Українські рятувальники за 7 місяців знищили 30 тисяч вибухонебезпечних предметів. ФОТО

Українські рятувальники за 7 місяців знищили 30 тисяч вибухонебезпечних предметів. ФОТО
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Про це повідомляє ДСНС України у Волинській області.

Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та полях, прогулянок у лісах та парках, відпочинку на річках та ставках, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 4 тис. 537 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 30 тис. 722 вибухонебезпечні предмети, у тому числі 300 авіаційних бомб.

Так, 4 липня у Волинській області місцеві жителі виявили декілька підозрілих предметів, схожих на боєприпаси. Піротехніки ДСНС, які оперативно прибули на місце виклику виявили 10 артилерійських снарядів часів минулих війн. Піротехніки транспортували виявлені боєприпаси до спеціального майданчика та знешкодили їх.

Наступного дня на Житомирщині, група піротехнічних робіт знищила 5 вибухонебезпечних предметів. Небезпечні знахідки помітив місцевий шукач металу, який і сповістив рятувальників. Як з’ясувалося, чоловік шукав у річці Уж металобрухт і помітив, що неподалік від берега у воді підозрілі предмети. Він припустив, що це боєприпаси, тому й викликав фахівців ДСНС. Рятувальники ідентифікували знахідки, як 4 мінометні міни калібром 120 мм та 1 артилерійський снаряд калібром 152 мм часів минулих війн. Піротехніки знищили вилучені вибухонебезпечні предмети на спеціальному полігоні.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.



Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Українські рятувальники за 7 місяців знищили 30 тисяч вибухонебезпечних предметів. ФОТО
06 липень, 2016, 19:25