Розповіли, як у луцькому виші підготували медичний факультет для новоспечених студентів

Розповіли, як у луцькому виші підготували медичний факультет для новоспечених студентів
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки уже має відповідну базу та кваліфіковані кадри для відкриття медичного факультету.

Про це у коментарі ІА «Конкурент» розповів проректор з науково-педагогічної роботи та інновацій, доктор медичних наук, професор Вадим Ульянов.

З його слів, у серпні планують відкрити три кафедри: анатомії людини, гістології, медичної біології та першої з клінічних кафедр. Новостворені разом із вже існуючою кафедрою здоров’я людини і фізичної терапії стануть основою для медичного факультету.

Забезпеченням навчального процесу будуть займатися також кафедри факультету хімії, екології та фармації, які будуть викладати медичну та біоорганічну хімію; факультету фізичної культури, спорту та здоров’я; іноземної філології; психології та соціології. Наступного року у планах створити ще одну кафедру – загальної патології.

Навчатимуть студентів викладачі університету, які мали досвід викладання біохімії, анатомії та гістології, фізіології. Навчальний план адаптований до сучасних вимог Міністерства охорони здоров’я і міністерства науки і освіти.

«У відповідності до закону про вищу освіту буде не менше 25% вибіркових дисциплін. Для того, щоб студенти могли формувати свій індивідуальний навчальний профіль. Ми збалансували начальний план так, щоб вони за рахунок вибіркових дисциплін могли сформувати відповідні загальні компетентності і мали достатньо часу для формування фахових компетентностей», – розповів Вадим Ульянов.

Наголошує, що велику увагу приділятимуть вивченню англійської мови. У навчальному плані передбачено достатню кількість годин на опанування англійської мови професійного спрямування. Студенти, які не дуже добре володіють іноземною, зможуть з переліку запропонованих вибіркових курсів обрати додатковий курс англійської мови. Фахова англійська мова, як запевнив проректор, буде однією з родзинок університету.

На перший курс медичного факультету СНУ можуть вступити діти, які закінчили школу, на другий – після навчання у коледжі. Загалом це має бути 100 студентів. У виші готуються також прийняти й іноземних студентів, проте тут усе буде залежати від ситуації з коронавірусом. До речі, як вітчизняні студенти, так і студенти, які приїхали на навчання з-за кордону, будуть забезпечені місцями у гуртожитках. Їх ремонт уже розпочали.

Як розповів Вадим Ульянов, в університеті визначились з переліком підручників для навчання студентів медичного факультету. До початку навчального семестру необхідні підручники будуть закуплені.

«У нас є викладачі, які викладатимуть медико-біологічні дисципліни англійською для іноземних студентів. Також будуть викладачі з інших університетів. Вони мають науковий ступінь та вільно володіють англійською мовою. Ці люди родом з Волині і вони готові повернутися, аби підтримати в рідному місті відкриття медичного факультету», - розповідає проректор.

Запевняє, що у виші не обмежуватимуться закупівлею обладнання: віртуальних анатомічних столів, мікроскопів тощо. У планах – придбання сучасного стимуляційного віртуального програмного забезпечення на кшалт лабораторії віртуальної фізіології. Програмне забезпечення дозволяє моделювати фізіологічні процеси життєдіяльності в організмі людини, прогнозувати реакцію організму на різні фізичні та фармакологічні впливи.

До слова, у середу, 29 липня, відбулося підписання розширеної угоди з Волинською обласною клінічною лікарнею. Там будуть створені клінічні кафедри до навчання студентів.

«Такі кафедри нам будуть потрібні для навчання студентів уже в лютому 2021 року. У нас є пів року, аби підготуватися. У липні СНУ отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України на післядипломне навчання. Зараз визначаємось з викладачами кафедр і починаємо з вересня розробляти курси тематичного вдосконалення лікарів для безперервного професійного розвитку. Такий підхід дозволить вчасно бути готовими до початку навчання студентів на клінічних кафедрах», – зазначив професор.

Перший набір студентів стартує з 1 серпня.

Головне фото – ілюстративне.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Будь-яка кухарка може бути лікарем, навіть хірургом, бо класно ріже овочі і м'ясо!
Якщо боксер безмозгий може!
Відповісти
Краще б не розширювали факультети і спеціальності, а подумали про ефективність навчання! Уже в медицині профі. Так, викладач хімії буде вчити дітей анатомія. Круто! Тільки які випускники будуть?! Я старався вчився без грошей, хотів у майбутньому стати кваліфікованим працівником... Прийшов на роботу і вчився усього з нуля, бо наша професура СНУ тільки теорію вчить і то далеку від реальності. Туризм викладає людина, яка жодного разу не поборожувала і не була туристом (це наприклад). Школа юних студентів і їх батьків.
Відповісти
Останні новини
Розповіли, як у луцькому виші підготували медичний факультет для новоспечених студентів
31 липень, 2020, 13:08