вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

Росія після вироку Савченко може все ж передати її Україні

Про що повідомило у середу, 30 вересня, джерело в російських юридичних колах. Українська льотчиця Надія Савченко, суд над якою проходить в Ростовській області РФ, після винесення їй вироку може бути передана Україні «для подальшого відбування покарання».

«Питання передачі Савченко українській стороні може бути піднято після того, як у відношенні до неї винесеться рішення суду, і воно набуде чинності. Це передбачено нормами Конвенції про передачу засуджених до позбавлення волі для подальшого відбування покарання», - цитує джерело "Інтерфакс".

За його словами, Конвенція держав-учасниць СНД, куди входять і Росія, і Україна, була підписана в Москві 6 березня 1998 року.

«Відповідно до цього документу, прохання про передачу засудженого може виходити від нього самого, його близьких родичів, законного представника, адвоката, а також від держави винесення вироку (Росії) і від держави можливого виконання вироку (України)», - сказало джерело.

Додано, що видача може бути здійснена за умов набуття чинності вироку суду, наявності клопотання про передачу, письмової згоди засудженого, а також згоди обох країн.

«Крім цього, Конвенція свідчить, що діяння, за які засуджений громадянин, карається позбавленням волі в обох державах, а на момент отримання прохання про передачу невідбутий термін ув'язнення становить не менше шести місяців», - підкреслив співрозмовник агентства.

У той же час, зазначив він, передача засудженого не здійснюється, якщо покарання не може бути виконано на території приймаючої сторони внаслідок закінчення строку давності або на іншій підставі, передбаченій законодавством цієї держави, а також якщо ця процедура може завдати шкоди інтересам будь-якої з договірних країн.

«Крім цього Конвенція не передбачає видачі засудженого, якщо їм не відшкодований збиток, нанесений злочином», - заявило джерело.

Як повідомляв НБН, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з початком розгляду по суті кримінальної справи стосовно Надії Савченко в Донецькому міському суді Ростовської області.