На честь Стрітення у храмах Луцька пройдуть святкові Богослужіння

На честь Стрітення у храмах Луцька пройдуть святкові Богослужіння
З нагоди Стрітення у храмах відбудуться Богослужіння.

Зокрема, у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці літургія розпочнеться о 10.00, повідомляють у Волинській єпархії УПЦ КП, - йдеться на сайті Слово Волині.

Як повідомляє єпархіальний календар, храмовий празник відзначає церква Стрітення Господнього в Луцьку.

Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа в Єрусалимському храмі праведним Симеоном і пророчицею Анною – одне із дванадцяти великих свят у році, належить до Богородичних.

На 40-й день після народження Ісуса Мати Божа та Йосиф виконали закон, про який ідеться у Старому Завіті: первістка чоловічої статі приносили до святилища для представлення перед Господом. При цьому батьки давали жертву.

Ця подія описується у Євангелії (Лк. 2:22–39). У храмі Богородицю та Йосифа зустрів (українське слово «Стрітення» походить від «стрітися; зустріч») праведний Симеон, який був одним із перекладачів Старого Завіту з єврейської на грецьку мову.

Коли Симеон трудився над перекладом книги пророка Ісаї, він засумнівався в передбаченні, що Христос народиться від Діви. Навіть хотів виправити текст, але в цю мить йому з'явився ангел і сказав, що він не помре доти, доки не побачить Спасителя й Діву, Яка Його народила. Свідком цієї зустрічі була і стара пророчиця Анна, яка завжди перебувала в храмі, проводячи час у молитвах до Господа.

Симеон узяв Христа на руки, воздав хвалу Богу і промовив: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля» (Лк. 2: 29–32).

Празник Стрітення Господнього урочисто почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовано ще другою половиною IV ст.

На Стрітення, за традицією, вірні освячують у церкві свічки, які несуть до своїх домівок як символ духовного світла й очищення. Традиція походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з'явилося повір'я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення прохають Бога про те, щоб, як запалені свічки розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної тьми (сліпоти).

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
На честь Стрітення у храмах Луцька пройдуть святкові Богослужіння
08 лютий, 2016, 13:29