вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

Виниклий із нізвідки гігантський астероїд пролетить поряд із Землею в Хеллоуін

Про це повідомляє Gizmag. Небесне тіло, що отримало назву 2015 TB145, було виявлено за допомогою розміщеної на Гаваях автоматичної системи Pan-STARRS. Дослідники відзначили, що астероїд пройде в 499 тисячах кілометрах від Землі, що дорівнює 1,3 відстані від Землі до Місяця. При цьому швидкість небесного тіла становитиме 35 кілометрів на секунду.

Для порівняння, Челябінський метеорит рухався зі швидкістю 19 кілометрів на секунду, а його розмір не перевищував 17 метрів. За розрахунками фахівців, діаметр астероїда +2015 TB145 становить від 280 до 620 метрів.

Працюючим в НАСА вченим не вдалося виявити його раніше через непередбачуваною траєкторією і високій швидкості. Проте, згідно з їх прогнозами, небесне тіло не представляє ніякої небезпеки для Землі. Наступним астероїд подібного розміру - 1 999 AN10 - пройде поряд із Землею в 2027 році.

Востаннє подібне небесне тіло пролітало так близько до Землі в 2006 році. Метеорит «Челябінськ», який увійшов в атмосферу Землі 15 лютого 2013, являє собою фрагмент астероїда. Космічне тіло вибухнуло на висоті до 50 кілометрів, в результаті чого на територію Челябінської області РФ впало безліч його уламків. Вибух спостерігали сотні тисяч чоловік в регіоні і прикордонних районах Казахстану.