовують різні схеми, аби уникнути митного контролю. Раніше серед найпоширеніших була довідка про поломку транспортного засобу, ДТП тощо. Проте ще з 2016 року Волинська митниця не бере їх до уваги. Потім спритники придумали офіційно платити штраф, що становить 8,5 тис грн. і є значно меншим, ніж податок при офіційному розмитненні. І користуватись авто далі, тому що органи ДФС не мають повноважень вилучати предмети правопорушень, а чинне законодавство каже, що двічі за одне порушення притягнути до відповідальності не можна.

Вагому частку подорожуючих складають автовласники, які бажають отримати в користування автомобіль з мінімальними фінансовими витратами, але при цьому повинні перетинати кордон кожні 5-10 днів. Звісно, що це викликає обурення тих власників, авто яких мають українську реєстрацію. Вони змушені простоювати в чергах, скаржаться на неї прикордонникам, митникам, в поліцію та інші державні органи.

Якщо ці випадки в основному стосуються ситуації, коли транспортний засіб ввозиться для власних потреб, то існує й геть «аморальний» варіант, коли окремі громадяни роблять свій тіньовий бізнес на знайомих, переважно місцевих з малозабезпечених родин, яким пропонується дати свій паспорт під тимчасове ввезення транспортного засобу.

Начальник Волинської митниці Віктор Кривіцький, коментуючи ситуацію, цитує одне зі звернень громадян, які тепер надходять все частіше: «Пише Вам мама сина Р. (інвалід 3 групи з дитинства), я сама інвалід 2 групи. Ви прислали мені копію штрафу. Но вибачте, який штраф, в нього прав нема. Ви пишете за машину, но я її в очі не бачила. Ви перевірте нашого сусіда В., бо то мабуть він проник у нашу хату і взяв паспорт і перегнав на нього машину. Чого я маю платити? Зрозумійте мене як маму».

Тому Віктор Кривіцький звернувся з проханням до волинян: вам слід бути обачними з персональними даними і не дозволяти використовувати себе у сумнівних операціях.

Тож аби уникнути спекуляцій на тимчасовому ввезенні авто в Україну, громадсько-консультативна рада при ГУ ДФС у Волинській області має намір сформулювати пропозиції щодо змін у законодавство з акцентом на зменшення ставок митних платежів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Віктор Кривіцький до волинян: «Не дозволяйте використовувати себе у сумнівних операціях»
28 липень, 2017, 11:17