вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Погода, Новости, загрузка...

В Аргентині ящірка відростила відразу шість нових хвостів і новий мозок

У деяких випадках автотомії (відкиданні тваринам своїх органів) хвіст у ящірки ламається, але не до кінця відділяється від тулуба. У результаті новий хвіст отримує два-три кінчика. Однак випадки гексафуркаціі (виростання шести хвостів) поки були невідомі науці.

Поранену молоду особину чорно-білого тегу (Salvator merianae) герпетологу Ніколасу Пелегріно (Nicolás Pelegrin) з Національного університету Кордови принесли офіцери екологічної поліції. Рана тварині була нанесена гострим предметом. Сили удару було недостатньо, щоб відокремити хвіст, але її вистачило, щоб стимулювати кілька точок на хребцях тегу, що відповідають за процеси регенерації.

Очевидно, що особливості хвоста допомогли ящірці вижити після небезпечного інциденту, проте користі від декількох хвостів не так вже й багато. Вони ускладнюють рухи тварини, комунікацію з іншими особинами і статеве життя, зазначає Пелегрін.

Ящірки відомі у світі тварин здатністю до автотомії - відламування свого хвоста для порятунку від ворогів або після поранення. Втрачена частина тіла заміщається точно такий же (репаративна регенерація).