Ведучий з Луцька: трагедія в Харкові стосується кожного

Ведучий з Луцька: трагедія в Харкові стосується кожного
Ведучий Богдан Коваль вважає, що трагедія в Харкові, коли Lexus в'їхав у групу людей, стосується кожного.

Про це він написав у блозі.

Як відомо, страшна аварія у Харкові трапилась ввечері 18 жовтня. За попередніми даними, 20-річна Олена Зайцева порушила правила руху і влетіла у натовп пішоходів, що чекали на «зелене» біля переходу.

Внаслідок аварії загинуло 5 людей. Ще 6 були травмовані.

Богдан Коваль написав місцями емоційний блог, в якому висловив свою думку щодо цієї трагедії. Публікуємо його допис без змін і правок:



В моєму уявленні ще з дитинства дорога була дуже небезпечним місцем, як для ходіння, так і для проїзду на автомобілі, адже це пов'язано із високим ризиком для життя.

Та все ж у 2014 році, пройшовши курси в автошколі, отримав водійське посвідчення й виїхав на дорогу загального користування. В цей момент я справді прозрів від того, що твориться на наших дорогах. Увесь цей безлад останнім часом у мене асоціюється не інакше, як з Індією, де теж усі ходять, їздять, переводять корів, як їм заманеться.

У Харкові 18 жовтня сталося те, що відбувається й в інших наших містах щодня - смерті людей через дурість людей (тафтологія тут спеціально). Часто можна побачити, як вуличні собаки переходять дорогу по "зебрі", а людям таке правило не писане, та все ж перейду до всіх проблем виконання наших "правил" дорожнього руху.

1. Навчання дорожної культури
Звісно, починається все із того, що Україна дуже відстає в питанні культури дорожнього руху від Європи, адже у нас набагато менший відсоток людей, які взагалі мають автомобілі.

У школі, як я пам'ятаю, ще в молодших класах були спеціальні уроки, присвячені правилам для пішоходів: подивись ліворуч, потім праворуч і переходять, якщо немає машин. Та виїхавши (вийшовши) на дорогу, складається таке враження, що в школу ходили не всі. Починати такі навчання справді потрібно ще в школі, показуючи все на прикладах, бо в моїй взагалі вперше "зебру" перед входом намалювали тільки тоді, коли я вже з неї випускався.

Усі люди повинні розуміти, що їхня безпека залежить тільки від них самих, та якщо вони перебігають проспект Волі, де перехід на переході (тобто дуже близько один від одного), не в призначеному для цього місці, то нехтують своїм життям, долею водіїв, а часто ще й підставляють дітей, яких тягнуть між машинами за руку.

У Луцьку, як і у багатьох інших містах, вже встановили спеціальне освітлення, аби пішоходів було краще видно в темну пору, втім дехто думає, що його німб світить яскравіше, а ніж фари авто чи той ліхтар над "зеброю".

2. Єдиний спосіб отримання "прав"
На жаль, усі ми знаємо, що водійське посвідчення можна купити отримати за полегшеною схемою, яка за свідченнями очевидців виходить навіть дешевше в кілька разів, а ніж навчатися в автошколі (2К проти 5К станом на 2014 рік).

Навчання в школі водіїв має бути не відбуваловкою перед екзаменом, а єдиним можливим способом отримати посвідчення водія в Україні, навіть якщо з 10 спроби. Особисто я відвідав усі заняття, виїздив усі години водіння й легально отримав дозвіл на керування автомобілем, бо так має бути заради моєї й чужої безпеки.

3. Контроль за рухом
Ще на початку реформи Поліції в Україні обіцяли встановити автоматичні камери фіксації порушення правил дорожнього руху по всій країні, але досі цього немає, хоча насправді це найкращий спосіб без людського фактору видавати покарання за здійснені порушення. Цим користується увесь світ, а тому нам не потрібно вигадувати щось нове. Тільки так ми зможемо вберегти усіх від небезпечних "водіїв" мавп за кермом.

Самі штрафи повинні бути в кілька разів більші навіть за найменші порушення. У нас пішохід, який переходить дорогу в не призначеному для цього місці повинен заплатити штраф у розмірі 51 гривня (це, якщо ще його зловлять), що є насправді смішним покаранням в наш час. А поліція, як на мене, повинна робити часті рейди на вулицях для профілактики.

Щодо пияцтва за кермом. Це найбільша відповідальність кожного з нас, адже ми ні за яких умов не повинні бути за кермом, випивши алкоголь. А от сторонні люди, які помічають подібну ситуацію, повинні негайно телефонувати в поліцію (номер 102), адже це може врятувати комусь життя! Дзвінки в поліцію анонімні, якщо ви не захочете називатись. Те ж саме можна застосовувати й проти водіїв, які нахабно ганяють вулицями міста, я перевіряв. Але не зробивши цього, ви можете познайомити когось із смертю...

Звісно, за певну кількість порушень, водіїв потрібно позбавляти водійського посвідчення, яке вони б не могли повернути через суд, але це вже зовсім інша тема наших "реформ".

4. Трішки інфраструктури
Взагалі в ідеалі було б прекрасно, якби на усіх пішохідних переходах були металеві стовби для захисту пішоходів. Можливо, це когось зможе врятувати.

Однією із причин аварії в Харкові є величезна проблема налаштування наших світлофорів. Справа в тому, що на світлофорах немає певної паузи, під час якої кілька секунд усі сигнали світять червоним, що дозволяє усім доїхати, чи то дійти до іншого боку перехрестя.
Тобто виходить так, що два перпендикулярні потоки одночасно бачать жовте світло, на яке одні реагують так, що ще встигнуть проїхати до червоного сигналу, а інші в цей час вже починають рух, очікуючи зелене світло.

Сподіваюсь, в Україні люди на дорогах почнуть дбати про безпеку один одного, а подібних випадків буде все менше.

А тим часом ви можете допомогти людям, які постраждали у цій ДТП за посиланням: https://blago.privatbank.ua/ua/view/351

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ложили вони з прєбором на твої кожного,покі силовий метод не замустити!!!А так пшик твоїм статєйкам,і штрафами-бабкі треба всім.
Відповісти
Останні новини
Ведучий з Луцька: трагедія в Харкові стосується кожного
20 жовтень, 2017, 10:30