Луцьк – найбільш україномовне місто в державі

Луцьк – найбільш україномовне місто в державі
Обласний центр Волині Луцьк та місто Рівне визнано найбільш україномовними.

Як повідомляє Depo.Львів, за пiдcyмками aнaлiтичнoгo oглядy «Стaнoвищe yкpaїнcькoї мoви в Укpaїнi в 2014-2015 poкaх», щo бaзyєтьcя нa дaних дepжaвнoї cтaтиcтики, coцioлoгiї тa влacних мoнiтopингoвих дocлiджeнь, якe oпpилюднив pyх «Пpocтip свободи», Львів не є найбільш україномовним містом в Україні.

Згідно опитування, перші місця займають Луцьк та Рівне. У цих містах 97% опитаних спілкуються вдома українською мовою.

На другому місці Тернопіль - 96%, а замикає трійку лідерів, фактично займаючи четверте місце Львів - 93%.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: луцьк
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 12
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Цим можемо гордитися!!!!
Відповісти
Пишатися...
Не хочу нікого образити, але ось таким суржиком спілкуються лучани і називають його "українською мовою"...
Відповісти
Слово "гордитися" також є в українсьій мові! Правда, в контексті наімовірніше малося на увазі саме "пишатися". Але це потрібно уточнювати у автора вищенаписаного рядка!...
Відповісти
ГОРДИТИСЯ, джуся, ди́шся, недок.
1. Відчувати задоволення від чого-небудь; почувати перевагу в чомусь; пишатися. Радянський я громадянин, І цим горджуся перед світом! (Іван Нехода, Під.. зорею, 1950, 209); Є іще синок один — Голова колгоспу він; Сином край увесь гордиться: Хазяює, як годиться (Микола Шпак, Вибр., 1952, 70).
Відповісти
2. розм. Зневажливо, звисока ставитися до інших, бути пихатим, зарозумілим. — А якби ти не гордилася та не думала, щоб бути за паном, а вийшла б за мужика,.. то було б усе не те... (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 465).
Відповісти
Саме так.
Відповісти
а Івано-Франківськ???
Відповісти
Здивована, що поруч стоїть Рівне. Там точно більше трьох відсотків людей спілкуються російською!
Відповісти
А Івано-Франківськ, мабуть, ближче до 10 місця. Його облюбували переселенці з Криму та Донбасу. Можливо, за рахунок них, на перші місця не потрапив.
Відповісти
Якщо лучани перестануть казати "да" на "так", перестануть закидати: тіпа, харашо, ваабщє, даже, тоже, тощо, то повірю, що вони використовують українську, бо зараз це суржик, щороку дедалі страшніший.
Відповісти
Суржик старіший від "літературної ураїнської мови" щонайменьше на триста років. Це мова наших предків, яка відрізняється в різних регіонах України. Так що нема нічого поганого говорити саме на суржику. І взагалі, краще говорити не суржик, а діалект. Який є батьком літературної української мови, яка народилася всього лиш в дев*ятнадцятому столітті завдяки українофілам.
Відповісти
це тому що у Львові переселенцій найбільше. А також "асвабадітєлєй" і їх дітей.
Відповісти