Луцькі водії потерпають від невідомої білої речовини на їхніх автівках. ФОТО

Луцькі водії потерпають від невідомої білої речовини на їхніх автівках. ФОТО
Жителі мікрорайонів Вересневого та ЛПЗ у Луцьку скаржаться на білий пил невідомого походження. За їхніми словами, осад, який у результаті залишається на поверхні автомобілів, неможливо ні вивести власноруч, ні відмити на автомийках.

Про це пише ІА Волинські новини.

Як розповів директор департаменту економічної політики Борис Смаль, який проживає на Вересневому, він особисто стикнувся з цією проблемою – учора, 9 листопада, часточки білого масляного пилу невідомого походження осіли на його автомобіль; позбутися розводів не вдалося навіть на автомийці.

«На мийці я був не першим, мені відразу сказали: «Можеш навіть не ставати в чергу, це не відмивається». Питання: хто це робить, як відмити і за чиї кошти? – поскаржився він. – Учора сусіди навіть написали заяву до поліції».

Пригадав, що тиждень тому бачив допис про цю проблему у Фейсбуці, однак тоді не звернув на це уваги. Додав, що повідомив про проблему відділ екології Луцької міської ради.

«А цим же люди дихають. Те, що не можна відмити зі скляної чи металевої поверхні, потрапляє в легені», – наголосив Борис Смаль.

Керівниця відділу екології Оксана Лисак розказала, що працівники відділу моніторять повідомлення користувачів у соціальних мережах і показники системи Eco-City про стан забруднення, який фіксується на станціях громадського моніторингу.

«Ми підготуємо звернення до державних органів контролю для проведення дослідження викидів у районі Вересневого. Зокрема, учора в соціальних мережах були повідомлення про те, що близько 22:00-23:00 на станції моніторингу було зафіксовано в повітрі підвищений вміст пилу двох фракцій: PM2.5 та PM10. Наявність цього пилу в повітрі може призводити до часткового погіршення здоров’я, але за умови тривалого впливу. Згідно з даними станцій моніторингу, цей вплив триває не більш як годину», – сказала вона.

Тобто вплив короткотерміновий і суттєвих наслідків на здоров’я населення не може мати.

Наявність пилу в повітрі у відділі екології пов’язують із діяльністю промислових підприємств харчової промисловості, розташованих у згаданому районі.

«Можливо, це Гнідавський цукровий завод або підприємство «Вілія». За напрямком руху повітря ці території – Вересневе та частково ЛПЗ – можуть потрапляти в зону їх впливу. Починаючи з минулої п’ятниці, час від часу спостерігаються дощ, тумани, що також сприяє затриманню в приземному шарі цих часточок пилу. Тим більше, що населення говорило не про чорний дим, а про наліт білого кольору. Це може бути пов’язано з незадовільною роботою очисного обладнання на підприємстві «Вілія», а пил – викликаний помелом зернових культур… Напевно, обладнання достатньо якісно не фільтрує викиди, які можуть утворюватися на цих харчових підприємствах», – пояснила Оксана Лисак.

Вона зауважила, що згадані підприємства розміщені на значній віддалі від житлової забудови, а частки пилу могло занести через пориви вітру.

Оксана Лисак акцентувала, що це питання державних органів контролю: «Є зона відповідальності органів місцевого самоврядування – це організація схеми дорожнього руху, утримання доріг, громадський транспорт, озеленення тощо. А робота промислових підприємств – це зона відповідальності таких органів, як Державна екологічна інспекція, санепідемстанція. Відбулися зміни в законодавстві і орган місцевого самоврядування нарівні з мешканцями може звертатися до органів контролю. Якщо такі питання турбують, буде підготовлено звернення, зокрема до Держпродспоживслужби, яка згідно з Законом «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» зобов’язана контролювати можливий негативний вплив на здоров’я населення».

Як повідомили у пресслужбі ГУНП у Волинській області, дійсно, до правоохоронних органів надходило повідомлення від заявниці про те, що на автомобілі виявили плями невідомого походження. На місці події працювала патрульна поліція, яка відібрала необхідні матеріали та направила їх у районне управління. Відомості зареєстровані в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій. Триває перевірка інформації.

Нагадаємо, влітку лучани стикнулися з тим, що чорний дим з труби, розташованої на території цукрового заводу, стало видно здалеку. Щоранку мешканці прилеглих мікрорайонів стирали з припаркованих автівок кіптяву і не знали, чим дихають вони самі та їхні діти. Завод використовував мазут як пальне.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Без коментарів
Відповісти
Все ясно, це Білл Гейтс розпилює вакцину
Відповісти
А що це за білий порошок вночі в 3:00 з вертольотів розпилювали над Луцьком?
Відповісти
Це господарі розпилюють коронавак!!!
Відповісти
Наліт є, змити майже не реально.
Сьогодні вранці відмивав лобове скло - через годину стоянки біля хати машина ще густіше в цій хєрні.
Підозрюю, що пьозди з держекології вибрали стратегію похуїзму.
Відповісти