вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

Містечко на Одещині через повінь стає трущобами. ВІДЕО

Одеська область й досі оговтується від потужної повені, яка "накрила" кілька районів.

У селах на Півдні Одещини, які два тижні тому затопило через прорвану дамбу, люди змушені жити у напівзруйнованих будинках і бояться чергового підтоплення, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У найбільш пошкодженому негодою Тарутинському районі після повені фактично нічого не змінилося, окрім того, що зійшла вода.

Так, на подвір'ї родини Образенків - безлад і руїни. Літньому подружжю не до снаги навести лад за десять днів - відтоді, як зійшла вода. А надто - полагодити напівзруйнований будинок.

"Ось на антресолях тримається стеля, прогнулося все і впаде нам на голову", - говорить жінка. Її прихистили сусіди, а чоловік охороняє те, що залишилося.

"Я тут ночую, бо куди дінешся – господарство, як не їсти. Зараз почнуть лазити по дворах, тягати все отак", - додав чоловік.Таких хат у самому лише Березині, що найбільше постраждало від підтоплення, понад півсотні.

Здебільшого з ризиком для життя люди змушені лишатися в аварійних будівлях. Дехто намагається лагодити їх самотужки, оскільки не знають, коли отримають обіцяні компенсації. Будівельні матеріали люди беруть у борг у місцевому магазині.

"Підбиваємо стіни, тут все "чамурне", а робимо з каменю і потім заклинюємо, і вони будуть тримати вже далі. Може, води такої не буде вже вище цих каменів, ну десь жити то треба", - повідомив місцевий житель Віктор Кривий.

Колишній військовий гуртожиток, куди обіцяли відселити людей, так і не почали ремонтувати. Поки що лише підготували документи.

Утім, потерпілих заспокоюють, що тільки-но надійдуть гроші, будинок швидко відновлять. Попри те, що минуло вже два тижні пробоїну в дамбі досі ніхто не залатав. Люди бояться, що після першого великого дощу, вода знову рине на села.

"Мені сьогодні задають питання – ну, так, ми вселимося в будинки, так, ми отримаємо це, але проблема то залишилася, проблема дренажів поки зависла, ми не чуємо, що на дренажну систему виділені гроші, або вона буде ремонтуватися, чи не буде", - говорить голова селищної ради Березиного Федір Желяско.

Поки що єдина допомога для постраждалих від "великої води" людей - гуманітарна. Її збирали одеські підприємці та жителі сусідніх сіл. Наприклад, дев'яносторічний Василь Комуженко власним "Москвичем" привіз гуманітарку.

"Є й ношені трохи і нові всякі речі. Що було, що не ношу, навіщо мені, якщо треба допомогти. Може, хтось цих речей потребує", - зазначив житель райцентру Тарутине Василь Комуженко.

"Розумію, що по-людськи допомагають, велике спасибі всім. Це те, що необхідно, тим більше йде зима", - говорить місцева жителька Ольга Катарянова.

Суму компенсацій для ушкоджених від затоплення районів Одещини почали підраховувати в уряді. Туди вже надійшли тисячі заяв від потерпілих у регіоні.