Брати Капранови презентують новий роман у декількох містах Волині

Брати Капранови презентують новий роман у декількох містах Волині
Відомі українські письменники та видавці Брати Капранови вирушають в тур містами Волині з презентацією нового історичного роману «Паперові солдати».

Про це інформує мистецьке об'єднання «Стендаль».

Розклад презентацій:

6 листопада. Луцьк.

10:30. Центральна бібліотека для дітей (просп. Грушевського, 1).
12:00. Факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки (вул. Винниченка, 30 а, авд. 101).
18:30. ВОУНБ імені Олени Пчілки (вул. Шопена, 11).

7 листопада:

11:00. Торчин. Актова зала дитячої музичної школи (вул. Незалежності, 82).
13:30. Володимир-Волинський Культурно-мистецький центр (вул. Князя Василька, 10).
16:30. Нововолинськ. Центральна міська бібліотека (просп. Дружби народів, 17).

Вхід вільний.

У романі «Паперові солдати» йдеться про долю художника Ніла Хасевича, який у молодому віці втратив ногу в залізничній катастрофі, але проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА.

«Довідавшись про Ніла Хасевича, ми зрозуміли, що він – справжній супергерой. Цей чоловік в надскладних умовах боровся проти наймогутнішої на той момент армії світу, таємної поліції, якою було МГБ. Ми не могли пройти повз такий сюжет. Хотілося зробити цікаву, сучасну, популярну книжку», - наголошує Віталій Капранов.

Також в «Паперових солдатах» йдеться про ще одного митця, ровесника Хасевича, який досягнув успіху в Америці. Це Володимир Титла, він же Білл Титла, головний художник студії Діснея, який намалював «Білосніжку», «Пінокіо», «Дамбо». Він народився в Нью-Йорку, а батьки його з Тернопільської області.

Титла зацікавив письменників як доля альтернативна історії Хасевича. Він був українцем за духом, говорив українською, ходив до недільної української школи, саме там його помітила одна з викладачок і почала навчати малюванню. Звідти Білл пішов в училище промислового дизайну, а потім на кіностудію Paramount, зрозумів, що не вміє малювати, і поїхав вчитися до Європи, - а саме у Варшавську школу мистецтв, де якраз навчався Ніл Хасевич.

Автор розповідають, що зобразили дві різні біографії, два різних життєвих шляхи, аби показати, що у Хасевича був вибір, і те, що він загинув за Україну, було теж його свідомим вибором.

Під час презентацій можна буде поспілкуватися з письменниками, придбати книги «Паперові солдати», «Справа Сивого», «Майдан. Таємні файли», «Мальована історія України», «Веселих свят», «Кобзар 2000», «Щоденник моєї секретарки», «Історія нашої Церкви».



Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.