Затримали лучанина, який побив студентів з Африки

Затримали лучанина, який побив студентів з Африки
У Луцьку зловили чоловіка, який побив темношкірих хлопців.

Поліція в результаті розслідування за частиною 2 статті 296 ККУ (хуліганство) затримала 24-річного чоловіка. Йому загрожує до 4 років позбавлення волі, - інформує Громадське радіо.

Один із постраждалих Джесі Амуніель розповідає, що того дня вони з друзями гуляли в парку і до них підбігла група із 30-ти молодиків. В Луцьку, за його словами, раніше таких випадків не було. Однак із словесними образами на ґрунті расової нетерпимості Джесі вже мав справу:

«Але з нашої сторони не було ніякої агресії. Ми приїхали сюди навчатися, а не шукати проблем. Молоді хлопці… вони мислять по-іншому, ніж старші люди. І це, можливо, звідси проблема», – розповів «Громадському радіо» Джесі, коли ще нападників шукали.

Хлопець отримав чимало травм:

«Струс мозку, верхня половина тіла побита, а так все нормально. Я акцентую увагу на тому, що важливе для мене, а це неважливе. Чого б нам не хотілося? Так це, щоб такі речі не стали звичайними. Я не хочу, щоб думали, що іноземці тут займаються чимось таким забороненим. А з іншого боку люди можуть подумати, що Луцьк став расистським, що також неправда».

Джесі в Луцьку вже чотири роки. Обрав навчання тут, тому що сподобалась країна і Луцьк зокрема.

«Мені хотілося б чогось більшого. Франція, Англія, Німеччина… Треба вивчити мову, культуру, мати інший досвід. Мені тут подобається. Тут дуже красиво».

Тим часом, в прес-службі ГУНП Волині розповіли, що одного із нападників затримали:

«За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.2. ст. 296 ККУ. Це хуліганство. Санкція статті передбачає до чотирьох років позбавлення волі. Сьогодні в рамках проведення досудового розслідування одного із зловмисників поліцейські вже встановили. Ним виявився 24-річний лучанин. Чоловікові оголосили підозру в інкримінованому йому злочині і наразі досудове розслідування у справі триває, під час якого будуть встановлені всі інші учасники цього прикрого інциденту».

Заперечують в поліції те, що побиття відбувалося на ґрунті ненависті, а тому відкривати провадження за ст. 161ККУ, яка чітко визначає ряд злочинів на ґрунті нетерпимості, підстав не було.

Експертка з недискримінації, головна редакторка сайту «Центр інформації про права людини» Ірина Виртосу пояснює, що практики розслідування за статтею 161 ККУ в Україні небагато, тому найчастіше в поліції відкривають провадження по хуліганству:

«Практика така, що зручніше, простіше і є досвід відкривати за статтею «хуліганство», тому що це легка стаття, вже відпрацьовані механізми. А стаття 161 ККУ – це те, щоб спробувати з чимось працювати . Тим більше всі справи по 161 статті ККУ більше тримається на контролі, тобто більша відповідальність і більше роботи і найголовніше – нерозуміння і незнання, як це провадити. Але з недавніх пір Національна поліція публічно заявляє про те, що з цією статтею вони працюють. Вони готові відкривати і вести цю справу. При тому, з недавніх пір з’явилася така графа в протоколі збирання даних потерпілих (це обов’язкова графа), в якій потерпілий може зазначати, чи вважає він, що на його думку, злочин був скоєний з мотивів ненависті або це злочин на ґрунті ненависті».

В 2016 році, за словами експертки, Нацполіція відкрила 76 проваджень за злочинами на ґрунті нетерпимості:

«Про що це свідчить? Це свідчить тільки про ті офіційні цифри, які є в Національній поліції. Громадські організації, правозахисники говорять, що це тільки ті дані, які зрештою внесені, відкрились кримінальні провадження, не записані як хуліганство , не коли потерпілий забрав потім заяву, тому що побоявся або не захотів тієї волокіти. Або не знає, як діяти далі. Тобто це про верхівку айсберга. Насправді таких злочинів могло би бути зареєстровано більше, але цього не стається поки що», – говорить Ірина Виртосу.

Самі ж потерпілі не часто наполягають на тому, аби відкривали справи за цією статтею, тому що бояться ще більшого тиску. Та якщо людина готова боротися за свої права і поліції це ігнорує, то варто звертатися в Національний контактний пункт від України з цих питань, пояснює Ірина Виртосу:

«Недавно було створено Національний контактний пункт від України з питань злочинів, учинених на грунті ненависті, куди можна і варто звертатися, якщо ваша справа не рухається, якщо вона, на вашу думку, неправильно кваліфікована , або адвокат чи юрист каже, що «справа починає зливатися». І часто так і буває. Тобто цей Національний контактний пункт мав би проводити внутрішні розслідування, чому так відбувається і більше шансів, що ваша справа буде розглядатися саме в контексті на грунті ненависті , а не тому, що це хуліганка».


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
от навіщо було публікувати обличчя бідолаги-потерпілого?
тепер соратники лихого расиста можуть жорстоко помститися!
Відповісти
А чому затримали одного, якщо било його декілька, а переслідувало десятки людей? Вирішили повісити все на одну людину?
Відповісти
потрібно було виставити фото нападника..щоб побачили всі цю сволоту
Відповісти
Чому ніде немає версії так званих "нападників"? Чому усюди є тільки одна версія і тільки від чорношкірих? Чому я за роки свідомого життя жодного разу не бачив у парку толпу у 30 людей? Чому вони напали? Мусить бути мотив, а усім захисникам бідних африканців раджу не стрибати від люті, а дочекатися результатів розслідування. Коли 11 серпня зарізали молодого хлопця на карпенка карого, то якоїсь реакції і навіть елементарних закликів у інтернеті до правосуддя не було зовсім. Модератори, звісно, не пропустять цей комент, ібо неугоден, але хоч самі прочитають
Відповісти
Зрештою,нікого з коментаторів там не було. Дивно отак підтримувати одну сторону конфлікту закриваючи очі на іншу. Ви ж не знаєте,чи була провокація зі сторони "нападників",чи зі сторони "темношкірих хлопців".
А гавкати,піддаючись стадному інстинкту - не потребує багато розуму.
Відповісти
Останні новини
Затримали лучанина, який побив студентів з Африки
15 серпень, 2017, 18:14