На Волині похвалилися децентралізацією

На Волині похвалилися децентралізацією
Волинським журналістам організували прес-тур двома об’єднаними територіальними громадами.

Про це інформує Волинське агентство розслідувань з посиланням на організаторів заходу.

На Волині станом на цей час створено 20 об’єднаних територіальних громад. Побачити реформу в дії представники волинських ЗМІ мали нагоду на прикладі Смолигівської сільської та Устилузької міської ОТГ під час прес-туру, організованому днями Волинським регіональним відділенням «Асоціації міст України» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Зокрема Смолигівська ОТГ утворилася шляхом об’єдання Смолигівської та Хорохоринської сільрад у жовтні 2015 року. До неї увійшли шість сіл, а населення сукупно налічує менше ніж 2 тисячі людей. Зауважимо, що наразі ця громада є найменшою в регіоні. У селі Смолигів розташований логістичний комплекс компанії «Nestle», а у Хорохорині майже кожна родина вирощує полуницю та пекінську капусту.

Голова ОТГ Галина Прус зауважила, що реформа дозволила значно покращити фінансові показники.

«Якщо до об’єднання в нас було 465 тисяч власних надходжень, а з трансфертами – мільйон 716 тисяч, то вже у 2016 році власних надходжень – 5 мільйонів 314 тисяч, а з трансфертами – понад 12 мільйонів 440 тисяч», – зауважила голова ОТГ.

«Бюджет невеликої за чисельністю мешканців сільської ради Смолигівської територіальної громади має досить потужну податкову базу, що створює умови практично бездотаційної бюджетної діяльності. Впродовж майже півторарічної діяльності місцева рада забезпечує успішне виконання і перевиконання бюджету, що створює умови повноцінного фінансування діяльності бюджетної сфери та місцевих програм розвитку територіальної громади», – висловився консультант із бюджетних питань Василь Гром.

До того ж, передача великої кількості повноважень на місця дозволила значно покращити інфраструктуру сіл та позитивно вплинути на соціальний розвиток. Зокрема, значні кошти вкладають на зміцнення матеріальної бази шкіл ОТГ, будинків культури. Однак, Галина Прус додала, що проблемою залишається стан хорохоринської дороги, тому її варто ремонтувати насамперед.

Устилузька міська об’єднана територіальна громада – єдина громада, центром якої стало місто, приєднавши до себе сім сільських рад. Голова громади Віктор Поліщук зауважив, що минулоріч держава виділила на розвиток її інфраструктури 8,8 мільйона гривень. Утім, за його словами, були дискусії між депутатами щодо поділу цих грошей між населеними пунктами.

Очільник Устилузької міської ОТГ додав, що після об’єднання вдалося перевести три школи повністю на газове опалення. У селі Зоря минулого року було повністю відремонтували дитячий садочок, замінили дах та вікна у будинку культури. Але на часі – чимало невирішених питань. Зокрема й в освітянській галузі – в Устилузі бракує місць у школі для «першачків». Школу варто добудувати, але коштів наразі бракує.

З-поміж здобутків – створений на базі Устилузької міської ради за кошти одного з німецьких фондів Центр надання адміністративних послуг, який наразі надає 90 послуг.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.