Луцьк продовжують облаштовувати «аналітичними мізками»: розповіли про практику встановлення камер та плани на ситуаційний центр

Луцьк продовжують облаштовувати «аналітичними мізками»: розповіли про практику встановлення камер та плани на ситуаційний центр
У місті вже є позитивний досвід забезпечення 55-го мікрорайону камерами відеофіксації. І цю практику планують посилити та розширити у Луцьку.

Про це 10 липня в рамках круглого столу, який організував Громадський Рух «СВІДОМІ», розповіла директор департаменту муніципальної варти Луцькради Юлія Сиротинська, – пише «Конкурент».

Вона зазначила, що в місті вже триває робота із впровадження системи відеофіксації у місті. Наприклад, в межах 55-го мікрорайону встановлені камери, які можуть розпізнавати знаки.

Окрім цього, зараз прокладене оптоволокно у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. А вже передбачені 4,3 млн грн з обласного бюджету хочуть виділити на встановлення камер на в’їзд-виїзд з міста з розпізнаванням номерних знаків. Також планується встановлення камери на найближчих світлофорах до в’їздів, аби зрозуміти, як авто рухалося.



Наступним етапом має стати встановлення камер на всіх кругових перехрестях камери. Є необхідність добудувати власне оптоволокно на вулицях Чернишевського, Володимирська та Львівська, аби система була захищеною.

У подальшому, зазначила Юлія Сиротинська, є ідея створити ситуаційний центр на базі Луцької міської ради. Володіти ним і забезпечувати його буде місто. Центр буде знаходитися у приміщенні будівлі департаменту мунварти. Тут знаходитиметься ситуаційний та кризовий центри та працюватимуть фахівці задля обслуговування за технічним та фізичним станом камер. А друга частина працівників центру – це когорта людей різних структурних підрозділів міста, аби швидко реагувати на ситуації в місті – тобто представники ДНС, швидкої, поліції тощо. Також там будуть працювати диспетчери для автоматичної фіксації порушень.



«Якщо ми купимо «аналітичні мізки» (тобто програмне забезпечення для камер, – ред.), які підключимо до камер та прив’яжемо їх до ПДР, то зможемо автоматично фіксувати порушення», – зазначила Юлія Сиротинська.

Вона додала, що швидкість впровадження запланованого буде залежати від фінансування. Адже нині в час кризи фінанси суттєво знизилися.



Довідково:

Учасниками круглого столу стали:

Михайло Наход – співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ», політолог, кандидат наук з державного управління;
Тарас Шкітер – директор ІА «Конкурент» , співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ»;
Валентин Хаймик – юрист, координатор проєктів Громадянського Руху «СВІДОМІ»;
Юлія Сиротинська – директор департаменту муніципальної варти Луцької міської ради;
Віталій Ковальчук – начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Волинській області;
Сергій Шараєвський – громадський діяч, режисер;
Андрій Крутень – начальник управління патрульної поліції м. Луцьк.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Луцьк продовжують облаштовувати «аналітичними мізками»: розповіли про практику встановлення камер та плани на ситуаційний центр
12 липень, 2020, 12:35