вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

Росії мало землі — хоче ще й дно океану

Росія знову подала в ООН заявку на розширення меж власного континентального шельфу в Арктиці. Кремль хоче приєднати до себе кілька ділянок дна Північного Льодовитого океану, зокрема, хребет Ломоносова.

Як повідомляє Телеканал 24, Москва наполягає, що ці ділянки дна є природними компонентами материкової території, саме на цій підставі Конвенція з морського права дозволяє розширювати виключну економічну зону держав.

Росія у 2001 році вже подавала аналогічну заявку, однак тоді комісія ООН відхилила її, заявивши про недостатність доказів. На підводний хребет Ломоносова також претендує Канада.

Міністр природних ресурсів і екології Росії Сергій Донський восени минулого року заявляв, що його країна хоче збільшити свою виключну економічну зону в Північному Льодовитому океані на 1,2 мільйона квадратних кілометрів, що дозволить збільшити доступні Росії запаси вуглеводневих ресурсів більш ніж на 5 мільярди тонн умовного палива.

Довідка: Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належать жодній країні, однак Канада, Данія, Норвегія, Росія і США володіють правами на 370-кілометрову виняткову економічну зону поблизу своїх берегів. За оцінками геологів, на цих територіях перебуває близько 30% нерозвіданих запасів природного газу і 15% нафти.