вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Богдан Пташник
Дата реєстрації: 26 квітень 2012 р.
Стан підписки: оформлена до 30 листопад -1 р.
Богдан Пташник
1
журналіст, редактор Камінь-Каширського інформаційно-аналітичного порталу «Вісті Каменя»
Це не травля і не гоніння. Повторююсь. Це думка людей. Ви налітаєте не Exaboto. Хоча, думаю, він набагато краще знає біблію, ніж ваші прихожани (це взагалі загальнохристиянська проблема -- ніхто не любить читати т.з. Св. Письма), у нього свій погляд на релігію. Навіть якщо він надто різкий, все ж таки Exaboto не пророчить вічними муками тощо. Він називає "хрестанутими", баранами тощо. Можна, звичайно завуалювати і висловитись мякше. Тільки суть не зміниться - правда ж? Але й священники і прихожани також обзивають людей. Будниками, грішниками тощо. Хто такий грішник -- той хто робить неправильно. Тобто дурень, негідник і злочинець в одному слові. Тоді, згідно вашої ж логіки, можна сміливо сказати що з боку церкви і прихожан йдуть гоніння на усіх не християн, і навіть християн, які проводять обряди інакше, або ж пробують аналізувати саму релігію. А гоніння -- це переслідування. Хто вас переслідує7 Церков набудували стільки, що навіть самі прихожани говорять -- перебор. Будь-яка акція влади вже не проводиться без попа. Вам надаються значні пільги, вам виділяються державні, абож з місцевих бюджетів кошти.Хіба це гоніння, травля? Тим більше цілеспрямована. Я, наприклад не чув, щоб під якийсь буддистський, язичницький чи інший храм безпроблемно виділяли зем.ділянки чи кошти. Так що не потрібно так казати. Церква має усі тепличні умови. Але вам мало. От якби ще люди не ставили під сумнів авторитет попа, закривали очі на розпутство і негідні вчинки попів, їх жадібність, навігластво і лицемірство, а незгідних саджали по тюрмах -- може б тоді церква хоч ненадовго, але вгамувалась.
12 січень, 2013 в 11:27
Якщо вже по-чесному, то на церкву, якраз гонінь і немає. Скоріше навпаки. Навряд чи спроба адекватної критики і аналізу біблії і християнства можна назвати боротьбою. Щодо виховання -- 1000 років ми (принаймні за христянськими ж твердженнями) виховуємось в руслі християнства, не було в нас ні альтернативи ні інших вчителів. Сьогодні усе насичено християнством... Який результат? У нас проблеми і суспільні і особистісні. І навпаки. Наприклад Японія. У свій час там відкинули християнство і повернулись до природньої, національної релігії. Наслідок -- люди і щасливіші особисто і мають майже досконале суспільство. Яка різниця між двома доктринами. В діаметрально протилежному розумінні БОГА. Що таке бог? Ви, особисто, можете відповісти?
11 січень, 2013 в 22:38
оК
11 січень, 2013 в 22:15
До речі, про "ніхто не заганяє в церкву". Це теж, пробачте за прямоту, досить лицемірне твердження. Зараз в буквальному значенні батогами не бють. Однак, ще зі школи починається цькування дітей, чиї батьки відмежовуються від православного християнства. Я, наприклад, памятаю, як ми, дітьми, знущалися з штунд, чи коли дізнавалися, що хтось не хрещений, тощо. Звідки це? Правильно, від вооцерковлених дорослих. Далі: не повінчатися,не охрестити свою дитину -- значить потрапити під пересуд і священник ніколи не скаже прихожанам "так не можна", ще й сам, якщо сказати голу правду, а не церковний жаргон -- назве дітей байстрюками, а непошлюблену жінку б"""ю. Це реалії життя. А на основі чого він це робить, має він на це право, як людина наділена чеснотами, чи уповноважена кимось на такі вчинки, абож наділена якимось невідомими іншим людям знаннями? Церква, на жаль, має досить значний вплив на суспільство. Кажу "на жаль" знову ж таки не для того, щоб когось образити, просто на мій погляд, це не та релігія яка потрібна нашому народу. Принаймні, вона принесла більше нещасть, ні ж будь-яка доктрина -- політична, релігійна чи філософська.
11 січень, 2013 в 22:06
Я не вороже настроєний. Я прихильник того, що істину знаходять у суперечці. На жаль, жоден з прихильників християнської релігії не може достойно відстоювати позицію християнства. З цього я роблю висновок наступний. Проблема не в тому, що християни з якими я спілкувався, дурніші за мене, а я такий собі знайшовся супермен діалогу (я далеко не настільки самовпевнений), проблема в самій доктрині християнства. Вона недосконала, в більшості суперечить сама собі.Якби до неї ставилися не як до запатентованої релігії, а наприклад, звичайної філософської течії, християнство вже б давно викинули на смітник. Для прикладу. Людина може хоча б вужем звиватися в красномовстві, але нічого не зробить проти вчителя математики дискутуючи в питанні "скільки буде 2+3". Він ніколи не скаже це, мовляв, промисел піфагора і вважатиме питання вичерпаним. Ви ж позиціонуючи себе як вчителі християнства, починаєте буксувати в полеміці з будь-ким, хто не хоче сліпо сприймати на віру ні ваші слова ні біблію і піддає одне й друге аналізу.
11 січень, 2013 в 21:15