Замок Любарта на дотик: у Луцьку встановили бронзовий макет твердині. ФОТО

Замок Любарта на дотик: у Луцьку встановили бронзовий макет твердині. ФОТО
У Луцьку біля замку Любарта встановили бронзовий тактильний макет фортеці.

Відкриття його відбулося 8 вересня.

На урочистість завітало чимало слабозрячих людей, які вперше мали змогу через дотик "побачити" замок.

Очільниця управління туризму та промоції Катерина Теліпська розповіла, що Луцьк має дуже цінний історичний спадок, який потрібно бачити. Однак бачити пощастило не всім.

«Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в історії нашого міста як міста, доступного для всіх. Сьогодні ми всі стоїмо біля першого тактиного макету Луцького замку. Не випадково сам замок став спорудою, яку вилили у бронзі, адже саме сюди йдуть всі наші шляхи – лучан, та гостей міста, звідси починалася наша історія», - мовила вона.

Радник луцького міського голови Ігор Поліщук додав, що місто розвивається у напрямку доступності для людей, які мають вади зору. За словами Поліщука, повністю профінансувала макет компанія «Житлобуд-2», а за кошти міста лише зробили благоустрій майданчика.

«Я переконаний, що це лише пеший макет історичної будівлі, який з’явився в нашому місті, і таких макетів у Луцьку буде дуже багато», - мовив він. Пізніше Поліщук додав, що у місті кожного року встновлюватимуть по одному макету історичних споруд.

Створили макет майстри з Тернополя Дмитро Мулярчук та Володимир Кріса. Він виготовлений із бронзи, а на виготовлення макету пішло майже 6 місяців. На плиті, де всновили бронзову міні-копію фортеці, шрифтом Брайля надрукована історія верхнього луцького замку – коли і ким він заснований, перебудований тощо.

Очільник ГО «Генерація успішної дії Віталій Ткачук зауважив, що подія нині історична, бо в Луцьку подібний макет відкривають уперше. Тепер і лучани, і гості міста зможуть на дотик відчути перлину обласного центру Волині.

«Незряча людина може лише уявляти, та й то не кожна – я не бачу від народження, тому я навіть уявити не можу. Тепер мені показали замок і я отримав від цього задоволення», - розповів Ткачук. Він не вірив, що вдасться втілити проект так швидко. Також Ткачук презентував дві книги для сабозрячих людей. Перша – це «Луцьк від А до Я», промоційне видання, яке розповідає про місто, а друга – інклюзивна «Волинська абетка» Йосипа Струцюка, яка надрукована і звичайним, і шрифтом Брайля.

Після відкриття макету слабозрячі люди одразу ж взялися знайомитися із замком через дотик. За словами лучанки Наталі Заячківської, яка повністю втратила зір 22 роки тому, варто було б ще підписати об’єкти у замку шрифтом Брайля, аби легше було орієнтуватися. Жінка бувала в замку, але ніколи його не бачила.

«Це зручно для незрячого. Зараз я маю трошки уявлення, як виглядає огорожа, як виглядає дах і інші споруди. Для тих, у кого немає залишку зору, це гарний шанс познайомитися із замком», - підсумувала жінка.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Замок Любарта на дотик: у Луцьку встановили бронзовий макет твердині. ФОТО
08 вересень, 2018, 20:17