Додати запис

Павло Заєць: - «Я мріяв бути військовим, а натомість був 3 рази Дідом Морозом»

Політика і громадська діяльність, такі водночас далекі і близькі поняття. Політика це для нас українців щось напрочуд вартісне, навіть статусне, а громадську діяльність розглядають в об’єктиві окремих іскор нескорених системі, навіть з підтекстом неправильних, хворих людей, які займаються справами без користі собі.
Політикою займаються багаті - громадським рухом бідні. Різні шляхи до однієї мети, чи не тотожні поняття у всіх відношеннях. Часто ми чуємо, політичний і громадський діяч. Можливо поєднувати такі речі? Чи це як спеціалізація у навчальному закладі – бармен, штукатур. Чим же вони різняться? Що вибрати для себе? Всі ці питання адресувались лише одній людині.
Павло Заєць – активний громадський діяч, голова ГО «Студентська Ініціатива», заступник голови координаційної ради молодих юристів при головному управлінні юстиції у Волинській області, помічник - консультант депутата міської ради Шиби Богдана Павловича, і, водночас, член правління СГО «Молодіжна Платформа». Список можна продовжувати, але Павло як виявилось людина скромна, тому будемо говорити про наболіле відверто без краваток.
- Так все ж таки, хто зараз Павло Заєць: політик, громадський діяч, чи ти поєднуєш ці речі?
- На даний момент займаюсь громадською діяльністю, виключно. Не є членом жодної партії, маю свої переконання, це право кожної людини, якщо ми декларуємо в Україні демократичне суспільство, повторю, якщо. Тому не політик точно.
- А чого ти почав з політики, не думаєш, що це було схоже, як щеня вкинули у воду і наказали вчитись плавати, а ти нахватався води, і зрозумів, що плавати треба вчитись в басейні а не в морі?
- Я мав таку ціль бути в політиці, довго вибирав для себе шляхи, перебирав партії. Я навіть по суті не знав що це, і не знав ніякої альтернативи. Важко сказати, що до цього мене підштовхнуло. Статус політика, бажання творити державу, творити політику, займатись чимось великими, непевно то були амбіції, як і в кожної нормально людини. Я вибрав "Cвободу", з гордістю пішов, як ти кажеш у море. Пробув там 2 роки, навіть протримався, надії рухнули, як замок з піску, політика це не те що уявляють люди. Ми бачимо картинку, а рамок не знаємо, по суті, я не так собі уявляв героїв України, чим далі в ліс тим були зліші партизани. Я бачив, чув речі з якими не погоджуюсь і до цього часу, але такий стан речей і такі реалії - до них я не був готовий.
- Ти ведеш до того, що то не була твоя мрія, чи мета. Чого ж тоді 2 роки ти таки настирливо був партійним діячем? Втягнувся.
- Надіявся.
- Надія померла?
- Та надія від народження була хвора, їй не судилось жити. Як казав Вінстон Черчилль «Ніколи так не брешуть, як перед виборами, під час війни і після полювання». Тому та надія, на правду, була утопічна.
- Утопія - це хоча б шлях до якого треба йти. Хороше можна робити ще кращим, ідеальне ще ідеальнішим. Давай на секунду відірвемось від філософії і повернемось на землю. Дитинство, Павло, яке воно в тебе було. Ходив з прапором по селі, чи будував «Нову Рівненщину»?
- Та ну, я тоді про таке не думав. Дитинство пройшло в с. Пугачівка, це Рівненська область, Млинівський район, мальовниче місце України. Чогось особливого не було, єдине, що 3 рази в школі був Дідом Морозом, отак везло, чи сам просився, але був, і запам’ятаю це надовго. В молодших класах був редактором стін газети,також брав активну участь в позакласному житті школи: ставили сценки, вистави, частенько виступали на районному і обласному рівні, нічого такого неординарного не було. Єдине мав такі важкі моменти в житті, які багато навчили. Коли навчався у 2 класі, батьки розлучились, час був важкий. Моя мама поїхала за кордон до Польщі заробляти гроші, типова історія для західної України, тим більше для тих часів. Жив у дядька, з 10 класу живу сам.
- То ти Павло самостійний, я тобі скажу. Вже яке інтерв’ю виходить у дусі сильних людей, з непростим минулим. Це дивує і радує. Я так розумію і вся хатня робота на тобі? Що любиш з кухні, я думаю ти сам готуєш.
- Так, все вмію, крім випічки, особливих вподобань не маю. Єдине люблю солодке.
- Солодкоїжка.
- Нема слова в українські мові. Але так, мушу визнати.
- Все цікавіше з тобою стає. Давай повернемось до такого важливого питання, мені дуже особисто цікаво, таке утворення як молодіжні припартійні організації. Що воно таке? Я тобі скажу цо це найбільш характерно для країн СНД , саме тут, непевно ностальгія за піонерським рухом, чи жовтенятами ,які по суті були «молодіжкою» правлячої сили, створюють такі сили. В Європі це не так популярно. Уяви, що партія «Торі», тепер Консервативна партія, в англійському парламенті має «Торі Молоді» чи «Студентське торі». В Україні ж кожна більш-менш поважна партія має таке утворення, юридично чи фактично.
- Я мав досвід очолювати таку організацію як «Студентська Свобода». Моя думка, що це потрібна річ, але виключно для партії. Такі організації є квазігромадськими і вприципі створені для кузні молодих кадрів, майбутніх партійців. Часто таку молодь, ще не повністю сформовану, а це 14-16 років, підштовхують на такі кроки, які не є правильні, не несуть жодної користі для громади. Наприклад роздача агіток, газет в наметах партій, мітинги, молодь це ж основна сила, як там бере участь, а користь? Молодь є гарматним м’ясом в такому русі, і політичні діячі насправді забувають чому вони беруть до себе у ряди молодих людей, які ще за законом неможуть вступити до їх лав. Не має 18.
- Тобто такі структури не займаються громадською діяльністю? Вони імітують таку діяльність. Чому виникає таке питання, по тій простій причині, що раніше, а це після часів помаранчевої революції, партії давали своїм організаціям право на реєстрацію, тобто право набувати юридичного статусу. Це давало змогу їм брати участь у проектах, вести розмову із владою, мати внутрішню структуру, вести врешті-решт свою політику, образ демократії. Я тобі скажу, навіть до цього часу такі організації існуть, і активно причому. Вони менше залежать від партії, і коли політична сила йде на дно, їх за собою не тягне, швидше навпаки. Фінанси можуть бути з багатьох сторін.
- Так, така ситуація є, але це небезпечно для партії, тому що не контрольованість вселяє страх. А раптом завтра вся організація відмовиться від співпраці, збунтує і піде у вільне плавання, яким якорем тоді її втримати. Я думаю теперішній варіант правильніший таких організацій, коли вони не мають своєї реєстрації, а є структурними елементами партії. Але це вводить в оману коли така організація каже, що ми займаємось молоддю, без уточнення, що це робиться через призму політики. Я на 100% підтримую існування таких організацій, проте як елементів партії, так і зараз роблять нові проекти.
- Куди краще йти, в громадську організацію чи політичну партію?
- Все залежить від твоєї мети, від твого прагнення. Це схожі речі, але мета різна. Політична сила на меті має взяти владу в свої руки, щоб потім реалізувати свою програму, а громадська організація кожного дня працює заради суспільно корисного результату. Шукайте що вам краще.
- Ти націоналіст. Одним словом.
- Так.
- Як ти потрапив у «Молодіжну платформу»? Сам виявив бажання долучитись, чи тебе запросили. Чого прийняв пропозицію? Дуже багато організацій відмовились по якихось дивних причинах.
- Не знаю як там інші, але я бачив, що ці люди які є там будуть працювати. Багатьох я знав уже давно, і мав свою думку, позитивну в більшості випадків. Я сам тоді розумів, шо треба новий поштовх для такої громадської роботи. Як в нас виходить хай судять інші. А відносно тих хто не приєднався, можливо вони бачать інший розвиток молодіжного руху, я цим мало цікавлюсь. Думаю ти зможеш більше відповісти на своє ж питання.
- Давай Павле зробимо філософське закінчення. Я знаю ти багато читаєш.
- «Безглуздо намагатись змінити світ, варто почати з себе», чого я всім і бажаю.
Розмовляв Захар Ткачук
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 20
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Пане Заєць! Ви допустили дві помилки в прізвищі англійського премєра: не Черчель, а Черчилль. А Захару скажу, що "попасти" можна лише пальцем в дупу, а в "Молодіжну платформу" потрапити. То ж, раджу обом, як закінчує розмову Павло, "почати з себе", а точніше, зі знань мови. І недаремно, бо в тексті більше сотні помилок. В моєму 4-му "В" класі Луцької гімназії №4 є два вакантних місця. Приходьте 1-го вересня, ми вас радо зарахуємо. Станете грамотними, адже неграмотними людьми легко маніпулювати, а ви ж - політики!
Відповісти
Настя, вийми пальця з дупи...
Серйозно...
мені аж тут незручно..
Відповісти
Тут, справді, "стіна". Самолюбування двох неграмотних хлоп`ят, далеких від елементарної логіки діалогу і вибраної теми, відгороджених від знань мови берлінською стіною.
Наслідки. Не читаюча людина обмежує простір доступних їй розумінь, чим різко збіднює своє життя. Людина не читаюча - людина не мисляча, з обмеженими можливостями і нагадує інваліда на візку, щоправда, не фізичного, а розумового. Звуження і руйнування системи життєвих сенсів особистості – це життя без змісту. Наслідки наростаючої епідемії (швидше – пандемії) – хвороба під назвою «гострий синдром дефіциту читацької культури» очевидні, коли більшість людей перестали міркувати, аналізувати, діяти свідомо і цілеспрямовано. Неминуче деградує культура в цілому і професіоналізм – частково. В епоху економічних знань таке явище стає вкрай негативним для економіки. Є й політичні наслідки: людина з обмеженим досвідом розпізнавання думок легко піддається маніпуляції, руйнується система захисту суспільства від дурнів, пройдисвітів, плутяг і непрофесіоналів. Це усе - про не читаючих людей. Наслідки важкі. Сумно.

Відповісти
Якщо виправляти помилки в тексті, то, очевидно, треба прибрати коментарі? Чи не так? "Попасти" виправлено, "Черчель" - теж, але це не рятує становища. Сам текст абсурдний і нагадує базікання двох пяних кумів кінця 17-го століття.
Відповісти
Ми виправили наші помилки, бо помилково закинули не відчитаний текст. А вам радимо словами розумних людей: "Не подобається твір - не читайте"!!!
Відповісти
Павлуша, далі діда мороза в сільському клубі ти ніколи не підеш.
Відповісти
"А вам радимо словами розумних людей: "Не подобається твір - не читайте"!!!"
Хто ж це сказав такі розумні слова? Чи, бува, не Бісмарк? А тексти, до речі, "закидаються" не лише для недолугих, а й для розумних читачів. Текс залишається не "не відчитаним" , а не вичитаним, якщо правильно. Він і залишися "невідчитаним", з якої сторони не підійти.
Відповісти
Люди ви смішні... теж мені знайшли тему для обговорення

Коментатор Коля агонь +100
Відповісти
Та це заздрісні жаби пишуть не звертайте уваги, просто заздрять,що Молодіжна Платформа працює і працює ефективно, а вони як щурі сидять і лише в коментарях гадять. Тому не варто перейматись, ви ще молоді але ви гарто стартанули, головне не здаватись
Відповісти
Згідний з вами, щоб не робила Платформа чомусь декому це муляє око. Мабуть тому що сам нічого не може..
То на конкурсі Найкраща вишиванка в учасниці шорти короткі, то на нічник кінопереглядах починає турбувати авторське право, взялися за ротонду теж не подобається,( невже краще хай стоїть і розвалюється?), то не подобається що студентка ветеринарного університету займається громадською діяльністю, Водили дітей в цирк теж не подобається... Кампанія "Зробимо Луцьк чистим" теж не пасує... Скажіть тоді що вам треба??? Якщо ви вважаєте що щось не так то зробіть краще, покажіть Платформі як потрібно працювати...
Бо ви реально нічого не робите а лише серете в коментарях, нічого крім ваших заздрощів тут не прослідковується
Відповісти
Вельминешановна «платформа», вам муляє очі правда. В коментарях немає, як ви грубо називаєте, "обсирання". Де воно? Жодного нецензурного слова, ніхто вас не обзиває, ніхто не наводить на вас якусь політичну чи неполітичну тінь. Блогери просто звернули увагу і вказали на вашу кричущу неграмотність. Якщо переписати цей текст, то тут навіть важко порахувати ваші помилки. Я не стаю в позу за пропущену літеру. Ось, лише одне речення вашого тексту: «А чого ти почав з політики, не думаєш, що це було схоже, як щеня вкинули у воду і наказали вчитись плавати, а ти нахватався води, і зрозумів, що плавати треба вчитись в басейні а не в морі?». І як би воно звучало в того, хто шанує свою мову: «А чому ти розпочав з політики, чи не гадаєш, що це трохи нагадує те, як щеня кидають у воду і примушують вчитись плавати, а ти наковтався води, і зрозумів, що плавати треба вчитись в басейні, а не в морі". Крім усього, сама логіка побудови речення кострубата. Я б не написала, що вчитись плавати можна лише в басейні. Гіпотетично відчуваю, що Заєць, як сільська дитина, вчився плавати у великій баюрі. Це лише в 38-ми словах тексту 13 помилок, а їх в тексті - 1250. Тобто, пропорційно, якщо мій опонент вивчав елементарну математику, тут є понад 400 помилок! А про вашу активність мова не йде. Ви зверхактивні, але є побажання, аби ваша активність йшла на користь суспільству. Запитання є? З задоволенням відповім на будь-яке. І, насамкінець, виправте грубі помилки в заголовку, який вельми кидається в очі. "Натомість" - вставне слово, а така лексика з обох сторін виділяється комою, а замість "3 рази" (русизм - три раза), краще написати "тричі". Вибачайте за вторгнення - я хотіла захистити авторів коментарів-опонентів, які нічим перед вами не завинили.
Відповісти
Ви зверхактивні, але є побажання, аби ваша активність йшла на користь суспільству. Запитання є?
Тобто ви хочете сказати що діяльнісь Платформи не йде на користь суспільства?
Відповісти
Гіпотетично відчуваю, що Заєць, як сільська дитина, вчився плавати у великій баюрі - можливо калюжі?
Відповісти
а не краще сказати "надактивні"?
Відповісти
На фото вас 9. Загальними силами виправте помилки.
Відповісти
"Нікалай", звідки така агресія? Чи немає в тебе проблем з прямою кишкою?
Відповісти
Шановні коментатори, перш ніж вказувати на чужі помилки перевірте будь ласка свої коментарі, там помилок не менше
Відповісти
Підтримую коментаторів і "філолога". Наприклад: "-Утопія - це хоча б шлях до якого треба йти. Правильно: ("- Мрія - це, принаймні, мета, до якої треба прагнути.). До утопії не йдуть і не прагнуть - це безглуздя.
Тут все кострубате і безглузде. Такий текст треба викинути в смітник! Люди зовсім безпомічні і не вміють формулювати думку. Катастрофа! Чому ставиться така мазня? Можна вибачити репортеру, яка вслід за виступаючим чиновником записує на коліні інформацію і передає в газету заради оперативності, а цю маячню і нісенітницю пробачити не можна. Прохання до модератора: негайно приберіть цю словесну діарею і ніколи не звязуйтесь з цими темними людьми. Це страхіття!
Відповісти
Гірше міліцейського протокола, написаного в 50-х роках минулого століття сержантом-гаїшником міліції в півторакласною освітою.
Відповісти
Что хотели сказать эти два молодых человека? Объясните этот ребус. Буду очень благодарный.
Відповісти