«Золота» гуманітарка: як на Волині фонди-примари наживаються на секонд-хенді. ВІДЕО

«Золота» гуманітарка: як на Волині фонди-примари  наживаються на секонд-хенді. ВІДЕО
"Фонди-примари" на Волині за документами просто завалюють тамтешні села одягом з Європи. Однак насправді люди не отримують й половини того, що на них виписали.

Журналістам 24 каналу вдалося знайти справжніх благодійників-невидимок і довести те, про що всі лише здогадувалися.

"Кілограми" одягу для селян

У село Дорогиничі, що у Волинської області, мешкає 620 осіб. У 2018 році вони мали б отримати на всіх понад 40 тонн гуманітарної допомоги. А це – 70 кілограмів одягу на кожного селянина.

Усе проходило через сільську раду. Олександр Дрозда головує у цьому селі вже 15 років. За його словами, він справді інколи їздить у місто за гуманітаркою. Розповів, село є бідним, людям навіть звичайний одяг – допомога.

"Майбутнє разом" і "Серце Волині" – вони там разом, там один склад в Луцьку. Вони зазвичай дзвонять нам, якщо там щось є", – зазначив сільський голова Олександр Дрозда.

70 тонн гуманітарного одягу у 2018 році отримало ще й село Стремільче, що на Львівщині. Там живе 454 людей, кожен із них мав би отримати по 130 кілограмів одягу. Сільська голова Лідія Семенюк розповіла, що їздить за допомогою разів 10-20 на рік. Бере щонайбільше три тонни, але то рідко, бо солярка дорога.

Селу Стремільче виділили 130 кілограмів гуманітарки кожному мешканцю.

"Працюємо з фондом "Майбутнє разом" і "Серце Волині". Беремо гуманітарну допомогу – одяг і взуття", – пояснила Семенюк.
У 2018 році чотири фонди – "Майбутнє разом", "Серце Волині", "Ханнун", "Соціальний погляд"– виділяли на Волинь найбільше гуманітарки. Що цікаво, за документами фонд "Соціальний погляд" відправив у село Стремільче 18,5 тонн гуманітарки, однак, селяни так і нічого не отримали. Дорогиничі теж з ним не працювали, але за документами мали отримати 2,5 тонни допомоги.

Куди зникає допомога?

Журналістка Людмила Яворська зайнялася темою волинської гуманітарки півроку тому. Вона виявила, що шалені обсяги гуманітарної допомоги просто зникає невідомо куди. Як мінімум за двома фондами із наведеного списку стояла одна й та сама людина – Оксана Волощук.

Журналісти зв'язались з жінкою телефоном, бо зустрітись їй зовсім не вдалось. Головне питання – звідки розбіжності між тоннами гуманітарки на папері та в реальності? За її словами, розбіжностей немає, адже завжди телефонує сільським радам та повідомляє про допомогу. Однак головам не завжди виходить приїхати, бо дороге паливо. У такому випадку вона віддає гуманітарку іншим організаціям.

Волощук також сказала, що благодійність це її основна діяльність, а бізнесу вона ніякого не має. Журналісти поцікавились, за чий тоді рахунок живе жінка. На що вона відповіла: "Вибачте, але в мене ще є чоловік як-не-як. Наприклад, я собі там (у фонді, – 24 канал) можу взяти одяг й взуття. Я як директор фонду, маю на це право".

Чоловік Оксани Волощук теж не має жодного офіційного бізнесу чи посади. Але на благодійності вони непогано піднялися, про це може свідчити їхній розкішний будинок.

Детільніше про те, як наживається на бідності підприємство-невидимка «Ханнун» – дивіться у програмі.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Часу.що такого.цих тіток і дядьок в призидєнти!
Відповісти
ОСЬ ДИВЛЮСЬ НА ЦИХ "ЧЕСНИХ", ПРАГНУЧИХ ПРАВДИ "ЖУРНАЛІСТІВ" І ДИВУЮСЬ!
ЧОМУ ВОНИ НЕ ВІДКРИВАЮТЬ ТАКІ РОЗСЛІДУВАНННЯ ЯК "СВОБОДА СЛОВА ЧИ ВИКОРИСТАННЯ СЛУЖБОВОГО СТАНОВИЩА З МЕТОЮ ЗБАГАЧЕННЯ" АБО "СКІЛЬКИ КОШТУЄ ШОБ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ НЕ ВИЙШЛО В ЕФІР"!)))
НЕМА ВАМ ВІРИ

Відповісти
Лідія з с.Стремільче відразу проконсультувалась з тими у кого беруть ту гуманітарку, говорить тими самими словами - "тільки одяг та взуття", а як жу ж пані Лідія ті меблі, які понабирали собі до дому Ви та люди, які причетні до цієї гуманітарки? Я Вам нагадаю - Шафи, дивани, столи кухонні та комп'ютерні, стільці, посуд, іграшки,все найкраще розбираєте Ви та працівники сільської ради,а решту непотребу Ви ПРОДАЄТЕ, я не кажу, що Вам від цього багато виходить, але людям воно має бути безкоштовно! Що Ви на це скажете?
Відповісти
Підприємство-неведимка?))))
Благодійний фонд Ханнун. ..який є зовсім реальним.До речі на офісі якого Ви побували ...і судячи зі всього вище викладеного це єдиний фонд представник якого вступила з Вами в діалог!То про які невидимкі йде мова?
Жодних фактів. ..чому Пан Вячеслав не пішов до контролюючих органів?Чому немає коментарів безпосередніх посадових осіб які контролють діяльність благодійних фондів?
Розслідування "пальцем в небо"
Пані Яворська не змогла виконати замовлення "на брудну статтю " на місцевому рівні,тому передала естафету Києвському колезі!)))
Суть в тому що ніхто і не намагався розібратися. ..жодні документи їх не цікавили...Майже нічого з тієї розмови не було у матеріалі..лише вирізані потрібні їм "слова".
Тож я задам зустрічне питання цим "горе-журналістам" :"хто Вам це все проплачує?"
Відповісти
ТАКЕ ВІДЧУТТЯ,ЩО ЯВОРСЬКА КОХАНКА ЧОЛОВІКА ОКСАНИ ВОЛОЩУК))
Відповісти
Не хочу поглиблюватись у свою історію, а скажу лише те ,що
фонди працюють і допомагають.Якщо захотіти можна відкрити багато позитивних сторін їхньої роботи(і історій багато)!Очевидно,що комусь це не вигідно, судячи з того як останнім часом одні і ті ж фонди поливають брудом.
Відповісти
Останні новини
«Золота» гуманітарка: як на Волині фонди-примари наживаються на секонд-хенді. ВІДЕО
13 лютий, 2019, 10:10