На ВолиньPost - чат з керівником патрульної поліції Луцька

28 вересень, 2017, 15:09
На ВолиньPost - чат з керівником патрульної поліції Луцька
Начальник Управління патрульної поліції у Луцьку Олександр Вовченко бере участь у чат-конференції на ВолиньPost.

Початок спілкування з правоохоронцем 6 жовтня о 14:00.

Тема чату - донабір у патрульну поліцію. Крім того, гість відповідатиме на запитання читачів.

ЧАТ СТАРТУВАВ!


Редактор: Чому вас немає у Facebook?

Є сторінка. Вона активна. Погано шукали мабуть. Я рідко на ній пишу.

Редактор: На вашому сайті висвітлюється інформація про кількість викликів, винесених постанов, тощо. Коли ви викладете інформацію про аварійність, яка вона у порівнянні з 2016 та 2015 роком з часу роботи патрульних?

Якщо цікавить, працівники відділу моніторингу та аналітичного забезпечення підготують інформацію. Ми не хочемо нічого приховувати, тим паче, що ця аналітика відсилається на Київ щомісяця.

Іванка: Чому в Луцьку звільняються багато патрульних?

Це питання є болючим абсолютно для усіх міст. Я б не ставив на цьому акцент, що саме в Луцьку звільняються. Я спілкувався з різними керівниками патрульної поліції. У них все те саме. Люди шукають роботу більш оплачувану. Люди кажуть, що не можуть прожити за 8 тисяч гривень зі своєю сім'єю.

З однієї сторони це добре, що вони звільняються, бо замість того, щоб брати хабарі, шукають іншу роботу. Нещодавно один патрульний сказав: "Я звільняюся, бо в охоронній фірмі запропонували набагато більшу зарплату". Звичайно, я як керівник його просив залишитися, але я його розумію.

Патрульна - хребет і зараз будемо нарощувати м'ясо на кісти. Люди роблять свій вибір, хай їм Бог допомагає.

Герасим: 2 роки назад був конкурс: 26 чол. на 1 місце, де зараз решта 25 чол. на місце. Чия "заслуга" в тому, що відсутні охочі йти в ПП?

Я б не сказав, що така глобальна проблема з кадрами. В донабір ідуть. Сьогодні ще одне засідання комісії по відбору почалося.

Вплинуло те, що багато інформації в інтернеті негативної і позитивної в інтернеті. Можливо люди зрозуміли, що такого натиску б не витримали.

Я спілкувався з людьми, які навчаються на патрульних. У них не такі рожеві окуляри і бачать, як реально ставляться до поліції. Тим більше Волинь не такий бідний регіон. Люди заробляють і дохід в області є. На Сході трохи важче заробити.

Тут економіка відіграє велике значення.

Сергій Рижков: Скільки листів було направлено керівництву в Київ про вимогу зміни законодавчих актів для покращення роботи поліції і життя лучан?

Я не маю право направляти вимоги до свого керівництва, щоб вони змінили закони. Щомісяця всі керівники збираються в Києві. Ми звітуємо, що було зроблено взагалі. Один з блоків нашої наради - пропозиції, що треба змінювати. Потім це все сумується і наше керівництво доносить до вищого керівництва. Не зміниться ніякий закон, якщо Вовченко напише до Жукова, щоб патрульній дали "Візири". Ну не буде такого.

Сергій Рижков: Скільки зустрічей було керівником ініційовано з ГО, причетними до охорони міста?

Найміцніша співрпаця з "Самообороною". Як тільки мене представили як в.о. керівника, в мене була робоча зустріч з керівниками цього формування. Основну масу часу ми зустрічаємося на вулиці.

Для чого її проводити, ту зустріч, аби тільки повідомити, що вона відбулася.

От Олександр Ніколайчук один з членів комісії, яка відбирає патрульних. Щоразу в управлінні ми з ним спілкуємося і не уникаємо зустрічей.

Сергій Рижков: Шановний Олександр Вовченко, як просувається будівництво на ділянці у с. Боратин?


Шановний Сергій Рижков, не так швидко, як хотілося б.

Радим Романюк: Як ви ставиться до того, що деякі підлеглі користуються автомобілями на "євробляхах"?

Такого поняття як "євробляхи" немає. Є автомобілі з іноземною реєстрацією. Особисто я не бачив ні одного зі своїх патрульних за кермом таких автомобілів. Як тільки введеться нормальна нормативка, то і лучани, і патрульні поставлять їх на облік.

Редактор: Який останній фільм переглянули? Давно були в кінотеатрі?

Був останній раз в кіно на початку року. Дитину водив на мультфільм "Нікчемний Я 3". Сина хватило на 15 хвилин і для нас вийшла така короткометражка.

Фільми дуже рідко дивлюся, але звернув би увагу на українське кіно. Нові фільми дуже хвалять. Дуже хотів би подивитися.

Іванка: Що зараз читаєте?

Документи, які приносять (усміхається, - ред.).

Читаю зараз "Слово після страти" Вадима Бойка. А друга назва цієї книги "Якщо є пекло на землі". Це документальна книга 90-го року про те, як українець у 12-річному віці потрапив у "Освенцім". Двічі звідти втікав, але не зламався.

Змушує задумуватися.

Герасим: Чи є час на хобі? Що полюбляєте робити у вільний час?

Як такого хобі немає. Є спорт, але через травму не можу поки займатися.
Люблю майструвати вироби з дерева на своїй ділянці в Боратині в тимчасовій металевій конструкції. Запрошую Сергія Рижкова приїхати подивитися.

Іванов: Ви, очевидно, буваєте в Сокиричах. Як проходять навчання півсотні молодих людей там? Вони виправдовують ваші очікування, справлятимуться на службі?

В Сокиричах - два дні в тиждень. По півдня з обома групами. Дівчат навчається лише 5. Не думаю, що з ними будуть проблеми. По них видно, що вони розуміють, і думаю, що це буде якісний набір. Їх відбирають і їхні майбутні керівники. Не думаю, що вони б відбирали сумнівних.

Стараються. З викладачами спілкуюся. Перевіряю журнали.

Я думаю, що буде все добре.

Іванов: Чи було достатньо патрульних при запуску патрульної поліції у 2015 році? Чи буде достатньо випускників з Сокиричів для Луцька і Ковеля?

Коли випустилися 164 патрульних, то в грудні 2015 року їх було достатньо для забезпечення порядку в місті. Тоді була достатня кількість людей, і навіть організували піше патрулювання. З запуском інших міст хороші кадри переходили і лишалися в інших містах.
Також в розпорядження дали траси, і людей стало в місті менше.
Уже двоє людей з донабору пішли.

Нині в кожну роту після набору додасться 12 чоловік. Потім в кінці місяця стартує іще один навчальний процес, який закінчиться в лютому. Тоді буде усе добре.

Можливо, буде і піше, і велопатрулювання. Нині скрізь недонабір, проводяться навчання, і в Луцьку не така погана ситуація.

Як ви сприйняли здобуту перемогу вашого інспектора Сергія Торчинського від "Ігор Нескорених"? Ви слідкували за його успіхами? Він залишається в лавах патрульної поліції? Яка нагорода його чекає від поліції?

Від першого дня слідкуємо. Він коли прийшов перший відбір, ми йому допомагали як могли. Коли він пройшов у збірну України - це була перемога для нашого підрозділу, та й для мене маленька перемога. Пробирає гордість. Бачився з ним сьогодні і дякував йому ще раз.

Президент вручив орден "За заслуги" ІІІ ступеня. Його подали на дострокове звання. Він залишається у патрульній поліції.

Іванка: Який зараз рівень довіри до патрульних у Луцьку?


Таких соціологічних опитувань не проводили. Ми робимо висновки по тому, як звертаються до патрульки, а кількість викликів стабільно висока. Якщо люди звертаються, значить усе нормально.

Малькольм: Підростає ваш син, уже багато розуміє. За яким принципами виховуєте його? Він вже каже, ким хоче бути, чи хоче бути схожим на тата?

Він одного разу вкрав у дружини туш і намалював бороду. Повісив жетона і сказав, що йде зі мною ловити бандитів. Часто каже, що хоче бути пожежником.

Виховую за принципом справедливості, максимально патріотичним. Перший стовпчик Державного Гімну знає, малює Герб України.

Романюк: Хто займається обслуговуванням автомобілів в УПП і де це робиться?

У нас немає своєї майстерні. Коли проводиться тендер, то одна фірма буде на кошти, виділені Департаменту Патрульної Поліції, обслуговувати. Також міська рада виділили 400 тисяч на ремонт. Нині автомобілі ремонтують на тому підприємстві, яке раніше обслуговувало нас. А лампочку вкрутити, шину чи колесо перевірити – це можна і на території управління зробити, є автотранспортне господарство.

Роршарх: Як ви відстежуєте, щоб патрульні в робочий час працювали, наприклад, за ПУМом або в Старому місці біля Стиря інколи понад годину стоїть авто патрульних?

Було б дуже добре, якби була конкретизація. Часом люди перебільшують.

Є таке в патрульного поняття як обідня перерва. Зміна 12 годин ненормована. Можуть 10 годин не їсти. Півгодини патруль може стати і пообідати. Забивають у планшет "перерву на обід". Якщо проблема з авто, то забивають.

Їздить екіпаж моніторингу і вони бачать, хто рухається, а хто довго стоїть. Ми не дозволяємо двом екіпажам разом з'їжджатися.

Максимально стараємося відстежити. Моніторимо трекінг.

Іванов: Чи бувають в поліції романи на роботі і як ви до цього ставитеся?

Якщо і бувають романи, то це дуже приховано. Я про таке не чув і нікого не бачив, щоб за ручку ходили. Звичайно, на роботі це неможливо. Такого немає бути.

Ваші побажання волинянам

Ми закликаємо допомагати нам, повідомляти про нетверезих водіїв, нормально переходити дорогу. Немає трохи більшого чи трохи меншого порушення, за все потрібно нести відповідальність. Не тільки реформа поліції повинна змінити все. Патрульна поліція - це не панацея. Якщо Ви хочете змін, то ви самі повинні змінитися. Шановні волиняни, якщо ви хочете, щоб щось змінилося, то треба самим трохи мінятися.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0