На ВолиньPost - чат з Олегом Кіндером

18 квітень, 2017, 14:29
На ВолиньPost - чат з Олегом Кіндером
На сайті Інформаційного агентства ВолиньPost розпочалася чат-конференція з міським головою Ковеля Олегом Кіндером.

Приємно відзначити, що надійшло понад 50 запитань на різну тематику. На жаль, в Олега Кіндера є час лише до 17:00. Ми намагатимемося втиснути всі запитання наших читачів.

ЧАТ ЗАВЕРШИВСЯ. ДЯКУЄМО ЗА ВАШІ ЗАПИТАННЯ

Карп: Луцьк порівняно з Ковелем - транспортний апендикс. Але в Луцьку - маса фестивалів, які приваблюють туристів: Ніч у замку, Бандерштат, Луцьк фуд фест, Джаз Без і безліч інших. До Ковеля логістика набагато зручніше, у тому числі з-за кордону. Не плануєте розвивати саме евентивний туризм, оскільки подивитися у Ковелі не сильно є на шо?

Плануємо, але й зараз наше місто приймає багато туристів.

Це в першу чергу гості, які приїжджають на спортивні змагання. Три роки поспіль ми проводимо фестиваль з футболу. До 20 команд з усієї країни з'їжджаються в Ковель. У нас проходять етапи чемпіонату Європи та України з мотокросу, Чемпіонати по веслуванню, Чемпіонати України з жіночого боксу і інші заходи, які ми вже проводимо і будемо проводити.


Килим: Який найбільший хабар пропонували? І за що?

Такі випадки були. Але коли йшла мова або натяк на хабар, я ніколи не продовжував розмову, а давав зрозуміти, що я міський голова, який працює на благо громади, а не заради особистої вигоди.

І було дуже велике здивування інвесторів, які хотіли зводити сміттєпереробний завод і наприкінці розмови питали, чому я нічого не кажу про відкат, бо в частині міст в першу чергу називали суму відкату, які інвестори мали платити.

Я сказав, що для мене важливо, що ви побудуєте і будете вирішувати проблеми міста. Саме це й буде найбільшою нагородою для мене.


мер: Ви - природний союзник із губернатором Гунчиком. При цьому зам голови ОДА Сергій Кошарук - один із найпослідовніших ваших опонентів. Скажіть, голова ОДА намагався вас помирити?

Відверто скажу, що розмови були. Але сьогодні може й добре, що Сергій Дмитрович мій опонент, бо це на користь розвитку міста.


Roman Mazurenko: У мене ще одне питання в вашому місті була перекрита траса, чому ви як мер цього міста не приїхали до людей і не поспілкувалися? Чому не підтримали своїх виборців?

Тому, що в цей день я перебував у Луцьку і вирішував питання, які стосуються ветсанзаводу. Відбулося засідання регіональної комісії, під час якої вибирали земельну ділянку.

І саме на ній вирішили, що щонеділі відбуватиметься вивезення 60 тонн кісток на заводи "Укрветсанзаводу" в інших регіонах.

Крім того трішки прихворів і не зміг ввечері під'їхати. Я вибачаюся перед ковельчанами, що не приїхав до них.

До речі, на сьогодні ці роботи йдуть повним ходом. Другий день кістки вивозять на інші заводи.


Ковельська спілка АТО: Доброго дня. я хтів запитатися стосовно програми для атовців 50на50 для поліпшення житлових умов. У Ковелі завдяки вам запроваджується така программа але в неї є недолік а саме ті що отримали ділянку не можуть користуватися чи мусять відказатися від ділянки. Добре я выдмовлюся отримаю по програмі житло право своє на ділянку вже використував а якщо другій атовець не маючи земельну ділянку отримає житло і напише заяву потім на ділянку по закону ви не маєте можливості вімовити і надасте йому ділянку то для чого вносити такій підпункт я думаю що всі атовці підтримають що це лишнє.

До таких домовленостей ми дійшли при зустрічі з атовцями. Було обговорено, що ті, хто отримав земельну ділянку, будуть відмовлятися від неї, якщо будуть брати участь в програмі "50 на 50". Бо несправедливо, коли один атовець бере участь в програмі і має ділянку, а інший - нічого немає.


Ковельська спілка АТО: У Ковелі тріснув пам’ятник «Борцям за волю України». Коли відремонтують і за чиї кошти? Чи будуть покарані ті хто робив з браком?

Протягом наступного тижня. Там не потрібні великі кошти на роботи. І це зроблять за гроші виконавців.


Гречка: Де ви назбирали 1 мільйон 300 тис на новенький "Мерседес"?

Хто знайомий з моєю декларацію там чітко вказано, що "Мерседес" куплений за кредитні кошти. Кредит сьогодні виплачується. Він довгостроковий. Я навіть готовий надати охочим консультацію щодо кредитування.


У Ковелі на частині вулиць Незалежності, Відродження, Тараса Боровця тривалий час, після проведення певних робіт, було зруйновано асфальтне покриття. Коли плануєте його відновити?

До кінця травня поточного року.


Ковельчанка: Які вулиці будуть відремонтовані цього року у Ковелі?

Вже проведено поточний ремонт на ділянках вулиць Незалежності, Грушевського, Володимирській. Проведено підготовчі роботи щодо проведення капітальних ремонтів по ділянках вулиць Симоненка та Грушевського. Також в планах вулиці Достоєвського, Старицьких, 40 років Перемоги, О.Пчілки.

Андрій Шевченко: Коли нарешті почнеться реконструкція стадіону «Локомотив»?

Уже сьогодні триває робота у цьому напрямку. Підготовлений спільний проект з польськими та білоруськими партнерами «Створення транскордонного центру діалогу культур Польща-Білорусь-Україна», який у разі його перемоги фінансуватиметься з Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

А це – 900 тисяч євро та місто додасть 10 відсотків від цієї суми ( 90 тисяч євро).

Проект уже пройшов перший етап конкурсного відбору та допущений до подачі Повної аплікаційної форми. Сподіваємось на успіх і надалі.

У разу перемоги, на отримані кошти, планується реконструкція підтрибунних приміщень та проведення необхідних інженерних мереж. Також шукаємо інвесторів для подальшого облаштування футбольного поля та легкоатлетичних доріжок.

Восени чекаємо на позитивний результат, адже наші закордонні партнери на своєму рахунку мають уже чимало виграних проектів.


БАРАК: Чи будуть робитись прибудинкові території цього року?

На цей рік заплановано облаштувати бруківкою три двори - 40-років Перемоги, 15, Грушевського, 5, Ватутіна 74.


Сергій: Коли наведете порядок з дорогами??!!

Питання стану доріг знаходиться на постійному контролі. Відповідні роботи проводяться щоденно. На ці роботи в міському бюджеті передбачені кошти, але самі розумієте – проблемних ділянок на дорогах значно більше, ніж грошей в бюджеті. На даному етапі головне – контроль за ефективністю їх використання.


Віка: Яке ваше ставлення до будівництва ЖК «Парковий квартал» у Ковелі? Чи стежите за будівництвом цього об'єкту?

До будівництва житлових будинків і комплексів ставлюсь позитивно та сподіваюсь, що таке будівництво не обмежиться «Парковим кварталом». Такі проекти змінюють обличчя нашого міста. Роблять його більш сучасним. Крім того сприяють розвитку міської інфраструктури.

Крім того є й інші цікаві проекти від приватних забудовників. Міська влада сприяє інвестуванню в будівництво багатоквартирних житлових будинків.


Петруччччооооо: Пане мер, ви тривалий час очолювали Держекоінспекцію на Волині. Тож поясніть як експерт: проблема ветсанзаводу справді така страшна, як про неї розтрубили журналісти? Чи просто активісти піаряться?

Питання по діяльності ветсанзаводу у Ковелі виникали й раніше – щороку на протязі більш як десятиліття. Від міської ради було більше десятка звернень до різних інстанцій – як до місцевих державних контролюючих органів, так і до Президента, Верховної Ради, Уряду. Але те, що відбулось на заводі за останню зиму – не просто проблема, а надзвичайна ситуація. Накопичена та не перероблена сировина на відкритих площадках підприємства несе реальну загрозу навколишньому середовищу і здоров’ю мешканців на прилеглих до підприємства вулицях. Ковель на порозі екологічного лиха.

Якщо на тиждень температура повітря підніметься за 20 градусів – наслідки відчує усе місто, і не тільки. Добре, що погода не надто тепла, і ще є час для запобігання екологічного лиха. Тому, я вдячний мешканцям Ковеля-2, які розпочали блокування заводу, «бити в набат» саме ранньою весною, бо влітку мали б зовсім інший рівень проблеми.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПРОБЛЕМУ ВЕТСАНЗАВОДУ

Журналісти, активісти, політики, можливо десь піаряться чи заробляють політичні бали, можливо десь згущують краски, але при цьому вони не дозволяють заговорити питання, як це було раніше.


Мирослав: У Києві побілку бордюрів і дерев назвали совком і заборонили. А в Ковелі як?

На рахунок побілки дерев – абсолютно згідний. Це анахронізм, від якого треба відмовлятись. Що стосується бордюр – також будемо відмовлятись від побілки на користь фарбування водостійкими матеріалами. Бордюри повинні бути охайними не лише на весні перед святами, а постійно.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0