вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

Український вчений створив унікальний вітрової електрогенератор і отримав «Зелений Оскар»

Не перевелися в Україні великі уми. Український вчений Олексій Оніпко створив унікальний вітряк, нестандартна форма якого дозволяє домогтися високої ефективності і при цьому знизити рівень шуму. Більше того, на відміну від традиційних моделей, модель Оніпко абсолютно безпечна для птахів.

Українська розробка отримала найпрестижнішу премію у галузі альтернативної енергетики, так званий «Зелений Оскар». З тих пір представники різних країн вже виказали зацікавленість проектом - вітряки хочуть виробляти в Казахстані, Естонії, Італії ... А в рідній Україні інтересу поки немає.Саме форма вітряка є ноу-хау Оніпко - замість традиційних лопатей тут об'ємні спіралі, різні по діаметру і встановлені на різній висоті. Завдяки цьому пристрій здатний виробляти енергію навіть коли вітру майже немає. Традиційні лопатеві вітряки в таких випадках зупиняються. При невисокій швидкості вітру модель виробляє в 5-6 разів більше енергії в порівнянні зі звичайними вітряками, запевняє Оніпко. Щоб лампочка загорілася, ротору достатньо покрутитися 15 секунд.Як пояснив учений, спіраль немов закручує вітер в себе, в цьому і криється ефективність ротора. Однак навіть незначні відхилення призводять до істотного зниження ефективності - до 30% втрат енергії при відхиленні в розмірах на 5 мм. Над створенням форми українець працював десять років. Для тестування пристрою він поставив у себе вдома аеродинамічну трубу, яка розганяє вітер до 15 метрів в секунду.

За свою розробку Оніпко отримав цілу купу міжнародних нагород і дипломів. Українські серед них також є. У 2013 році він удостоївся найпрестижнішої нагороди у галузі альтернативної енергетики - отримав «Зеленого Оскара», який йому вручили експерти в Нюрнберзі, Німеччина. За приз боролися винахідники з 65 країн світу, однак нагорода дісталася українцеві.

Сергію Оніпко 74 роки, і він все ще не втрачає надії запустити серійне виробництво своїх вітряків. Як передає ТСН, вже є домовленість з німцями - за право виробляти ротори Оніпко в Європі, вони повинні побудувати такий же завод в Україні. Залишилося тільки знайти інвесторів.