Чат з координаторами луцького Євромайдану

26 листопад, 2013, 11:00
Чат з координаторами луцького Євромайдану
У вівторок, 26 листопада, на ВолиньPost відбудеться чат-конференція з одними з координаторів Євромайдану в Луцьку - Майєю Москвич та Романом Перванчуком.

Юрій Скажіть, скільки людей бере участь в акції? Це постійно, чи міняються? Як взагалі організована робота наметового містечка?

Майя Москвич: У нас постійно діє наметове містечко. І паралельно кожного дня ми закликаємо людей виходити на мітинги і акції. Вчора у нас була Єврохода до Луцької міськради. Сьогодні у нас – студентський мітинг. Кількість людей у наметовому містечку коливається від 20 до 50. А на Майдан приходять люди постійно. Якщо відбуваються акції, то їх, звісно, в рази більше.

Роман Перванчук: Вчора понад сотня лучан взяла участь у Євроході до Луцької міської ради, де отримала першу, але таку важливу перемогу. Сьогодні очікуємо понад 300 студентів на студентському мітингу.

Андрій Козіков Вчора я задавав питання співорганізаторам євромайдану чи дійсно Коцан І.Я. дав згоду на участь студентів у мітингах, які відривають студентів від навчального процесу? На що отримав відповідь, що так він особисто повідомив їх про таку можливість 25 листопада о 10.15! Як ви ставитесь до інформації, що на сайті СНУ ім. Лесі Українки розміщена офіційна інформація, що ректорат не може ні спонукати студентів до виступів і мітингів, ні відміняти заняття чи іспити. Навчальний процес у Лесиному виші триває згідно з розкладом занять. Для чого співорганізатори євромайдану відкрито брешуть людям та зганяють студентів, якиим ніхто офіційно навчальний прецес не зупиняє? І як стало відомо, студенти, що пропустять навчальні години будуть за це відповідати! Для переконливості надаю силку на інформацію

Роман Перванчук: Наскільки нам відомо, Ігор Коцан (ректор СНУ) пообіцяв, що репресій до студентів, які з сьогоднішнього дня будуть виходити на акції протесту із закликами щодо євроінтеграції, не чинитиметься. Звичайно, пропуски занять будуть фіксуватися, але вважатимуться як такі, що допущені через поважні причини. Звісно, їх потрібно буде відпрацювати. Принаймні за такою самою схемою працюють вищі навчальні заклади у Львові.

Майя Москвич: Все має відбуватися в рамках закону. Якщо ректор університету відмінив би заняття, він би порушив закон. Відповідно було прийнято рішення, що участь в євроакціях є поважною причиною, щоб не йти на заняття. Так, наприклад, як у зв’язку з хворобою. Тому студентам нема чого боятися. Вони спокійно можуть приходити на акцію.

директор Скажіть будь ласка хто є головними організаторами Євромайдану?

Майя Москвич:Люди

Юрій Сковорода Щоби нас ставало більше на євромайдані ми повинні викликати довіру у людей. Низький авторитет політичних діячів це крок до програної справи. Старшим потрібно дякувати за поміч, але чому в Координаційний комітет Євромайдану за винятком Майї не включили молодь???

Майя Москвич: Люди вийшли на Майдан не за покликом політиків, а за власним рішенням. Тому все, що буде відбуватися далі, залежить тільки від людей. Перші дні євромайданів показали, що люди можуть самі приймати рішення, не чекаючи, що їм скажуть політики. Це не політична акція, це насамперед загальнонаціональний протест.

Щодо членства в Координаційній раді, то насправді це не принципово. Бо важливо насамперед те, що відбувається на Майдані, а не в координаційних радах. Може, це парадоксально звучить, але люди здебільшого не довіряють політикам, але одночасно з цим вимагають від них конкретних дій і рішень. В Луцьку нам вдалося знайти компроміс. Ми просимо людей не прискіпуватися до того, хто є членами комітетів, а просто виходити на вулицю і захищати своє майбутнє. Цей Євромайдан – одна із небагатьох можливостей, коли люди мають нагоду дійсно робити те, що вони вважають за потрібне. Принаймні в Луцьку точно так є.

Yavv Угода про асоціацію - документ насамперед економічного характеру. Назвіть хоча б кілька показників саме економічного характеру, які б вказали на доцільність укладання цієї угоди.

Майя Москвич: Я вважаю, що в нинішній ситуації це угода насамперед не економічного характеру. Якби ми вибирали чи бути в ЄС чи не бути, ми могли би дуже довго думати і досліджувати всі економічно вигоди і втрати. Але сьогодні ми вибираємо чи бути в ЄС, чи бути в Митному союзі, який є реінкарнацією СРСР. За ці кілька днів українська нація дала однозначну відповідь.

Marta Stambulska Після схожих акцій 2004 році люди переконалися, що таким чином ніяких змін на краще не досягнути, чому Ви вважаєте, що народ повинен повірити Вам знову?

Роман Перванчук: В першу чергу народ повинен повірити у свої сили. Адже не політики є головними на майданах, а звичайні громадяни нашої країни.

Майя Москвич: Ми вже маємо досвід, що не можна перекладати 100% відповідальності лише на політиків. Я маю на увазі Помаранчеву революцію. Тому переконані, що сьогодні все залежить від нас – безпосередніх учасників і творців протесту.

Юрій: Чи схвалюєте ви участь політиків у акції, і головне (!) - присутність політичної символіки на акціях? Чесно вам кажу - це відлякує частину людей.

Роман Перванчук: Будемо відверті: в нас є юнацький запал, але для організації протесту важливий і досвід тих людей, які уже неодноразово піднімали людей на майдани. Головне ж наше завдання – щоб політики вчергове не використали надію народу на позитивні зміни в країні.

Майя Москвич: Ми не можемо відповідати за всю Україну. Щодо Луцька, то сьогодні в нас студентський день. І ми просили всіх приходити на майдан лише з прапорами України або ЄС. Можливо, за кілька днів відбудеться сесія обласної ради, пікетувати яку ми будемо всіх закликати. Однозначно, що на цей захід прийдуть активісти політичних партій зі своєю символікою. Ми ж не можемо їм це заборонити. Присутність людей з партійною символікою не має відлякувати. Ми вважаємо, що потрібно принаймні взаємодіяти.

Yavv "Я вважаю, що в нинішній ситуації це угода насамперед не економічного характеру". А Ви розумієте, якою мірою українська економіка сьогодні залежить від участі на російському ринку? І враховуєте той факт, що Європа поки не погоджується компенсувати збитки? Чи підрив економіки - для Вас лише набір поганих цифр на тлі високих ідеалів єднання "аби не з москалями"?

Роман Перванчук: В даній ситуації нам потрібно наслідувати країни Прибалтики, які в 90-ті роки впевнено заявили про свій вибір, обравши європейські цінності, а не подачки Москви. Недружна і агресивна поведінка Російської Федерації тільки підштовхує людей на впевнений вибір – «Ми за Європу!».

Майя Москвич: Я – націоналістка. І аргумент «аби не з москалями» для мене – основний фактор. Ми маємо думати стратегічно. І будувати майбутнє України за принципом опертя на власні сили. Якщо ми долучимося до ЄС, то нас чекатиме, звісно, багато викликів, треба буде багато працювати. Однак ми маємо докласти всіх зусиль, щоб сформувати могутню Україну і бути незалежними, як національно, так і економічно. Якщо Угода про асоціацію не буде підписана, то Росія покладе на нас велику ведмежу лапу і про могутню Україну можна буде забути.

Romuald Ви молодці! Кажіть, якщо потрібна якась допомога. Бажано було, щоб в вас було якесь "офіційне представництво" в інтернеті, де люди могли б дізнаватися, що має відбутися і звертатися до організаторів з пропозиціями. Наскільки я чув, спілкуючись з тими, хто там зараз, то якогось нормального доступу до інтернету в вас нема. Чи не хотіли б звернутися від координаторів з проханням це організувати?

Роман Перванчук: Ми хочемо подякувати всім небайдужим людям, які приносять харчі, теплі речі, гроші. Але найголовніше – це ваша моральна підтримка. Адже вона дає нам сили і натхнення не мерзнути ночами і заряджати інших позитивною енергією змін.

Майя Москвич: У нас є сторінки у соцмережах: Вконтакті і у Фейсбуці, де ми щодня публікуємо наші плани і новини.

Роман Перванчук: Перепрошуємо за коротку розмову, але змушені йти на студентський мітинг, який розпочнеться за 10 хвилин. Всіх небайдужих закликаємо приєднуватися. Адже разом ми – СИЛА!

Майя Москвич: Всіх, хто не встигли озвучити свої питання, приходьте на Майдан, ми з радістю поспілкуємося. Слава Україні!

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0