Догляд за саджанцями - завдання №1 для волинських лісівників

Догляд за саджанцями - завдання №1 для волинських лісівників
Традиційно о цій порі лісівники акцентують увагу на доглядах за лісовими культурами.

Щонайперше цікавляться, як прижилися цьогорічні сіянці. Але не менше уваги потребують і дворічні, і трирічні культури, - інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.

"До семирічного віку всі молоді культури потребують особливої опіки. Хоч приживлюваність сіянців у нас стабільно висока – 93-97 відсотків, все ж потрібно подбати, аби їх не заглушили бур’яни", -
розповідає директор ДП «Ковельське ЛГ» Володимир Данилюк.

Маленькому деревцю потрібен особливий догляд. Про це дбають інженери з лісових культур, лісничі, їх помічники, безпосередньо 39 майстрів лісу, які працюють у ДП «Ковельське ЛГ». І як би не були завантажені роботою останні, адже середня площа їх обходів по лісгоспу становить 915 га, у зоні їх особливої уваги – догляд за молодняками. З сікорами за літо, буває, три-чотири рази обходять ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Буває, що доводиться «оберігати» ріст посаджених сосен і дубків і від швидкоростучих самосівів березини, лози, осики.

"Де багатші ґрунти, зілля росте, мов на дріжджах. Ні дубкам, які люблять впродовж декількох років усю силу накопичувати у кореневій системі, ні делікатним соснам та ялинкам, за ними не вгнатися. Цієї весни ми створили 4,2 гектари нових культур, ще на 10,7 га провели сприяння природному поновленню, 1,8 га залишено під природне поновлення. Таких ділянок – від одного до семи років – у нашому лісництві 44,4 га. Кожну кілька разів за літо потрібно пройти з сікором", – долучається до розмови лісничий Скулинського лісництва Ленід Лисюк.

Але часто допомагає більш сучасна техніка. Процес догляду за молодими культурами достеменно освоїв Олександр Савченко – тракторист із десятирічним лісовим стажем роботи. Там на площі 0,7 га цієї весни створено культури дуба черешчатого та сосни звичайної. Прижилися відмінно. Тепер важливо їх вберегти від забур’янення.

"Якщо вчасно не оборати, – зілля заглушить саджанці і вони можуть навіть загинути", – каже Олександр Вікторович.

За час роботи у лісництві механізатор допоміг виростити сотні гектарів лісу. Тепер там уже господарюють пташки і звірі, у деяких молодих лісах навіть гриби можна позбирати.



Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Догляд за саджанцями - завдання №1 для волинських лісівників
01 червень, 2017, 09:36