Чат із прокурором Волинської області

03 липень, 2014, 11:00
Чат із прокурором Волинської області
Прокурор Волинської області Анатолій Коцура бере участь у чат-конференції інтернет-видання ВолиньPost.

YURA_KOVAL Чому прокуратура області допомагає залізниці займатися дрібним рейдерством? Зокрема, через суд вимагають від мене звільнити земельну ділянку, яку я вже 12 років орендую для ведення підприємницької діяльності в м.Рожище. Щоб не платити судовий збір залізниця використовує транспортну прокуратуру. А на зауваження адвоката, чому позов йде саме від прокурора, прокурор Стасюк А. почала інтенсивно шукати вчинені мною порушення. При цьому вона вимагала від контролюючих органів відкликати підписи під погодженнями, які видавалися ще кілька років тому. Натомість, службова перевірка в роботі прокурора Стасюк не знайшла порушень.

Волинська транспортна прокуратура займалася перевіркою дотримання земельного законодавства стосовно земель, які перебувають у постійному користуванні залізниці. І виявила, що на землях відводу залізниці розташований торговельний заклад. Коли почали перевіряти, то встановили, що договір оренди землі уколений з Рожищенською міською радою. Тоді як Львівська залізниця має державний акт на право постійного користування ще від 2002 року. З метою усунення порушень законодавства волинським транспортним прокурором і було подано заяву до суду. Позов поданий 14.03.2014 до Господарського суду Волинської області. На разі триває судовий розгляд. І суд вже поставить остаточну крапку в цьому питанні.

Volyniaka Певно вас це не раз питали, але все ж: що ви робили протягом листопада 2013 - березня 2014 років? ЧИ були на Майдані?

Так. Допомагав у силу своїх можливостей.

У листопаді-грудні я не працював, допомагав чим міг.

Андрій Промінь 1. Останніх три книги, які прочитав прокурор області. 2. Як на Вашу думку, чого в житті не можна пробачити? 3. Без чого для Вас життя безглузде?

1. «Піаніно на березі» Джим Дорнан, «Стратегія успіху» Джон Максвел, «Залишенець» Василь Шкляр.
2. Зради.
3. Без свободи.

Ярослав Гаврилюк Доброго дня, Анатолію Васильовичу! Дуже важко жити в Україні з «глухими» посадовцями, які зовсім не реагують на запити. Ось, скажімо, звернувся я ще 4 березня до Волинської обласної ради, а також персонально до її голови Валентина Вітра із заявою. І хоч би «муркнули» у відповідь! Завтра почнеться вже 5-й (!!!) місяць, як чекаю від них звісточки. А ще є такий собі Олександр Згоранець, який працює у нашій газеті «Волинь-нова» головним редактором. 17 лютого надсилаю йому письмовий запит. Прошу надати копії документів, які стосуються особисто мене. Тиша! 12 червня подаю повторно. «Вождь», наче в рот води набрав. От і хочу Вас запитати: прокурор області може притягнути таких «гегемонів» до відповідальності за порушення вимог Закону України «Про звернення громадян»?

У даному випадку мова може йти лише про дисциплінарну відповідальність. А це в компетенції обласної ради. Тобто прокуратура тут не притягує до відповідальності.

Журналіст: У Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна» скандал через нібо-то вкрадені гроші колишнім ректором цього навчального закладу, а нині заступником губернатора Романом Карпюком. Розібралася вже прокуратура з цим конфліктом?

На даний час проводиться перевірка прокуратурою міста Луцька якраз за зверненням заступника голови ОДА Романа Карпюка.

Yavv сьогодні верховна рада розглядає зміни до конституції і серед них, зокрема, виключення одного пункту із повноважень прокуратури, зокрема п.5 «нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами». тобто із компетенції прокуратури пропонують забрати контроль за місцевими радами. прокоментуйте наслідки

Рано чи пізно ця функція органів прокуратури буде анульована. Оскільки ми йдемо до Європи. І органи прокуратури готові до цього. Але чи готове наше суспільство і наші громадяни до довготривалих судових процесів, до чекання роками (!) судових рішень. Тому, думаю, зараз це не на часі. Адже, як показує наша щоденна робота, до прокуратури люди найбільше звертаються саме з питань «загального нагляду». От, наприклад, із земельних питань, меж земельних ділянок, невиплати заробітної плати, стосовно бездіяльності органів місцевого самоврядування. Всі ці речі повинні оскаржувати ся у судовому порядку, але люди звертаються і до прокуратури. І в багатьох випадках ми змушені проводити перевірки. І коли є підстави, втручаємося. От нещодавно звернулася жінка щодо невидачі договору на оренду паю. І завдяки втручанню ківерцівського прокурора договір був виданий. А інакше б їй довелося звертатися до суду і судитися.

Журналіст Чи підтримуєте ви потребу люстрації в україні? Якщо так, то за якими принципами її проводити, на вашу думку? І ще: чи не втратида вже україна шанс на люстрацію: минає все більше часу, старі кадри повертаються, і про люстрацію говорять все менше...

Звичайно, підтримую. Принципи, за якими повинна проводитися люстрація, це перш за все порядність, професіоналізм та патріотизм. Але все-таки має бути прийнятий закон, в якому будуть обґрунтовані принципи люстрації.

Не думаю, що Україна втратила шанс. На мій погляд, проведення люстрації – це не одномоментна кампанія. Якщо буде закон, то ним можна буде послуговуватися будь-коли.

Сергій Рижков Як член Громадської Ради при МВС хочу запитати, чи заведена справа про перевищення службових повноважень працівниками ДАІ щодо випадку, який стався в Ківерцівському районі при затриманні водія автомобіля, який не зупинився на вимогу працівників ДАІ.

22 червня 2014 зареєстровано кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень працівниками ДАІ. На даний час триває досудове розслідування. Після цього буде прийнято рішення чи перевищували вони свої повноваження чи діяли в межах повноважень. Якщо факт перевищення повноважень підтвердиться, їх притягнуть до відповідальності.

Yavv які кадрові зміни у волинській прокуратурі відбулися із вашим призначенням? когось звільнили, окрім колишнього керівництва?

Звільнені всі заступники прокурора області.

Крім того, призначено сім нових прокурорів у районах: Ківерці (Олександр Синюк), Іваничі (Микола Андрєйцев) , Локачі (Ольга Новікова), Турійськ (Віктор Гарбуз), Камінь-Каширський (Сергій Веніславський), Нововолинськ (Олександр Шпота), Луцьк (Андрій Кучер). І змінено сім керівників структурних підрозділів прокуратури області. Направлені документи ще на трьох керівників прокуратур. Оскільки прокурорів призначає Генеральний прокурор, ми надсилаємо лише подання.

Yavv представляти сторону обвинувачення - нелегка моральна справа. чи не наносить це слід на поведінку поза роботою, коли кожну ситуацію і кожну людину сприймаєш не з позиції презумпції невинності, а навпаки - винуватості?

Кожна професія накладає відбиток на людину. Не виключення і прокурорські працівники. Безумовно, це накладає свій відбиток. Для того, щоб уникнути або мінімізувати професійну деформацію, людина повинна всесторонньо розвиватися. Я кажу не про професійний розвиток, а про особистісний розвиток насамперед. Те ж читання літератури. Крім того, прокуратура підтримує не лише обвинувачення, а й захищає людей. От, скажімо, людина працювала за напрямком підтримання державного обвинувачення, а пізніше перейшов у відділ представництва інтересів громадян. Таким чином змінивши професійний профіль

Mariia Domanska Пане Анатолію, а які кадрові зміни ви зробили ще, окрім зміни заступників? І наскільки змінили ви уже з цих кілька місяців метод управління: в чому покращили роботу?

Мені важко оцінити, наскільки змінилося обличчя прокуратури. Це можуть оцінити громадяни і вище керівництво. Але я намагаюся змінити підхід до виконання професійних обов’язків, в першу чергу поставивши в пріоритет захист інтересів громадян в першу чергу, а потім уже держави. Наскільки це вдалося за неповних три місяці, повинні оцінювати волиняни.

Urist_Ukraine 11.07.2014 року виповнюється рік, як розпочато кримінальне провадження правоохоронцями області за фактом незаконного заволодіння майном СГ ТзОВ "Україна" (Луцький р-н., с. Баїв). Товариство захоплено рейдерами, фактично самоліквідовано на користь створеного 29.07.2013 року ТОВ "Україна-Баїв" (33,3% статутного капіталу фактично належить екс-голові Луцької районної ради Волошенюку Ігорю). Збитки злочинної схеми складають близько 12 млн.грн. За фактом незаконних операцій із землею резерву порушено кримінальне провадження відносно голови Одерадівської сільської ради Луцького району Ковальчука А.М., що є кумом Волошенюка І.В. Викрито факти земельних махінацій, що нанесли збитки державі на 4,8млн.грн. Чому, в час коли жнива, не вжито прокуратурою Волинської області заходів забезпечення кримінальних проваджень? Чому не має запобіжних заходів до підозрюваних відповідно до їхньої поведінки? Чому не накладено арешти на земельні ділянки з майбутнім врожаєм, що захвачені рейдерами? Чому не накладено арешти на майно та рахунки ТОВ "Україна-Баїв", що виступило інструментом рейдерства, а фактично легалізуючим суб'єктом вкраденого майна та грошей з СГ ТзОВ "Україна"? Чому "нова" прокуратура потурає, а фактично прикриває злочинну діяльність екс-голови Луцької районної ради, голови Луцької районної партії Регіонів України Волошенюка Ігоря?

Триває досудове розслідування, і вдаватися в подробиці не варто. Сторони даного кримінального провадження ознайомлені з усіма деталями. Очевидно, саме вони і задають це питання. Пікетуючи сьогодні Генеральну прокуратуру, вони хочуть вплинути на хід розслідування.

Тарас Висоцький Доброго дня! Розкажіть, буль ласка, про те, яка зараз ситуація із "Західінкомбанком"? Чи притягнутий до відповідальності хтось із власників чи позичальників? Дякую.

На сьогоднішній день за цим фактом проводиться досудове розслідування, в ході якого й буде дана оцінка. В тому числі й по фактах, запитуваних вами. Хочу зазначити також, що реєстрація кримінального провадження у певній мірі посприяла тому, що на сьогоднішній день проводиться виплата грошей вкладникам. Я не маю на увазі, що це саме заслуга правоохоронних органів, але виплати таки розпочалися.

Mariia Domanska Чи порушені справи проти правоохоронців Волині, які працювали проти активістів Євромайдану: фабрикували справи, вчиняли політичні репресії? На якій стадії розслідування? На одній з прес-конференцій місяць тому ви сказали, що має пройти службова перевірка, а тоді за це візьметься прокуратура. Думаю місяць - достатній термін, щоб цим уже почала займатися прокуратура? Чи знову буде затягування справ, всі про все забудуть і все?

Прокуратурою Волині кримінальні провадження за вказаними фактами не порушувалися. Однак, як відомо, кримінальні провадження розслідуються за всіма фактами Генеральною прокуратурою, яка й надасть оцінку. Волинські правоохоронці, які мали стосунок до цих «євросправ», у прокуратурі Волині були понижені в посадах.

Пан з Волинського воєводства Скажіть, чи працює в органах прокуратури (де, на якій посаді) колишній заступник прокурора області Веніславський?

Так, працює. У Генеральній прокуратурі України.

boss_web_1_2_3_4_5 Чим повинна керуватись прокуратура? Лише юридичними нормами? Чи також совістю? За час Майдану, багато людей розчарувались у правоохоронних органах і прокуратурі. Якими засобами(діями) ви плануєте повернути довіру людей до прокуратури? Дякую.

Працівники прокуратури, крім того, що мають керуватися законами, мусять керуватися совістю, як і будь-яка людина за будь-яких обставин. А повернути довіру до прокуратури можна тільки добросовісно виконуючи свої обов’язки, що ми й намагаємося робити.

Ярослав Гаврилюк Дуже здивований Вашою відповіддю на своє запитання. Хочу нагадати норми статті 29 Закону України «Про звернення громадян», яка стосується Вас особисто, якщо Ви забули, і має назву: «Прокурорський нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян». З Вашого дозволу я нагадаю її зміст: «Нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України та підпорядкованими йому прокурорами. Відповідно до наданих їм чиним законодавством повноважень ВОНИ ВЖИВАЮТЬ ЗАХОДІВ ДО ПОНОВЛЕННЯ ПОРУШЕНИХ ПРАВ, ЗАХИСТУ ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН, ПРИТЯГНЕННЯ ПОРУШНИКІВ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ». Якщо ж Ви відмовляєтеся виконувати Закон, вживати заходи до поновлення моїх порушених прав, законних інтересів, а також від притягнення злісних порушників-посадовців до відповідальності, то мені звернутись до нового Генерального прокурора України?! Це повідомлення є офіційним звернення до Вас від мене – журналіста обласної газети «Волинь-нова» Ярослава Гаврилюка. Мої контактні дані та адреса є в справах, поки що очолюваної Вами прокуратури.

Якщо це офіційне звернення, то ми надамо відповідь у передбаченому законом порядку і визначені строки.

Volyniaka Чому у консультативній раді при прокуратурі Волинської області так багато колишніх працівників прокуратури і чому ці кандидатури не узгоджувалися із громадськістю?

Ми тільки запропонували формат співпраці. А кількість членів Консультативної ради, їх склад, вибори керівних органів - це вже справа самої Консультативної ради.

Олександр Орінчук у біографії пише, що ви працювали і в військовій прокуратурі. з огляду на цей досвід, дайте оцінку тим численним порушенням, які відбуваються щодо нацгвардії. купівля неякісних бронежилетів, незрозумілі тендери, виділені мільярди, які не можуть дійти до армії через казначейство, і призов, куди потрапили і хворі і батьки трьох дітей, які навіть не служили... хтось за все це має нести відповідальність? і які санкції?

За кожне конкретне порушення закону має нести відповідальність конкретний посадовець, який це займався. І за допущені порушення при мобілізації повинні нести відповідальність військові комісаріати, тобто тамтешні посадові особи. За порушення при забезпеченні Національної гвардії майном і військовим спорядженням повинні нести відповідальність посадові особи керівництва Національної гвардії, керівництво військових частин. А політичну відповідальність несе керівництво держави.

lubart Пане прокурор! Прошу Вас (впевнений, що величезна маса громадян мене підтримають) провести перевірку законності нових тарифів на воду та водовідведення на Волині. Відсутнє жодне економічно вмотивоване обгрунтування собівартості. За дивним збігом, у Львові, де проблема водопостачання дуже велика, тарифи на воду нижчі, ніж у Луцьку.

Шановний дописувачу, встановлення тарифів не є компетенцією органів прокуратури. Це компетенція органів місцевого самоврядування. Є цінова інспекція, є відділення антимонопольного комітету, є міська рада і зрештою обласна державна адміністрація, які здійснюють контроль (!).

Треба розуміти різницю між контролем і наглядом. Органи прокуратури здійснюють нагляд і реагують уже на виявлені порушення спеціалістами у тій чи іншій галузі (контролюючими органами). Прокуратура, наглядаючи, дає цим порушенням правову оцінку.

Тобто якщо цінова інспекція виявить порушення чи АМКУ, то ми будемо давати правову оцінку тому конкретному випадку. До слова, у прокураті Волині працює 300 прокурорів. А контролюючих органів понад півсотні зі своїми штатами працівників, якій й повинні виявляти ці порушення.

VolyniakaЯк дивитеся на те, що головою консультативної ради при прокуратурі Волинської області став заступник керівника «Правого сектору» на Волині Руслан Тимощук?

Цілком нормально. Це право Консультативної ради, яка його вибрала.

Пан з Волинського воєводства Чому працівники прокуратури області та м.Луцька щоденно порушують букву закону, неправомірно здійснюючи парковки автотранспортних засобів напроти приміщення прокуратури на вул. Винниченка (ближче 10 м до пішохідного переходу, безпосередньо на поворотах з вул. Бандери) ???

Якраз сьогодні попросив сьогодні начальника обласної міліції розібратися з усіма порушниками правил дорожнього руху, в тому числі й з прокурорськими працівниками. А чому порушують? Тому що вони такі самі громадяни, як і всі. Як ми ставимося до дотримання законодавства – це недолік нашого виховання, правосвідомості. Завжди треба починати з себе. І ми лише тоді повноцінно увійдемо в Європу, коли кожен на своєму місці буде дотримуватися законів, поступати по совісті, а не лише бачити порушення лише в когось.

Yavv Де працює ваша дружина? в декларації про доходи написано, що зарплата членів вашої родини за 2013 рік – понад 230 тисяч, а це на місяць трохи менше 20 тисяч. непогано, навіть для Києва))

Моя дружина працює в Національному банку України. За освітою вона юрист. А до цього вона працювала в управлінні Національного банку в Луцьку.

Журналіст У заступника головного міліціонера Волині годинник вартістю понад 5 тисяч євро. А ваш годинник скільки коштує?

А у мене нема годинника.

Олександр Орінчук зараз є дуже багато серіалів про роботу правоохоронних органів, в т.ч. про прокуратуру. дивитеся якийсь? взагалі, які ваші улюблені фільми?

Серіалів не дивлюся. Люблю дивитися спорт, канал Discovery, історичні. А от улюбленого фільму не виділю.

ЖурналістПрокуратура грозилася криміналом дружинам та матерям військових 51-ої окремої механізованої бригади за їхні протести, перекриття доріг. Чи вже когось притягнуто до відповідальності?

Прокуратура роз’яснювала законодавство щодо відповідальності за блокування транспортних комунікацій. І, розуміючи вимоги матерів, застерігала їх від цього. І роз’яснювала, що висловлювати свій протест можна іншим способом, а не блокуванням доріг.

Yavv народний депутат від луцька ігор палиця вже місяць працює держслужбовцем, що є грубим порушенням конституції. чому прокуратура не реагує?

Питання до керівництва держави, Верховної Ради. Це стосується й інших депутатів-сумісників.

Пан з Волинського воєводства Поясніть, будь-ласка, чому при винесені постанови прокурором міста/район про проведення перевірки додержання вимог законодавства органами місцевого самоврядування фактично здійснюються перевірки субєктів господарювання. Приклад: перевірити орган місцевого самоврядування в частині прийняття рішення, а насправді проводиться перевірка суб'єкту щодо якого було прийняте рішення.

Суб’єкту господарювання нема чого боятися, якщо він не порушує законодавства. В чому ж тоді вбачається порушення? Тому що методику проведення перевірки визначає особа, яка проводить перевірку.

Василь_33 Чи є серед тих трьох подань нових призначень на прокурора, які ви подали у Київ, прокурор Старовижіського району Вадим Бас? Якщо ні, то чи буде він і далі працювати в органах прокуратури? Запитую тому, що чую від місцевих мешканців багато скарг на цю людину. Прохання: заспокойте людей, скажіть, що його не призначать

Бас призначений прокурором району ще до мого призначення, і термін його перебування на посаді, визначений Конституцією, ще не закінчився. А щодо скарг, то прокуратура області двічі перевіряла звернення громадськості, але при детальній перевірці люди, посадові особи не вказують конкретних фактів порушень чи зловживань.

Yavv скільки працівників в волинській прокуратурі? чи вважаєте такий штат роздутим/достатнім/замалим?

По штату 300. Зараз іде процес скорочення на 10%. Я вважаю його завеликим з огляду на те, що на прокуратуру в дечому покладені невластиві їй функції. Цього треба позбуватися. Всі функції настільки централізовані, що це не відповідає в якійсь мірі ні європейським стандартам, ні здоровому глузду. Крім того, новий Кримінально-процесуальний кодекс, який діє уже до двох років, є недосконалим. І у зв’язку з цим необхідні зміни і в діючому кодексі, і в штатній чисельності.

Значний відсоток зареєстрованих кримінальних проваджень складають так звані кримінальні проступки, хоча законодавства про кримінальні проступки нема. Нині обговорюються такі зміни до КПК. І це було би правильно, якби це поняття було визначене в законодавстві. Бо різного роду справи «приватного звинувачення» відволікають, забирають час і ресурси. І якщо поняття кримінального проступку буде введене в законодавство, це дасть можливість більше сил спрямовувати на розслідування важливіших, резонансніших справ, тих, які зачіпають інтереси ширшого кола громадян, а не кількох осіб.

Олександр Орінчук у вас - дві доньки. вони не пішли татовим шляхом? чим займаються?

На сьогоднішній день одна є адвокатом, а інша – помічником нотаріуса.

Журналіст Ви обіцяли серйозні кадрові «чистки» у прокуратурі, а насправді штат майже не оновився. Замість чисток йдуть перестановки. А, як відомо, від перестановки доданків результат не змінюється. То коли чекати на ці «чистки», коли вже почнете ламати старі схеми?

Сьогодні у нас не 37-й рік на вулиці, а 21-ше століття. І кожна людина, і в тому числі працівники прокуратури, не є досконалими, мають право на помилку. І мають шанс і право виправлятися, зрозуміти свої помилки. А тому й застосовують пониження на посаді, переведення на роботу з меншим об’ємом. А хто був незгідний з підходом до служіння українському народу, а не Момоні, той пішов. Ситуація в прокуратурі є відображенням ситуації в суспільстві, що закономірно. І наше завдання – поміняти цю ситуацію по мірі можливості (а це найтяжче), змінити свідомість працівників прокуратури. А на це потрібні роки.

Журналіст Україна перебуває у стані війни. Прокуратура просила волинян повідомляти про місцезнаходження сепаратистів, які ймовірно можуть вести підпільну діяльність на теренах області. Вже надходили якісь повідомлення? На Волині є сепаратисти?

Загроза (!) проявів сепаратизму існує і на Волині. Але це питання відноситься більше до компетенції СБУ, яка працює у напрямку недопущення проявів сепаратизму, яка займається попередженням таких випадків.

Yavv яка у вас пенсія і заробітна плата?

Така, яка встановлена законодавством. Багата людина не та, у якої багато грошей, а якій достатньо тих, які є.

* * *

Редакція ВолиньPost: традиційно просимо звернулися до читачів, до прикладу, сказати про те, на чому вважаєте доцільним наголосити...

Прошу волинян з розумінням ставитися до тих процесів, які відбуваються. І якщо говорити про найболючіше – корупцію, отримання неправомірної вигоди (хабаря) – то тут нам потрібно усім мінятися. Бо є дві особи: та, яка дає, і та, яка бере. Шановні волиняни, не давайте хабарів. А якщо у вас вимагають, звертайтеся у правоохоронні органи, в тому числі в прокуратуру, безпосередньо до прокурорів. Лише таким чином ми зможемо зменшити кількість корупційних проявів. І пам’ятайте, що отримання хабаря, як і давання хабаря, є смертним ГРІХОМ!

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0