Чат з Олександром Пирожиком

17 липень, 2014, 11:00
Чат з Олександром Пирожиком
Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик бере участь у чат-конференції інтернет-видання ВолиньPost.

Карпюк Здрастуйте, Олександре Веніаміновичу! Як Ви вважаєте: правильно чи ні робить голова Рожищенської районної ради Андрій Музика їздячи службовим авто на казенному бензині щодня з Луцька зранку в Рожище на роботу і ввечері з Рожищ до Луцька? Який він після цього Голова районної ради, якщо він навіть в районі не проживає?

Вважаю, що достовірність таких фактів потребує перевірки, адже для мене особисто залишається невідомим, чи фігурант використовує пальне за державний кошт, чи за свій власний. Якщо за державний – то це однозначно було б неправильно. Я, наприклад, такого б собі не дозволив.

У будь-якому разі радив би своєму колезі з районної ради задуматись, як зробити так, аби подібних питань ні в кого не виникало.

Buriak Прокоментуйте ідею Порошенка створити демілітаризовану буферну зону шириною до 30 кілометрів на кордоні РФ та українських Донецької і Луганської областей.

Прокоментую як громадянин, а не як посадовець. Ця ідея, як на мене, є такою ж утопічною, як і ідея спершу оголошувати перемир’я з терористами, а потім заявляти, що АТО треба завершити за кілька годин.

Ото воно тоді кілька годин і тривало, а потім знов була пауза, яка дала змогу терористам перегрупуватися, окопатися і пізніше призвела до нових численних жертв.

Як на мене, Путін ніколи не піде на створення буферних зон, бо це крок до майбутнього миру. А мир Путіну не потрібен. Йому потрібні або нові землі для своїх рабів, або ж нові раби, які працюватимуть на задоволення його імперських амбіцій.

Вихід у нас один – додаткова мобілізація всіх бажаючих розбити ворога без існуючих нині вікових обмежень (верхня планка), та остаточна перемога українського духу, зброї, нації та держави.

Reyder Олександре Веніаміновичу! Багатьох людей цікавить питання чи служили ви у лавах Збройних Сил і у яких військах? Дайте будь ласка відповідь! Якщо редакція не розмістить цього питання, то для чого це все організовувати, для показухи і гри у свободу слова...

Розмістить.

В армії я не служив, оскільки після завершення навчання в університеті вступив до аспірантури денної форми навчання.

Відповідно, після спроб забрати мене до війська і таким чином позбавити можливості завершити аспірантуру, Київ надав роз’яснення, що аспіранти призову не підлягають. Адже аспірантура не передбачає академічних відпусток, і призов тих, хто може рухати науку, позбавляє їх можливості її закінчити.

В результаті я закінчив аспірантуру, пройшов попередній захист дисертації із соціальної філософії та філософії історії, однак змушений був піти працювати, аби годувати сім’ю.

Надалі я здобув ще декілька вищих освіт, а моя дисертація, сподіваюся, ще дочекається свого захисту. Хоча вже зрозуміло, що це може трапитись тільки після завершення війни в Україні.

Strateg Чи багато свободівців з Волині воюють сьогодні на Сході?

Їх десятки, але, мабуть, буде ще більше. Такі, як Олександр Скиба з Луцька, пішли воювати ще після першої мобілізації, сьогодні він заступник командира роти 51-ї окремої механізованої бригади, воює в зоні АТО.

На блок-посту в зоні АТО перебуває Андрій Хілінський з Володимира-Волинського. В батальйоні «Донбас» отримав поранення Валерій Калапуц з Камінь-Каширського району, він ще досі в госпіталі. Сергій Ващук з побратимами пішли добровольцями в батальйон «Азов».

9 свободівців проходять вишкіл у батальйоні «Січ», серед них – керівник ківерцівської «Свободи» Олександр Вронський. Не всі сьогодні хочуть, щоб їхні прізвища та місця перебування озвучувались. Наші хлопці звикли просто робити свою чорнову роботу, як робили це на Майдані.

Yavv чи обдумувала "Cвобода" стратегію повернення народної довіри після очевидного провалу на президентських виборах?

Жодної катастрофи, на мою думку, не трапилося. Ми збиралися і протягом декількох днів ретельно аналізували всі наші помилки та прорахунки.

Трапилося так, що до цієї виборчої кампанії «Свобода» виявилась не готовою як морально-психологічно, так і організаційно.

Свободівці були чорноробами революції гідності, і останні соціологічні дані чітко показують, що саме «Свобода» була на Майдані найактивнішою практично за всіма критеріями моніторингів.

Два десятки загиблих, більше півсотні поранених, скалічених та контужених – таким був внесок «Свободи» у перемогу над режимом Януковича.

Поки інші піарилися на Майдані і фактично проводили президентську кампанію, ми діяли так, як нам підказували національні інтереси України, навіть на шкоду власному іміджу.

Ми вийшли з Майдану виснаженими, але не скореними. А тут ще й довелося брати на себе владу, а з нею й усю ношу відповідальності за долю країни, яка фактично вступила у війну з Росією. На вибори в нас просто не вистачало ні зусиль, ні часу.

Потрібно було втримати ситуацію під контролем, і нам це таки вдалося, хоч і ціною великих іміджевих втрат, адже владу ніколи не люблять.

Але історія рано чи пізно розставить все на свої місця.

Юрій У місцевих ЗМІ стала поширюватися інформація, що до управління СБУ у Волинській області стали викликати на допити журналістів, які висвітлювали візит активістів «Правого сектору» до приміщення УМВС області 27 червня. Чи відомо вам щось більше про це, чи вважаєте ви, як журналіст, що це може бути тиск на свободу слова, і чи будете ви якось реагувати як представник влади?

Вчора ввечері ми обговорювали цю ситуацію з народним депутатом України Анатолієм Вітівим. Це, однозначно, ненормальна ситуація,яка не те що не сприяє підвищенню іміджу силових органів, а є наступом і на свободу слова і на завоювання Революції гідності.

Як на мене, таке стало можливим тому, що в Україні досі так і не проведено люстрації. І в когось досі залишається спокуса вийняти із загашників старі кегебістські методи боротьби з тими, хто має власну думку і сміливість висвітлювати неугодні для когось теми та проблеми.

В результаті Анатолій Вітів уже скерував депутатське звернення до голови СБУ Валентина Наливайченка з вимогою припинити це неподобство і не компрометувати ідеали Майдану, а також притягнути винних у порушенні невід’ємних прав журналістів на вільне збирання, зберігання та поширення інформації до відповідальності.

Світлана_М Які стосунки Свободи і революційних організацій - Правого сектору, Автомайдану, Самооборони? Ви схвалюєте той факт, що вони продовжують свою діяльність, а не розформувалися, як такі, які виконали своє призначення?

У нас нормальні ділові, а почасти партнерські стосунки. Допоки в Україні існує загроза контрреволюції, у нас більше спільних цілей і завдань, аніж розбіжностей. Революційні організації, однозначно, мають прав на існування. З багатьох питань ми з ними радимось, консультуємося, узгоджуємо позиції, а, де потрібно, допомагаємо власним досвідом, зв’язками та депутатськими мандатами.

Юрій Чи знаєте ви, що зараз роболять колишні регіонали Олександр Башкаленко і Борис Клімчук?

У мене немає достовірної інформації, чим зараз займається Олександр Башкаленко.

Натомість ряд ознак вказують на значну активізацію Бориса Клімчука, котрий прагне реваншу.

Для прикладу, відразу кілька джерел вказують на те, що саме Борис Клімчук стоїть за спробами реваншу контрреволюції в Любомльському районі, де регіонали, колишні і нинішні, а також їх поплічники намагаються змістити майданівського голову районної ради, нашого побратима Миколу Сушика.

Допустити цього ми не можемо, бо контрреволюція підніме голови і в інших містах та районах, може розпочатися ланцюгова реакція, яка призведе до таких же плачевних наслідків, як і невдовзі після Помаранчевої революції. Невже ми, волиняни, хочемо повторення такого сценарію?

oksana.lutsk Доброго дня! Чула не раз, що в Свободі активісти люблять зловживати алкогольними напоями. Чи відомі Вам такі факти? Як Свобода ставиться до шкідливих звичок, як то куріння та вживання алкоголю?

Про «Свободу» і свободівців завжди розпускали багато пліток і домислів. Розумні люди вміють відрізняти зерно від полови і не керуватися в своїх оцінках чутками.

Серед свободівців, які в будь-якому колективному організмі, є люди з різними особистісними вподобаннями, хтось курить, хтось непитущий…

Я особисто кинув курити за тиждень до початку Майдану і під час відвідин Майдану не мав жодних проблем із тим, де придбати цигарок. Деякі побратими після цього теж кинули цю згубну звичку.

Додам також, що багато волинських свободівців зустріли цьогорічний Новий рік саме на Майдані без жодної краплі спиртного, зате захмелілі від величезної позитивної енергетики Майдану. Це був найкращий і найпам’ятніший Новий рік у моєму житті.

На Майдані панував сухий закон, і свободівці, як дисципліновані вартові Революції гідності, його дотримувались.

Це вже, коли поверталися з Майдану, то могли дозволити собі тост за Україну, за Свободу, за Любов.

Volyniaka У соцмережах в останні дні з"являється все більше інформації про скрутну ситуацію наший бійців на фронті. Багато хто розповідає про дзвінки від хлопців зі Сходу, які кажуть6 нас нещадно бомлять, багато загиблих, а підмоги нема. це, наголошую, непоодиноко. інколи це отримує офіційне підтвердження від речників АТО, але і значним запізненням. От і сьогодні пишуть: під Краснодоном кілька днів обстрілюють 72 бригаду, є там і наші хлопці з 51-ї, а підмоги ніякої.
Вам щось відомо про це? чи тримаєте ви контакт з бійцями? Чи не фіксували ви небажання офіційних представників Збройних сил оприлюднювати реальний стан речей на Східному фронті?


"Свобода" від початків російської агресії наполягала на введенні воєнного стану і швидкому та рішучому знищенні терористів, адже ніде в світі з терористами не домовляються і не ведуть переговорів. Ми й досі на цьому наполягаємо, і чим швидше, тим краще. Телефонні дзвінки з зони бойових дій до нас дійсно надходять. І доводиться часом піднімати тих, хто може вплинути на ситуацію, ледь не серед ночі. Для прикладу, вчора моя остання розмова з обласним військовим комісаром із цього приводу відбулася вже після 23 години.

У мене є дуже багато питань до генеральського складу Збройних Сил України. Прості люди правду кажуть, що добру половину генералів треба відправити безпосередньо в зону бойових дій, тоді, може, мислили б швидше та по-іншому. З іншого боку, в нас є достатньо досвідчених військових у відставці, запасі, які рвуться в зону АТО, а їх туди не пускають, бо вік уже, мовляв, не військовий. Упевнений, вони б швидше навели б там порядок, і там не гинули б молоді, майже не обстріляні хлопці.

Петро Чим волинські свободівці допомагають військовим на сході?

Душею й помислами ми всі там, хоча розуміємо, що бійці потребують не лише сили духу та сили зброї. За три останні місяці наші активісти й прихильники зібрали і доставили бійцям понад 160 тонн продуктів, більше ста бронежилетів, сотні комплектів військової форми, спальні мішки, каремати, генератори тощо. Загалом сума зібраної допомоги українському війську сягнула майже 600 тисяч гривень. А нещодавно наші стали відвідувати зону АТО з концертами за участю патріотичних гуртів. На Сході зокрема побував гурт «Табу» з Володимира-Волинського. І всі впевнились, що моральний дух наших бійців – на висоті, вони знають, за що і за кого воюють і перемагають.

oksana.lutsk Як Ви оцінюєте конфлікт в газеті "Волинь нова" навколо звільнення Ярослава Гаврилюка? Чи правомірні дії редактора? Чому останні два роки там постійно відбуваються скорочення журналістів, які працювали там роками?

Мені прикро, що «Волинь-нову» в цьому контексті згадують у негативі. Я сам у цій газеті багато років пропрацював і завжди прагнув, щоб про «Волинь» згадували як про осередок свободи, вільнодумства та бойового духу за інтереси свого читача.

В цьому контексті в мене було практично цілковите порозуміння з нині покійним моїм редактором Степаном Сачуком, якого я вважаю своїм вчителем і моральним авторитетом. Жаль, що журналісти, яких я особисто ціную та шаную за іскру Божу, не можуть знайти порозуміння.

Очевидно, мудрість Степана Дорофійовича полягала ще й в умінні керівника не допустити, щоб про «Волинь» писали словосполучення «конфлікт». Хотів би побажати мудрості тим сторонам конфлікту, які, на жаль, це допустили.

Згадайте слова ще одного редактора Полікарпа Шафети, котрий приймав мене та Ярослава Гаврилюка у Спілку журналістів – про те, що журналіст має зводити місточки, а не рити окопи. У нас зараз спільний ворог, який риє окопи проти всієї нації, давайте не шукати ворогів поміж своїх.

Buriak Порошенко не подає до ВPУ угоду про асоціацію України з ЄС. ВPУ не збирається саморозпускатися. Клан Тимошенко (Турчинов, Аваков та інші)блокує закон про люстрацію (20 проектів "зависли" у ВPУ)та й саму люстрацію, граючись у піддавки та перемовини з терористами, єфремовими, царьовими. Активісти Майдану гинуть на війні. Тобто з часів Януковича майже нічого не змінилося. Чи варто очікувати в такому разі нового Майдану восени? Чи його підтримає ВО "Свобода"?

На превеликий жаль, в Україні дійсно не змінилася система влади, яка й породжує усі ці конфліктні явища. Змінилися лише деякі обличчя у владі. Середня управлінська ланка блокує перезавантаження влади і фактично є осередком контрреволюції. Без прийняття закону про люстрацію та її проведення докорінних змін не відбудеться. Люстрація – одна із основних вимог Майдану, тож мала би стати чи не найпершим кроком, і розпочати її мало би нинішнє скликання парламенту. Зараз маємо ситуацію, коли виконане лише перше ключове завдання Майдану – усунення від влади бандитського режиму Януковича. Друге ключове завдання – подолання наслідків його правління, неможливе без люстрації. А ще треба ж збудувати нову управлінську систему… Тому Революція гідності не завершена, Майдан не переміг остаточно, і в тій чи іншій формі він продовжується і буде продовжуватися. Зараз можна кивати на війну, яка не дає зробити багато цивільних справ, але з війни люди вийдуть ще іншими – нетерпимими до лукавства, несправедливості та брехні. Такої влади вони дійсно не потерплять, тож кожному її представнику є про що задуматись.

Volyniaka Наскільки впливає на роботу керівництва Волинської обласної ради війна на Сході ?

Впливає дуже сильно, я б сказав, навіть – визначально.

Я не є військовою людиною, але приблизно 60-70% усіх справ, які доводиться вирішувати, так чи інакше пов’язані з війною та мобілізаційними заходами.

Це і щоденні контакти з військовими, і розмови з матерями та родичами військовослужбовців, і вирішення фінансових та соціальних проблем цих категорій.

Мова не лише про бронежилети, каски, продукти харчування, а й про влаштування дітей військових у дитсадки, табори відпочинку, зрештою – про їх моральну підтримку.

Дуже багато питань доводиться вирішувати оперативно, коли часу все зважити та обдумати просто немає. Раніше я вже працював на державній службі в Луцькій мерії в мирний час, тож маю можливість порівняти.

Якби не війна, часу на поточні питання витрачалося би в два-три рази менше.

Але це той неоціненний досвід, який за інших умов отримати було б неможливо. Сподіваюся, він ще стане колись у нагоді і в мирний час.

Yavv політика цікавіша за журналістику?

Зізнаюсь чесно, за журналістикою часто сумую. Журналістика – це одна із найяскравіших форм для творчої самореалізації. Це можливість дарувати твою творчість іншим. Політика – це мистецтво можливого на стику багатьох інтересів. Майстерність політика – це майстерність управлінця, який повинен збалансувати ці інтереси таким чином, аби не втратилася суть твоїх ідеологічних пріоритетів. Ми, свободівці, завжди звіряємо свої рішення з Програмою захисту українців. Я пішов у політику, коли відчув, що на цьому етапі саме тут можу бути більш корисним і зробити більше для своїх людей, громади, країни. Це був той час, коли націоналісти не були при владі, але були найпослідовнішими борцями за те, що влада мусить бути іншою і, в першу чергу, стояти на захисті соціальних та національних інтересів українців.

orendar Пане Олександр, скажіть коли можна розраховувати на адекватну роботу земельної комісії Луцької міської ради? Адже всім зрозуміло що її нинішній склад надає безоплатно земельні ділянки або її учасникам або тим хто їм проплачує такі рішення. Склад комісії дбає в більшості не про інтереси громади міста а лише свої бізнес інтереси та тих хто їх зацікавить платежем у кишеню.

Проаналізуйте, хто має більшість у цій комісії і зробіть висновки, чи тих же людей ви хочете бачити у ній після найближчих місцевих виборів.

Юрій Що скажете про ймовірного нового голову ОДА на Волині Гунчика? Які б сильні і слабкі його сторони ви назвали?

Відповім на це запитання, коли воно стане актуальним. Поки що не будемо говорити про чорну кішку в темній кімнаті, поки її там немає.

Volyniaka Як ви оцінюєте спроби колишніх регіоналів створити нову партію - партію розвитку україни. Чи відомо вам, хто туди входить на Волині, окрім Анатолія Горбатюка?

Краще це питання було б задати самим партійцям. Єдиним цікавим моментом для мене тут буде хіба негласне (а може і гласне) протистояння між Анатолієм Горбатюком та Олександром Башкаленком. Враховуючи те, як «приязно» вони розлучились…

Yavv що хорошого для волині ви за ці пів року зробили як перший заступник голови облради? конкретно ви?

Нехай відповідь на це питання дадуть прості люди. Для мене зараз важливіше аналізувати, що я, можливо, зробив не так, не зробив, або міг би зробити. Це допоможе в майбутньому, бо відчуваю достатньо внутрішніх сил, аби застосувати той досвід, який продовжую набувати, і в подальшій роботі.

Конференцію завершено!

В чаті
Online: 0