вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

ТОП-5 осінніх «покращень»

Першого вересня в Україні набудуть чинності кілька важливих правових актів, які суттєво вплинуть на життя багатьох громадян.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з їх переліком і з'ясувати, що вони змінюють.

1. Постанова Національного банку України (НБУ) "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

Документ складається з двох пунктів. Один стосується бізнесу, інший - фізосіб.

Так, бізнес буде обмежений у можливості розраховуватися між собою готівкою - не більше 10 тис. грн протягом одного дня. Це стосується і підприємців. Тому ті, хто отримує зарплату, та є "спрощенцями", тепер у разі перевищення 10-тисячного порогу отримуватимуть її частинами.

Крім цього, громадяни не зможуть розраховуватись готівкою за товари або іншу покупку вартістю більше 150 тис. грн протягом одного дня.

Як зазначили коментарі Gazeta.ua фахівці консалтингової компанії "Де Факто", загалом, таке нововведення стосуватиметься тільки тих, хто купуватиме нерухомість, дорогі автомобілі, коштовності тощо. На пересічних громадян такі нововведення жодним чином не відіб'ються.

Але і обійти ці приписи також цілком можливо, кажуть фахівці. Наприклад, розбити велику суму на кілька платежів, які сплати протягом кількох днів.

2. Постанова Кабінету міністрів "Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251 і від 13 березня 2013 р. № 188".

Усі алкогольні напої та тютюнові вироби будуть маркуватися акцизними марками нового зразка. На думку законодавців, це забезпечить більш дієву систему боротьби з фальсифікатом і підробками підакцизної продукції та захисту населення від споживання неякісної продукції.

З урахуванням податків ціни на кінцевий продукт можуть підвищитися на 20-25 копійок.

3. Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи".

Відтепер звіти з єдиного внеску на соціальне страхування подаватимуться до органів Міністерства доходів і зборів. Розмір збору не змінюється.

4. Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення".


Податкова матиме можливість контролювати операції з переказу коштів понад 50 млн грн з України на рахунки в країнах, де податок на прибуток менше ніж в Україні мінімум на 5%. Експерти заявляють, що це має сприяти боротьбі з виведенням коштів у офшори.

5. Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм".

Тепер до ціни імпортних легкових авто додаватиметься - 5,5 тис. гривень, а до ціни вантажівок і автобусів - 11 тис. гривень. Сума може бути більшою в залежності від об'єму двигуна та строку експлуатації. Утім, у Міністерстві екології та природних ресурсів обіцяють, що Верховна Рада перегляне цей закон.