Все буде відбуватися прозоро, - Петро Шпига про формування поліції в Луцьку

Все буде відбуватися прозоро, - Петро Шпига про формування поліції в Луцьку
З вересня вже заплановані перші тести та навчання для тих, хто пройде всі етапи відбору.

Начальник управління УМВС України у Волинській області Петро Шпига розповів Громадському радіо про перші результати відбору.

«З 3 по 18 серпня проводився прийом анкет до патрульної поліції міста Луцька. Їх можна було подати особисто і в режимі онлайн. По результатах, офіційно в нас всього було подано 4177 анкет. На даний час анкети опрацьовуються. Опрацьовано і допущено по тих анкетах, які заповнені, десь 3351 осіб», — говорить Петро Шпига.

«По загальній кількості чоловіки — 63,8 %, жінки — 36,2 %. Ми проаналізували і визначили, що в нас велика кількість заявників має вищу освіту, також є студенти. Це 17,4%. Безробітних — 45% є. Міліціонерів — близько 7%», — відзначив Начальник управління УМВС України у Волинській області.

Після серпневих свят розпочнуться тести, каже головний міліціонер Волині.

«Всіх безпосередньо повідомлять, тому що наступний етап в нас — це фактично тестування. І всі люди, які пройшли і відповідають вимогам, запрошені через наш Кол-центр до участі у другому етапі здачі тестування. Я думаю, що це буде з понеділка. Ми встигнемо вирішити це питання, тому що по технічних можливостях в нас фактично вже майже все готове. Це комп’ютери, на яких буде проводитись тестування. Майже все встановлюється. Ми готуємось. Оскільки 24 серпня — День незалежності, то це буде з вівторка».

Петро Шпига переконує, що все буде відбуватися прозоро:

«Якщо людина пройде всі етапи і вона буде відповідати цим всім критеріям, то буде мати рівні можливості в подальшому працювати в патрульній поліції». Тренерів обиратимуть в Києві, а не на місцях.

«Не має значення, звідки людина. Всі, хто подасть свої заявки для участі в даних тестах, будуть обиратися в Києві. Досить велика кількість предметів, які для нас нові. І їх не було в нас в попередній школі міліції в Сокиричах. Тому заявки приймаються від всіх. Навіть від іноземців».

Чимало анкет заповнили бійці, які повернулися з війни. Таким є Олексій Кушнєр, який воював у складі «Азову». Чоловік розповідає, що йде в нову систему, щоб змінити ситуацію в країні:

«Чесно кажучи, є багато подій, які відбулися за останні півтора року. Я вмію і сказати добре, і поводитись зі зброєю. Мене просто втомили ці всі революційні події, це махання прапорами, вирішування справ, ні в кого більше немає сили. Я хочу, щоб всі були рівні перед законом. І я хочу впливати на людей в законних межах. Не просто сказати, що ти типу вживаєш тут спиртне і йди звідси. Так, я можу це сказати. Але я просто хочу, щоб я керувався законом. Щоб коли там мене підрізає Мерседес на крутих номерах, я не зупинявся, не брав рушницю з машини, а просто представився полісменом і все вирішив в законних рамках».

Серйозність обов’язків розуміє, а тому відчуває відповідальність.

«Я не відкидаю той варіант, що мені доведеться захищати той самий відділок міліції від натовпу. І я буду по суті керуватися інструкціями, але я залишаю за собою цей момент. Бо, наприклад, якщо взяти події, коли бурштинокопачі в Рівненській області побили правоохоронців, поламали одному ногу, руку. Ну я не буду там стояти і дивитисяі казати, що люди, ви не праві і залишіть місце. Я буду, керуючись інструкціями все робити для самозахисту в першу чергу», — каже Олексій Кушєр.

Волинянка Ольга Волянік брала активну участь в Революцій Гідності, розчарувалась в державній системі і вірить, що нова поліція саме продукує ці зміни:

«Після того, як я зневірилася в нашій державній системі, в системі міліції, я думаю, що в нашій країні потрібно щось змінювати, незалежно, звідки це починається. Чи з реформи правоохоронних органів. Звичайно, краще було б, щоб все почалося із Збройних сил, але маємо те, що маємо. Почалась реформа правоохоронних органів. Я думаю, що це буде новий ковток повітря для нашого міста, тому я вирішила подати заявку».

Дівчина готується, щоб таки пройти в поліцію:

«Я завжди займалася спортом, ходила в спортзал. Але зараз я намагаюсь це робити вдвічі більше. І себе морально більше готую. Ну кажуть, що треба вірити в краще. 25 людей на місце — це дуже серйозний конкурс, але я думаю, що спробувати себе потрібно», — переконує вона.

«Я думаю, що жінки набагато краще виконують інструкції, набагато більше слідують закону, ніж чоловіки. Жінки більш акуратні. Це загальноприйнято. Тому я думаю, що не буде якоїсь дискримінації і багато жінок можуть заткнути за пояс чоловіків», — стверджує майбутня полісменка.

В управлінні міліції нову поліцію спочатку обіцяли на початку листопада, а тепер вже до кінця 2015 року:

«Ми маємо прийняти 160 людей. І додатково оголошено, що буде прийнято резерв. Те, що ми бачимо в Києві, що деякі люди попрацювали і звільняються. Тому в нас повинен бути відповідний резерв. Це буде близько 40 осіб. 6 вересня ми визначимось з тренерами, три місяці в нас процес навчання. Я думаю, до кінця року патрульна поліція повинна вийти вже на вулиці міста».

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ну що ж, почекаємо поки ці майданівські клоуни виповзуть на вулиці і як у випадку чого (історія у Ракитному з бурштиношукачами) вони будуть себе захищати. Як я зрозумів, цей викідиш із Азова заздалегідь готовий стріляти по людям, які будуть протестувати проти чогось (на що таки не наважилась стара міліція під час штурму УМВС). А нові поліцаї стріляти будуть одразу і не замислюючись. Здобули!!!!
Відповісти
Останні новини
Все буде відбуватися прозоро, - Петро Шпига про формування поліції в Луцьку
21 серпень, 2015, 08:44