На Волині для економії бюджетні заклади опалюють тріскою енергетичної лози. ВІДЕО

На Волині для економії бюджетні заклади опалюють тріскою енергетичної лози. ВІДЕО
У селищі Іваничі на Волині з 2014 року котельні, які обслуговують бюджетні заклади, перевели на альтернативний вид палива – тріску енергетичної лози. Керівник котелень, що працюють на твердому паливі, Олег Новосад каже, що опалення тріскою дешевше від газу.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

В Іваничах працює три котельні на твердому паливі. Вони забезпечують опалення в лікарні, школах, дитсадку та адмінприміщеннях.

Котли, які працюють на трісці енергетичної лози - волинського виробництва, – каже Олег Новосад. Один – основний, інший - резервний на випадок виходу з ладу першого. Опалювальний сезон на котельнях розпочали 8-10 жовтня. Коли на вулиці плюсова температура котли працюють на мінімальному рівні. Менш як 40 градусів на котлі при альтернативному паливі встановити не можуть, – розповідає керівник котелень.

Іваничівська селищна голова Лідія Томашевська каже, що саме в перехідний температурний період, на початку осені та навесні, йдуть перевитрати палива, проте використання альтернативного палива вигідне під час морозної погоди.

Зі слів селищної голови Лідії Томашевської, тариф на тверде паливо в них залежить від вартості природного газу. Нині він – 2 400 гривень за гігакалорію.

Газове обладнання в 3-х котельнях Іванич, які перейшли на тверде паливо, не знищене, воно законсервоване, – говорить Лідія Томашевська.

Окрім селища Іваничі, до громади входять ще вісім навколишніх сіл. У них шість котелень, які обслуговують бюджетні заклади, працюють на газі.

"Газ на сьогодні по додатковій угоді ми маємо за 19 грн. Постачальник каже, що він не може по такій ціні постачати, ми увійшли в іншу процедуру торгів на 34 грн", – розповідає Лідія Томашевська.

Зі слів селищної голови Лідії Томашевської, якщо газ буде коштувати 34 гривні за тисячу кубів – опалення бюджетних закладів обійдеться громаді у три мільйони гривень за сезон. Додає: за теперішньої ціни на це б пішло на мільйон 200 тисяч менше.

Іваничівська багатопрофільна лікарня має власну котельню на твердому паливі. У палатах термометри показують +25 градусів.

Опалювати медзаклад почали з 8 жовтня, – каже директорка лікарні Алла Баранюк. З її слів, кожного дня медзаклад використовує 5 Гкал теплової енергії.

Іваничівський дитсадок опалювати почали 10 жовтня. Тут тепло: +23 градуси в спальні та 25 градусів в ігровій, – розповідає директорка Лідія Смаль. Додає: у групах роблять регулярне провітрювання.

В усіх мешканців громади – індивідуальне опалення. Хтось опалює домівки газом, а хтось встановив твердопаливні котли.

Жителька селища Іваничі Наталія Бойко ще ні разу не включала газ. Жінка каже, що має пенсію 2397 грн 58 коп, нині оформляє субсидію. Тільки в серпні оплатила борг за минулий рік, зараз газом не користується.

Марія Романюк, жителька села Самоволя, дім опалює дровами. Каже, що так дешевше, ніж газом.

Руслан та Ірина Шевчуки вже опалюють свій двоповерховий будинок, бо мають маленьку дитину. За газ родині в місяць доводиться платити сім тисяч гривень.

Опалювати заклади в Іваничах тріскою енергетичної лози наразі економічно вигідно, – каже керівник котелень Олег Новосад. Додає: "Наш тариф від газу береться 0.9. Напевно, він буде переглядатися в сторону збільшення, коли це буде – наразі ми порахували, що поки він нас задовольняє. Все залежить від вартості щепи".


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
На Волині для економії бюджетні заклади опалюють тріскою енергетичної лози. ВІДЕО
23 жовтень, 2021, 14:11