За рік загинули 106 журналістів

За рік загинули 106 журналістів
Упродовж 2011 року в світі загинуло щонайменше 106 журналістів.

Понад 20 із них втратили життя під час висвітлення подій із повстань в арабських країнах, повідомляє організація зі штаб–квартирою в Женеві Press Emblem Campaign (PEC).
Ще понад сто журналістів зазнали нападів, залякувань, арештів та поранень у країнах цього регіону: Єгипті, Лівії, Сирії, Тунісі та Ємені.

Про це пише Дзеркало тижня.

А найбільш небезпечним, судячи зі звіту РЕС, фах журналіста є у Мексиці та Пакистані. У першій із цих країн впродовж року загинуло 12 журналістів, проте насправді ця цифра може бути значно більшою: у Мексиці, охопленій війною між наркомафією й урядовими військами, а також між різними мафіозними кланами, журналісти часто просто зникають безвісти.

Щодо Пакистану, то там цього року загинуло 11 представників мас-медіа, більшість із яких працювали поблизу кордону з Афганістаном.

У Лівії та Іраку, які поділили третю сходинку, вбито по 7 журналістів.

Також до списку найбільш небезпечних для репортерської праці країн увійшли Філіппіни, Бразилія, Гондурас (по 6 загиблих), Ємен (5) та Сомалі (4). Троє «акул пера» загинуло в Росії (це стільки ж, скільки в Афганістані, Єгипті, Індії та Перу).
В Україні РЕС зафіксувала загибель одного журналіста.
Як наголошують експерти організації, дві третини загиблих журналістів було вбито цілеспрямовано. Інші загинули під час розгону демонстрацій, у ході боїв, унаслідок вибуху мін, терактів тощо.

Порівняно з 2010 роком, впродовж якого у світі загинуло 105 журналістів, ситуація майже не змінилася.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: ЗМІ
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.