вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис
24 березень 2016 р.
Створення студії друку шрифтом Брайля «BRAILLE STUDIO» для забезпечення рівності незрячих людей. ВІДЕО
kvak30 24 березень, 2016, 12:32
kvak30

СТВОРЕННЯ СТУДІЇ ДРУКУ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ
«BRAILLE STUDIO» ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНОСТІ НЕЗРЯЧИХ ЛЮДЕЙ

В Україні відсутній доступ для незрячих дітей та молоді на рівні з однолітками без інвалідності навчатися, інтелектуально розвиватися, отримувати професійні навички через нестачу навчальної, довідниково-пізнавальної та художньої літератури, дидактичних, прикладних матеріалів, розвиткових ігор та спеціалізованих видань у доступному форматі, насамперед шрифтом Брайля.
За державні кошти забезпечується лише мізерний відсоток від необхідних потреб, що негативно позначається на якості навчального процесу, та, в свою чергу, зменшує в рази шанси людей з порушеннями зору отримати якісну освіту, а згодом – і працевлаштуватися та бути залученими до життя в громаді, як повноцінні члени українського суспільства.

Розуміючи, наскільки важливими є кожна доступна книжка, карта, гра для інтелектуального розвитку, ми хочемо реалізувати у «Braille Studio» простір рівних можливостей для повноцінного включення незрячих людей в українське суспільство через створення належних умов для їх:
• навчання;
• пізнання;
• розвитку;
• інтеграції.

Метою проекту є створення інтелектуально-розвиткового інклюзивного середовища на основі використання шрифту Брайля й сучасних технологій для забезпечення освітніх, інтелектуальних, професійних потреб незрячих дітей та дорослих в Україні.

Сучасний принтер, який друкує шрифтом Брайля – це першочергове і необхідне обладнання для реалізації нашої мети.
Тому ми ініціювали старт кампанії зі збору коштів для придбання принтера, що друкує шрифтом Брайля, який дає змогу незрячій людині самостійно форматувати, друкувати, читати тексти, адже принтер має систему озвучення операцій, голосове меню і оснащений звуковими підказками.

Для забезпечення матеріально-технічної бази «Braille Studio» з метою реалізації проекту необхідно придбати:

1. Два принтери для друкування продукції шрифтом Брайля:
• BrailleBox – це одна з найновіших потужних моделей брайлівських принтерів, що дозволить друкувати великі за обсягом матеріали: художню, пізнавальну, довідникову літературу, розробки розвиткового та навчально-методичного характеру. Принтер розміщуватиметься у м. Києві та працюватиме на задоволення потреб усієї України (16000$ USD).
• Everest – цей принтер дозволить друкувати продукцію шрифтом Брайля менших обсягів для регіонального користування (Західна Україна). Принтер розміщуватиметься у м. Луцьку, його робота буде зорієнтована в основному на задоволення щоденних потреб незрячих учнів, студентів, молоді, фахівців; батьків та педагогів, які забезпечують навчання та виховання дітей з глибокими порушеннями зору; закладів сфери обслуговування громадян тощо (4000$ USD).

2. Витратні матеріали: спеціальний брайлівський папір високої якості; спеціальні теки-зшивачі для оправи друкованої продукції.
В умовах реформування системи освіти України та проведення в державі євроінтеграційних процесів у сфері побудови інклюзивного суспільства, створення таких пілотних проектів у м. Києві та м. Луцьку може виконувати функції своєрідних ресурсних центрів, які дозволять задовольнити потреби більшої частини України та сприятимуть:
• інтелектуальному розвитку дітей та професійному зростанню молоді з інвалідністю по зору, швидкій адаптації людей, які втрачають зір у дорослому віці;
• реалізації права людей з інвалідністю по зору на доступ до інформації у різних сферах життєдіяльності.
Цільова аудиторія проекту:
• Люди з інвалідністю по зору різних вікових категорій: учні, студенти, фахівці.
• Люди без інвалідності, які будуть залучені до активної діяльності.
• Педагоги загальноосвітніх інклюзивних та спеціальних шкіл, реабілітаційних установ, представники громадських організацій.

Організатори проекту: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за участі Тетяни Єремеєвої – директорки Клініки Загурського.
Ключова команда проекту:
Юлія Сачук – віце-президентка ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні з питань інвалідності, авторка і координаторка низки соціальних проектів, зокрема в межах яких було створено рельєфно-графічну схему ліній Київського метрополітену та рельєфно-графічну адміністративну карту України. Телефон: +38063-443-29-32. Email: [email protected]
Анна Серпутько – представник ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», співавтор та експерт кількох освітніх і просвітницьких проектів організації з питань навчання дітей з порушеннями зору, розробки та виготовлення навчально-методичних матеріалів, зокрема рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
Віталій Ткачук – Голова Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії».

Телефон: +38050-223-22-64. Email: [email protected]

Ми щиро усвідомлюємо, що реалізація нашого проекту стане можливою лише за вашої підтримки й допомоги кожного!

Реквізити рахунку в Ощадбанку: одержувач – ВГО «Генерація успішної дії», код ЄДРПОУ 34935692, рахунок: 26007300943056 у ГУ м. Києва та Київській обл. АТ «Ощадбанк», МФО 322669, код ЄДРПОУ банку 09322277.

Реквізити рахунку в ПАТ КБ «Приватбанк»: одержувач – ВО ВГО «Генерація успішної дії», ЄДРПОУ 37004147, рахунок: 26001055402689 у філії Волинського Головного регіонального управління ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 303440.

Довідкова інформація:
Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» заснована в 2006 році, поширює свою діяльність на територію всієї України та має осередки у більшості її областей.

Мета діяльності організації: реалізація і захист прав та основоположних свобод людей з інвалідністю по зору, сприяння їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства.

Інтернет-сайт організації www.gud.org.ua

Facebookhttps://www.facebook.com/OrganizationGUD

22 березень 2016 р.
Про перейменування
Костянтин Яворський 22 березень, 2016, 17:45
Костянтин Яворський
Такі вже люди різні, що все їм не подобається. Проте, зазвичай, те, що не стосується на пряму їх самих. В містах України, а особливо у Луцьку, чергового піку набуло перейменування вулиць.

Довелося сьогодні послухати думки депутатів, які вирішують їхню долю.

Загалом півтори години дебатів можна описати десятьма словами: перейменовувати треба, але люди проти, бо це їм не вигідно.

Пропоную полегшення роботи депутатів двома проектами рішень.

Перше – перейняти досвід інших міст. Не пам’ятаю де саме, але точно бачив вивіску, на якій вказано усі назви цієї вулиці з початку історії. (Шкода картинки в неті не знайшов, але є схоже щось у Львові).Отож, приклад:

вул. Вітовта Великого
заснована у 1928 році.
вул. Стефана Жеромського (1928 - 1939)
вул. Ворошилова (1939-1941, 1944-1957)
вул. Костянтина Острозького (1941-1944)
вул. Крилова (1957-2016).

І в цьому випадку мешканців питати не потрібно! Підходить до депутата російськомовна бабка і каже, що їй подобається її любимий Крилов. Ви її берете за руку, ведете до таблички і тицяєте носом у напис, де Крилов. Комуністам щось не подобаться – рилом в Ворошилова, приїжджають поляки – нате вам Жеромського. І усі проблеми.

Гарно? Я вважаю, що так.

Дорого? Не думаю.

Це ж не на кожному будинку, лише на тих, що межують з іншими вулицями, тобто рогових.

Інший аспект – гроші на перероблення документів.

А ось тут випадок абсолютно суперечливий. Чому люди мають платити за чиюсь забаганку?

На це гроші мають бути передбачені в бюджеті.

Або: захотілося пану, до прикладу, Ковальчуку перейменувати якусь вулицю. Ще 329 людей підтримали цю петицію. Також вже потім за рішення проголосувало, до прикладу, 40 депутатів.

Разом виходить 370 людей. Ото ви, панове, захотіли перейменувати вулицю, платіть.

На ній мешкає, хай тих самих 370 людей. Взяли і скинулися їм на паспорти.

Певно, за таких умов, бажаючих змін поменшає.
Де сьогодні можна захистити свої права
Луцький МЦ з надання БВПД 22 березень, 2016, 16:19
Луцький МЦ з надання БВПД
Низький рівень правової грамотності та відсутність ринку юридичних послуг є ключовими факторами, що ізолюють сільське населення від державної правової системи та правосуддя. Правові потреби у віддалених громадах у більшості випадків залишаються незадоволеними, і питання рівного доступу до правосуддя залишається відкритим.
Що ж таке безоплатна правова допомога і хто може її отримати.
Так, Законом передбачено надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.
Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як забезпечення доступу до правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та надається через органи юстиції та органи місцевого самоврядування.
Що стосується безоплатної вторинної правової допомоги, то її, на відміну від первинної, мають право отримувати лише окремі категорії осіб, визначені Законом, з урахуванням двох критеріїв – критерію малозабезпеченості та належності до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплено право на безоплатну правову допомогу.
Безоплатна вторинна правова допомога, включає наступні види правових послуг: захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру, надають утворені за рішенням Міністерства юстиції центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Зокрема у Волинській області створено 3 місцевих центри у Ковелі, Володимир Волинському та Луцьку. Луцький місцевий центр обслуговує жителів Луцького, Ківерцівського, Рожищенського районів та місто Луцьк.
Луцький МЦ забезпечує доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально незахищених категорій громадян, таких як:
- малозабезпечені (особи, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів);
- учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих),
- діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування,
- біженці, та ін..
Детально про структуру і роботу Луцького місцевого центру. В місцевому центрі працює 4 відділи, діяльність яких спрямована на створення найбільш комфортних умов для особи, яка звернулась до місцевого центру за правовою допомогою.
При зверненні клієнта до місцевого центру, в першу чергу, з’ясовується чи є особа суб’єктом надання безоплатної вторинної правової допомоги, тобто, чи має вона на неї право, а також вид правової допомоги, якої вона потребує - первинної чи вторинної.
Якщо особа надала документи, що підтверджують її право на безоплатну вторинну правову допомогу, їй призначається адвоката, який надає свої послуги безоплатно для клієнта (послуги адвоката оплачує держава).
В іншому випадку якщо особа не має права на безоплатну вторинну правову допомогу, або потребує допомоги з питання, що виходить за межі вторинної правової допомоги і лежить в досудовій площині, працівники центру сприяють зверненню вказаної особи до установ, уповноважених на вирішення такого роду питань.
Для цього в місцевих центрах створенні відповідні підрозділи, які відповідають за налагодження комунікацій між центром та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами тощо.
Луцький місцевий центр з надання БВПД чекає на своїх клієнтів за адресою: 43000, обл. Волинська, м. Луцьк, вул. Прогресу, 7 (навпроти Обласної дитячо-юнацької спортивної школи, в приміщенні страхової компанії «Оранта»).

Протягом першого півріччя 2016 року відповідно до Плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції України та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, відбувається реформа територіальних органів юстиції, яка є наступним логічним етапом децентралізації послуг Міністерства юстиції України та надання можливості отримання таких послуг у режимі он-лайн з одночасним розширенням доступу до безоплатної правової допомоги та підвищенням її якості.
Згідно з планом, в кожному районі і місті України будуть утворені Бюро правової допомоги як відокремлені підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що діють в Україні з 1 липня 2015 року. Ресурсне забезпечення здійснюватиметься за рахунок майна і коштів районних та міських управлінь юстиції, які будуть ліквідовані найближчим часом.
Було прийнято рішення ліквідувати майже 600 районних управлінь юстиції радянського зразка, які існували в Україні протягом 20 років. Вони не надавали жодних сервісів і допомоги українцям, були забюрократизовані та закриті, не мали жодної мотивації надавати якісні послуги тим людям, які фактично найняли цих чиновників на роботу.
З 1 липня 2016 року буде створено більше 400 бюро правової допомоги. У новостворених бюро українці зможуть скористатися усіма електронними сервісами Мін’юсту. Більше того, до кінця цього року система електронних сервісів буде розширена і вбере в себе всі сервіси, які надає українцям Мін’юст. Завдяки цим новим електронним сервісам людям не потрібно витрачати час у чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі ці сервіси можна отримати через інтернет, зайшовши на сайт Міністерства юстиції. Усі вони будуть доступні для клієнтів бюро. Згідно з прийнятими законодавчими актами усі сформовані електронною системою документи мають такий самий офіційний статус, як і їх аналоги з підписом та печаткою реєстратора.
Анонімність не гарантується
ob.server 22 березень, 2016, 12:30
ob.server
Анонімність лікування алкоголізму і наркоманії в нас більше не гарантується — керівництво Волинського наркологічного диспансеру вирішило поставити себе над законом і встановити відеоспостереження в приміщенні поліклініки. Не просто в коридорах, чи інших приміщеннях загального користування, а в кабінеті який відвідують чи не найбільше. Кабінет який планують обладнати відеоспостереженням використовується і для оглядів на стан сп’яніння — тобто там дихають в трубочку та пісяють в баночку ті кого привозить на освідування поліція, і як приймальне відділення — тобто через нього проходять всі, хто звертається в наркодиспансер за стаціонарним лікуванням, більшість за анонімним — це принципово для тих, хто не хоче розголошувати свої проблеми широкому колу, і для видачі ліків пацієнтам «метадонової програми». Всі ці категорії громадян тепер позбавляються права на анонімність і таємницю лікування так як все, що відбувається в кабінеті фіксуватиме відеореєстратор в кабінеті головного лікаря. А керівництво наркодиспансеру безконтрольно колекціонуватиме компромат, адже та сама поліція в більшості привозить на освідування не хронічних алкоголіків, а цілком добропорядних громадян, які хильнули зайвого і звернули на себе увагу поліції. Тепер відеокамери детально фіксуватимуть як «чудять» такі люди, на потіху тим, хто це потім буде дивитися або оприлюднить. При умові, звичайно, що в цю історію не втрутиться прокуратура Волинської області. Зараз саме час сказати своє слово прокурорам, адже якщо ідея приживеться, цілком можливо що завтра відеокамери високої якості почнуть встановлювать проктологи і гінекологи.
12 березень 2016 р.
З нового про особливості життя в «ДНР»
Alex Best 12 березень, 2016, 17:06
Alex Best
У Донецьку окупанти закривають завод, з якого починалося все місто
В окупованому Донецьку закривають два останніх працюючих цехи Донецького металургійного заводу. «Підприємство, з якого починалося місто, померло», - пише донецький журналіст Сергій Гармаш.
Уточнюють, що власником ДМЗ є російський олігарх Віктор Нусенкіс.
Раніше повідомлялося, що у листопаді 2015 року на підприємстві почалося масштабне скорочення кадрів. На той момент на підприємстві значилися 5800 осіб, а мова йшла про звільнення майже 4 000 металургів.

Захарченко роздає російським бомжам та алкашам віджаті квартири у Донецьку
У «ДНР» розпочали видачу «ордерів» російським офіцерам та бойовикам на віджаті квартири. Повідомляється, що незаконна влада «ДНР» перерозподіляє конфісковане житло українських громадян на користь російських військовослужбовців та найманців.
До таких дій у «республіці» вдалися з метою заохочення громадян РФ до участі у бойових діях, а також подальшої їх адаптації та легалізації на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
Крім того, відомо, що в окремих районах окупованого Донецька вже отримали свої «ордери» на «націоналізовані» квартири кадрові офіцери 1 та 2 АК та громадяни Росії із складу незаконних збройних формувань. Щоправда і тут награбоване поділили не рівно, а у співвідношенні 80 до 20% відповідно.

Тотальне мінування бойовиками Донбасу поставило під загрозу посівну в «ДНР»
В «ДНР» скаржаться на масове мінування території донецького регіону, що несе загрозу посівним заходам. Аграрії району, перш ніж приступати до робіт на полях, які протягом року не обстежувалися, повинні отримати відповідний дозвіл від саперів.

Бойовики демонтують та вивозять обладнання ще двох заводів на Росію
Окупанти проводять демонтаж обладнання з подальшим вивезенням його на територію Росії на ВАТ «Харцизький трубний завод» і підприємстві «Інтерсплав» (Луганська обл.).
Крім того, за даними ГУР, на металобрухт розібрані металеві конструкції торговельних комплексів, підприємств харчової та гірничої промисловості. Зокрема, це стосується споруд торгової мережі АТБ (Горлівка), обладнання молокозаводу (Свердловськ), обладнання шахти ім.Межінского і Гірського ліцею №74 (Первомайськ).

Донецькі ватажки придумали, як мати контроль над фінансами всіх жителів окупації
Банк «ДНР» змушує людей, «які здійснюють операції з платіжними картами іноземних банків» (до таких вони віднесли і українські фінустанови) надати всю інформацію окупантам про свої надходження і витрати. Громадяни повинні до 10.04.2016 представити в «банк ДНР» такі документи та інформацію: лист з обов'язковим зазначенням юридичної адреси (адреси реєстрації) особи; види послуг (видача, перерахування готівки, безготівкових коштів, оплата через дистанційне обслуговування та ін.); найменування платіжних систем і категорії (види) платіжних карт, які обслуговуються; обсяг і кількість операцій за платіжними картками за останні 3 місяці; адреси розміщення точок надання послуг; група платників спрощеного податку (де це можливо) для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію; завірену копію довідки з реєстру статистичних одиниць, виданої «головним управлінням статистики ДНР»; завірену копію статуту (для юридичних осіб).

Бізнес на «метрвих душах»
Згідно даних newsoboz.org, на Донбасі командири незаконних військових формувань навчились обманювати російських «кураторів», випрошуючи в них гроші на утримання загиблих бойовиков. Такий бізнес «на мертвих душах» набуває масового характеру. Слухи про «бізнес» терористів на Донбасі ходили давно, і вони отримали численні підтверждення оперативними даними української розвідки.
«Бойовикам дуже вигідно приховувати данні про втрати в своїх підрозділах, і відсилати в Росію списки отримання коштів на давно загиблий особовий склад. Особливо оборотні керівники «умудрялись» впихнути в списки до 50% -70% «мертвих душ». Однак, розміри «разводняка» набули настільки масового характеру, що російскі куратори «в шоковому стані розпочали рвати і метати».
Так, генерал-майор Асапов В.Г., командир 1 армійського корпуса т.зв. «ДНР» вже викликав до себе на коврик командирів «15-й інтернаціональної бригади «Пятнашка» Ахру Авидзбу («Абхаз»), командира батальона «Сомалі» Михайла Толстих («Гіві») и деяких командирів інших подрозділів. По прибуттю господар в гніві топав ногами, сварився, і можливо бив по нирках, у виховних цілях, вбиваючи, что красти у господаря недобре.
04 березень 2016 р.
У Луцьку вимагають покарання для головних корупціонерів України
Антикорупційний рух Волині 04 березень, 2016, 21:23
Антикорупційний рух Волині
У Луцьку розпочалася акція "Вимагаємо покарання", головна мета якої донести до людей інформацію про головних корупціонерів України.

Водночас організатори - волинський осередок "Антикорупційного руху" Валентина Наливайченка - нагадують владі показати: ніщо не забуто, нікого не пробачимо.

Акція стартувала 4 березня на Театральному майдані.

Тут розташували 8 стендів з банерами, на яких зображені посадовці, які є своєрідними корупційними лідерами в Україні. Вони презентують різні гілки влади та відомства.

Приміром поруч з керівником Державної фіскальної служби Романом Насіровим розташована Валерія Гонтарєва, керівник Нацбанку України.
"Кожен, хто грабує країну, має понести адекватне цьому державному злочину покарання. Якщо влада не схаменеться, то кінець для багатьох нинішніх керівників країни може бути плачевний!" - вважає один з координаторів руху на Волині Олег Колеснік.

Планується, що акція триватиме протягом наступного тижня, а організатори готують для лучан сюрприз, деталі якого озвучать 7 березня.

Фото акції тут: https://www.facebook.com/antikor.volyn/
18 лютий 2016 р.
Коли новостворена поліція прибере валютних міняйл з Луцька? ТойХтоПройшовКрізьВогонь
Передбачаю, що через ці слова мене почнуть звинувачувати у непатріотичності і нетерплячості, але мені бракує слів, коли проходжу центром «європейського» Луцька.
Щоденно прямуючи на роботу повз ЦУМ, мене перестрівають групки небритих мужланів зі словами «долари-євро». Їх вже добре знає в обличчя кожен корінний лучанин. Вони порушують закон і їх немає кому зупинити. Повз них проходить розрекламована і розпіарена поліція, чиновники і народні обранці. Проте нікому не вистачає сили волі прибрати їх з вулиці.
Звичайно, мова про «валютників». Центр міста і ринки Луцька кишать хлопцями з торбами валютних знаків різних країн світу. Вони працюють поза законом. Не платять офіційно податків, зате рахуються безробітними. Впевнений, що вони ще й отримують субсидію на сплату комунальних послуг. Коли ж досягнуть пенсійного віку, то будуть ще й пенсію від держави отримувати. Можливо, навіть таку як і я. Хоча я все життя працюю офіційно, заробляю трішки вищу від мінімальної заробітну плату і з мене вираховують немалі податки. Все це для того, щоб пільги могли отримувати такі, як ці здоровані.
Сьогодні у всіх волинських ЗМІ рекламують нову патрульну службу. Прес-служба поліції щоденно пише у соцмережах про чергових оштрафованих водіїв. Невже грізним полісменам страшно побороти кілька десятків валютних міняйл? А, може, їх хтось покриває із вищого керівництва волинських правоохоронців? Бо якось не віриться, що злочини можна робити відкрито в усіх на очах і бути непокараним довгі роки.
З легкістю можна провести «контрольні закупки» валюти, конфіскувати вміст торбинок вуличних хлопців, накласти штрафи. Упевнений, що після кількох днів чергувань у центрі міста та на ринках обласного центру приберуть хоча б такий нелегальний вид бізнесу. Він псує загальну картинку нашого міста, яке претендує на статус європейської туристичної перлини Західної України. В сусідній Польщі обмін валют відбувається цивілізовано. В обмінних пунктах вам видадуть чек за проведену операцію. Цей вид бізнесу приносить користь державі у вигляді сплачених податків, а людям дає гарантію, що обміняні грошові знаки нефальшиві.


Остап ВОЛИНЯНИН
14 лютий 2016 р.
Що бютівцю зась, то укропівцю можна?
natalia.kamyshnykova 14 лютий, 2016, 14:58
natalia.kamyshnykova
Я про скандальчик із висловлюваннями Сергія Григоренка - заступника луцького міського голови. Його виключили з партії "Батьківщина" за розпалювання міжнаціональної ворожнечі - бовкнув на засіданні виконкому неполіткоректну провокативну дурню про "жидів".

Викрив його в інтернеті депутат Луцької міськради, співзасновник приватного підприємства "Волинські новини" Ігор Поліщук. Він же заніс заяви на Григоренка в УСБУ і поліцію.

Юлія Тимошенко особисто відреагувала на антисемітську фразу Григоренка. Його публічне пояснення з елементами вибачення не допомогло.І я вважаю, що на такі речі треба реагувати миттєво і принципово.
Але є одне "але".

На сайті "Волинських новин" про "жидів" не пише хіба лиш дуже лінивий анонім. Там рясніє від брутальних образ за національною ознакою. Щоправда, аноніми вправляються не у новинах і статтях, а у коментарях, але ж коментарі читає дуже широке коло людей. Значно ширше, ніж на засіданні виконкому, де Григоренко зморозив про "новітніх жидів".

Я набрала у пошуковику "Волинських новин" слово "жиди". Результат неприємно вразив.
Ось свіженькі висловлювання:

Є на сайті і значно агресивніші заяви. І ніхто їх не видаляє - навіть після цього скандалу.

Скажете, то пишуть аноніми, а в нас свобода слова? Так за законом відповідальність за анонімні висловлювання у публічному просторі несуть власники (засновники) сайтів, які створили технічну можливість для розпалювання міжнаціональної чи міжконфесійної ворожнечі, образ, приниження тощо.

Депутат міськради Поліщук, перш ніж заявляти на Григоренка в органи, мав би подивитись на те, що коїться на веб-майданчику його власного приватного підприємства.

Цікаво, що кілька коментарів модератори все ж таки прибрали. Уявляю, що там було, якщо на сайті досі залишається стільки смороду.

"факт 26 Липня 2015 16:43Повторю питання. Що бютівцю Григоренку зась, то укропівцю Поліщуку можна?
А чому такі подвійні стандарти?
Чому депутат біжить заявляти на чиновника, якщо на його власній фірмі впродовж років розпалюють міжнаціональну ворожнечу?
Чому за одноразову дурню Григоренка картають, карають, виключають, а Поліщуку ніхто не скаже: "Слухай, та ти там у себе на сайті почисть, смердить же ж..."
06 лютий 2016 р.
Порядність лучан вчергове здивувала
Павло Заєць 06 лютий, 2016, 18:53
Павло Заєць

Хто з нас не мріяв знайти на вулиці гаманець, повен грошей? А чи задумувались ми як у цей час почувається людина, яка згубила цей гаманець? Сьогодні ми вирішили провести соціальний експеримент із загубленим гаманцем, щоб перевірити що ж оберуть українці: совість чи гаманець?
Експеримент проводили у різних частинах міста Луцька протягом цілого дня.
Коли ми випадково "губили" гаманець, більшість людей одразу повідомляли нам про це, іноді всією вулицею.
Пред початком зйомок один з перехожих просто біля нас згубив купюру в 100 гривень, а інший наздогнав його і повернув - це знак, подумали ми, і не помилилися.
У другій частині експерименту ми вирішили кардинально змінити умови і тепер "знаходили" загублений гаманець перехожих та намагались його повернути
P.S. На 3.30 хв один чоловік все ж таки вирішив присвоїти "знайдений" нами гаманець. Поведінка його була дивною, цілком можливо, він психічно хворий. Тому цей епізод ми не врахували у загальний показник порядності міста.
https://www.youtube.com/watch?v=PGdkjISUYp4
05 лютий 2016 р.
До питання про лісове господарство Волині
Волинянин34 05 лютий, 2016, 17:34
Волинянин34
27 січня в.о. начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) Олександр Кватирко провів з директорами лісових господарств закриту термінову нараду.

Примітно, що на захід не був запрошений жоден журналіст. Головним питанням наради було доведення до присутніх вказівок голови Держлісагентства України Олександра Ковальчука про придбання для потреб держлісгоспів (патрулювання лісу) позашляховика Renault Duster (Рено Дастер). Модель, залежно від комплектації, як повідомляє офіційний сайт дилера, коштує від 360 до 500 тис. грн., а ціна позашляховика «Нива» (ВАЗ 21214) – 260 тис. грн.

Крім того, широка градація ціни імпортного позашляховика дає широке поле для різного роду махінацій і «відмивання» грошей. Олександр Кватирко вважає, що наявність таких позашляховиків «значно покращить охорону лісів Волині» (???).

Цікаво, як сприйме цю цинічну оборудку система державних закупівель «proZorro», видання «Наші Гроші», місцеві правоохоронні органи? Хто дасть цьому марнотратству належну правову оцінку?

Можна погодитися, що французький автомобіль має суттєві переваги над російським, але сьогодні лісівники з вини того, хто пропонує цю чергову мотузку на їх шию, залишились без державного фінансування та й ще за рахунок своїх прибутків повинні підтримувати безлісні дотаційні регіони України. Декілька держлісгоспів вже здійснили перші платежі.

Виникає запитання: що діється за лаштунками розподілу коштів прибутків лісових господарств і чи має право новоспечений в.о. начальника управління давати вказівки на придбання автомобілів поза тендером? Разом з тим, чому голова Держлісагентства Олександр Ковальчук пропонує лісівникам такі брудні оборудки, хто тут в долі, скільки кому перепаде, у кого на зап’ястях брудних волохатих лап можуть клацнути кайданки?..

А по Олександру Кватирку, зокрема, ще не закрите чергове кримінальне провадження по ДП «Цуманське лісове господарство».
04 лютий 2016 р.
В Луцьку відбулась презентація першого в Україні молитовника українською мовою шрифтом Брайля для незрячих. Відео.
kvak30 04 лютий, 2016, 10:56
kvak30
1 лютого 2016 року в Трапезній жіночого монастиря Святого Василія, що біля Собору, відбулась презентація першого в Україні молитовника українською мовою шрифтом Брайля для незрячих.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine», відділ організації благодійності та соціального служіння Волинської єпархії УПЦ КП, Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» зібрали кошти та видали 400 молитовників шрифтом Брайля.

По завершенні презентації незрячі прочитали Молитву українською мовою за мир та злагоду в Україні.


26 січень 2016 р.
Порошенко, Саакашвілі, Наливайченко і Тимошенко визначатимуть політичне життя України у 2016 році Антикорупційний рух Волині
Агенство моделювання ситуацій (АМС) оприлюднило рейтинг активності топ-20 українських політиків, які впливатимуть на політичне життя країни - це Порошенко, Сааакашвілі, Аваков, Тимошенко.

Водночас, експерти наполягають і на появі нових облич, які відігріватимуть ключові ролі у політиці. Це, зокрема керівник антикорупційного бюро А. Ситник та лідер «Антикорупційного руху» В. Наливайченко. «Всі його заяви стосовно корупції на вищому рівні підкріплені конкретними фактами», - заявив директор АМС Віталій Бала.

Експерти прогнозують, що українців найбільше цікавитимуть: припинення бойових дій на Сході та конституційна рефорорма, боротьба із корупцією та погіршення економічної ситуації в країні. Також актуальними для суспільства є теми стабільності національної валюти, курсу долара та інфляції. Можлива підготовка соціальних протестних рухів на весну. Тому соціальні та економічні питання підігріватимуться саме в лютому.