Додати запис

Електронна демократія в Луцьку виходить на якісно новий рівень

27 березня та 4 квітня 2012 року з ініціативи ВОГО «Фонд місцевого розвитку» в рамках проекту «Впровадження елементів Е-демократії у діяльності Луцької міської ради» ЛМГО Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу провів засідання громадських експертних клубів на теми «Вдосконалення офіційного веб-сайту www.lutsk.ua» та «Механізми Е-демократії як інструмент розширення можливостей участі громади в прийнятті рішень».

Заходи відбулись у форматі «мозкового штурму» - непублічних засідань за участю працівників виконавчих органів та депутатів Луцької міської ради, громадських активістів, журналістів міста.
Метою проведення засідань було оцінити зручність, наповненість і змістовність офіційного сайту www.lutsk.ua, запропонувати нові пропозиції й рекомендації щодо покращення його роботи та вдосконалення загалом, а також оцінити можливості сайту з точки зору використання його лучанами в якості інструменту впливу на прийняття рішень міською владою.
Під час засідань було обговорено позитивні й негативні моменти в роботі сайту. Основним позитивом є покращення його презентаційного вигляду та розміщення великого об’єму інформації на ньому. Однак відкритими залишаються питання щодо місії та ролі, яку виконує офіційний веб-сайт міськради, пріоритетності інформації, яку він повинен містити, популярності сайту серед лучан, зручності користування ним. Також було приділено увагу тим технічним можливостям сайту, які б дозволили лучанам доносити свою позицію до органів влади міста та за допомогою мережі Інтернет брати участь в управлінні міськими справами.
Таким чином, під час засідань громадських експертних клубів їх учасникам вдалося охопити широкий спектр питань, пов’язаних із функціонуванням сайту www.lutsk.ua, та напрацювати ряд пропозицій і рекомендацій для міської влади щодо покращення його роботи, а саме: більше рекламувати та популяризувати сайт, його окремі розділи серед мешканців, здійснити систематизацію та структурування наявної на сайті інформації, вдосконалити його окремі рубрики та розділи (насамперед, «Міська влада», «Нормативні акти», «Публічна інформація»).
Крім того, на думку учасників засідань, потрібно приділити увагу таким питанням, як: надання можливості громадянам коментувати проекти рішень та рішення виконкому і міської ради, вдосконалення використання блоків «Інтернет-приймальня депутатів» та «Звернення до міської ради», встановлення функції он-лайн трансляцій засідань робочих органів влади міста, надання окремих адміністративних послуг за допомогою сайту, електронне оцінювання роботи посадовців міської ради тощо.
Врахування та використання запропонованих ідей допоможе зробити сайт міської ради більш зручним та корисним для лучан, підвищить їх зацікавленість до використання сайту, в тому числі, як інструменту впливу на владу, розширить можливості громади для участі у прийнятті рішень Луцькою міською радою і її органами та, водночас, підніме рівень відповідальності лучан за прийняті владою рішення. Вдосконалений сайт допоможе і в роботі органів місцевого самоврядування міста Луцька, оскільки за його допомогою підвищиться якість надання адміністративних послуг.
Тому проект «Впровадження елементів Е-демократії у діяльності Луцької міської ради» є наразі надзвичайно актуальним для нашого міста. Адже Україна знаходиться на 54-му місці за показником розвитку електронного врядування, згідно зі Звітом ООН з електронного врядування за 2010 рік. У зарубіжних країнах: США, Данії, Швеції, Великобританії, Норвегії, Латвії, та інших, - технології Е-урядування успішно функціонують вже давно. У Болгарії паспорт можна отримати через 5-10 хвилин. Он-лайн податкова служба Ірландії дає змогу підприємствам отримати податковий кредит, якщо вони заповнять відповідну електронну форму. В Естонії функціонує інтернет-портал «Сьогодні вирішую я», за допомогою якого громадянин може взяти участь в управлінні державою: висловити свою думку про процеси в країні, запропонувати поправку до законопроекту і навіть голосувати. Якщо пропозиція чи ідея людини містить раціональне зерно та підтримується іншими користувачами, прем’єр-міністр Естонії надсилає її у відповідне міністерство зі своєю резолюцією для можливого подальшого втілення в життя.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ви хоч уявляєте, що таке «мозковий штурм»? Це не статті з інтернету перекладати і видавати за своє мислення ситуації. Комедіанти. І взагалі поцікавтесь, що значить «мозковий штурм» в різних ситуаціях, дуже обмежених в часі. А в Вас: "непублічних засідань за участю працівників виконавчих органів та депутатів Луцької міської ради, громадських активістів, журналістів міста. Метою проведення засідань було оцінити зручність, наповненість і змістовність офіційного сайту ...." Можна було б заодно і пива попити.
Відповісти