Студенти почали протест під судом у Луцьку. ФОТО

Студенти почали протест під судом у Луцьку. ФОТО
У Луцьку студенти вийшли на акцію протесту через невдоволення політикою міської ради щодо пільгового перевезення у громадському транспорті.

Протест розпочався у післяобідню пору 10 грудня під стінами Волинського окружного адміністративного суду.

Студенти вимагають впровадити пільгову вартість проїзду у громадському транспорті, зокрема хочуть платити 2,5 гривні за проїзд у маршрутці за наявності студентського квитка.

У ГО «Студентська рада Волині» переконують, що Кабмін передбачив для студентів пільговий проїзд. Тому студрада позивається до суду на Луцький виконком, який, на думку студради, мав би впровадити пільговий проїзд.

Голова ГО «Студентська рада Волині» Віталій Сніжко під час акції протесту під судом розповів, що студенти готові піти на копроміс з міською радою. Так, вони згідні на варіант, коли пільговий проїзд впровадять для студентів до 18 років, а решта сплачуватимуть повну вартість проїзду.

Нагадаємо, Віталій Сніжко заявляв, що студенти вийдуть на акцію протесту через те, що посадовці заявляють про недоцільність впровадження пільгового проїзду, натомість собі ж призначають чималі премії. Так, для прикладу, заступник міського голови Григорій Недопад майже щомісяця отримує премію у розмірі 120 %, а радник Ігор Поліщук – 220-250 % від посадового окладу.




Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 15
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ух і дебі..и, якщо зроблять проїзд для громадян по 7,50 то студентів будуть пеньками виганяти з маршутки і я буду перший хто запровадить такий флешмоб.
Я вчився на платній формі і їздив тролейбусом, а ще ходив на роботу і заробляв на себе сам, не скиглив щоб зробили пільговий проїзд.
Відповісти
Хай виганяють з університету і буде все добре.будуть їздити за 100% або в армії служити
Відповісти
телефони по ціні огого, ледь в руці тримають. Нігті, одяг і взуття, що не дозволить собі працюючий. Пропускають пільговий тролейбус, бігом в маршрутку на перші місця і їдуть по тому ж таки маршруту тролейбуса. Це вже хтось хоче на цьому собі славу заробити от і організовує.
Відповісти
Пільги може мати студент, який навчається на держзамовленні, має високу успішність, і при тому з малозабезпеченої родини. Якщо взмозі оплатити платну форму навчання - хай їздить, як всі! Багато працюючих для чистого понту купує айфона в кредит? Так отож! Під час "Чорної п'яниці" в магазинах був просто перепис ідіотів, які стояли біля стендів з "яблучками"! І більшості з того натовпу на вигляд і 20 років немає! То як виходить - хочеться тіліпон за штуку баксів, і пільгу? Так не треба бабки тринькати на х...ню! Я, як вчився, їздив по повній ціні, як поспішав, або тролейбусом. Крапка!
Відповісти
Пропоную флешмоб - "Розтовчи айфона студаку, хай заслуговує на пільгу"! Мінімальна стипендія - 1300 грн., мінімальна пенсія - 1437... Хто більше на пільгу заслужив, той хто працював все життя і платив податки, чи той, хто податків не платить? Але то лірика. Не має бути НІЯКИХ пільг. Нікому. Навіть пенсіонер в тролейбусі має платити, хай 50 коп., але має. Все інше - шлях до постійного зростання вартості квитка.
Відповісти
що за соплі тут розвели?
Якщо законом передбачені пільги то будь ласкавий винь да полож. А то прямо країна клоунів не пуганих яким закон не писаний... і це впершу чергу стосується владу і водіїв маршруток.
Відповісти
"Винути і положити" має зі своєї кишені все місто? А ху-ху не хо-хо?
Відповісти
А нікого не напрягає що студентік лице не показує, і в мене стране відчутя коли коли читяю як стідентики які вчаться на державному з айфонами в руках , які отримують стипендію, яку щоб отримати платят взятки, просят пільги.
Відповісти
Лиця не показує - бо його ж викладач, який через ту пільгу стане платити 7,50 грн., виховає оцінкою в першу ж сесію. І правильно зробить.
Відповісти
Я теж хочу їздити безкоштовно у маршрутці, готова приєднатись до акції протесту. Пенсіонери за.
Відповісти
Люди схаменіться, що ви пишете ?
Суть акції показати, що студенти мають права і МОЖУТЬ ЇХ ВІДСТОЯТИ. Якщо студентство почне робити протести , то буде не солодко органам правління. І в нашій Україні не буде порядку, якщо ми на все закриватимо очі. Потрібно робити перші кроки до змін. Якщо це прописано в законі, то воно має бути так. І цього потрібно вимагати і в інших( я не тільки про проїзд, а й про інші пільги, про пенсіонерів, про АТО, про дітей з особливими потребами, і.д.). В Україні люди до цього не пристосовані, якщо щось не подобається то робити мітинги і добиватися справедливості, звичайно вдома в теплому ліжку краще вибачте "обсирати" організаторів, які вклали чимало зусиль. ( Приклад зараз це Франція)
А це все, що ви пишете дурниці. Слідкуйте за собою краще. Зі сторони краще говорити, а ніж відчувати на собі. В кого які доходити, статус, на якій формі навчається, як одягається, чим користується -це особисте. Людина вправі вирішувати сама скільки і куди витрачати кошти, як і це прописано у законі.
А ціни піднімуть на все, краще дивіться новини. Аналізуйте, яку інформацію вам подають. Думайте, перш ніж щось говорити. І задайте собі питання, що я зробив для України, для населення, для екології міста в якому живу ...
Відповісти
Люди схаменіться, що ви пишете ?
Відповісти
Перш ніж стверджувати про запровадження тарифу на проїзд у міських автобусах для решти населення по 7,50 грн. за одну поїздку, мабуть, варто все ж таки з’ясувати механізм визначення такого тарифу і відповідально поширювати лише перевірену інформацію. Коли перевізник прийшов у 2018 році до нашого органу місцевого самоврядування з пропозицією збільшити тариф на проїзд у таких міських автобусах, то він обґрунтував пропозицію збільшення тарифу зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежить від господарської діяльності перевізника (витрати на паливо, витрати на мастильні матеріали, витрати на шини, витрати на акумуляторні батареї, заробітна плата водіїв, нарахування на заробітну плату водіїв, витрати на амортизацію транспортного засобу, витрати на технічне обслуговування і ремонт, заробітна плата ремонтних робітників з нарахуваннями тощо). У разі ж запровадження пільги перевізник не програє фінансово і отримає своє (5,00 грн.) в будь-кому випадку – чи провіз він студента стаціонару (студент заочної форми навчання права на таку пільгу не має) чи звичайного пасажира не пільгової категорії. Просто різниця між розміром пільгового тарифу для студента (2,50 грн.) та вартістю звичайного тарифу компенсується перевізнику з місцевих бюджетів. Хіба що (це все ж таки Україна) перевізник неофіційно чи офіційно купує паливо, мастильні матеріали, шини, акумуляторні батареї, до прикладу, тільки у тієї ж Луцької міської ради, як такого собі монополіста на ці ресурси, а заробітну плату водіям і ремонтним робітникам також неофіційно чи офіційно виплачує також цей орган. Тоді дійсно б Луцька міська рада (якщо компенсація мала б виплачуватись за рахунок саме бюджету міста) змушена була б підняти для перевізника ціну на такі ресурси для збалансування дохідної і витратної частин бюджету міста. І тоді, швидше за все, перевізник вимагав би від влади запровадження тарифу на проїзд одного пасажира на рівні 7,50 грн. замість 5,00 грн. А стан місцевого бюджету апріорі не можна вважати фактором, який реально впливає на собівартість пасажирських перевезень. Важко уявити собі мотивацію приватним перевізником підняття тарифу на проїзд таким собі збільшенням органом місцевого самоврядування своїх бюджетних витрат. По народному виглядає як «сьогодні проїзд дорожчає, тому що в бюджеті замало коштів». Просто, можливо, дехто у високих кабінетах планував «освоїти» на свої, так би мовити, «проекти», «схеми» і «теми» немалі бюджетні кошти, необхідні для виплати перевізнику компенсації за перевезення даної пільгової категорії громадян (студентів). От і виглядає так, що ці дехто застосовують одвічний метод інформаційного впливу «розділяй і володарюй», стравлюючи між собою різні верстви населення та поширюючи із серйозним виразом обличчя відверту дезінформацію. А в кишеню студентам стаціонару луцьких вишів, мабуть, заглядати все ж не слід – серед них навряд чи усі є володарями суперових гаджетів і мають солідний місячний бюджет, а, напевне, є й такі, які рахують кожну копійку на апріорі недешевому шляху здобуття вищої освіти. Сіль у тому, що наразі є чинний нормативний акт, який передбачає право на таку пільгу студентам денної форми навчання. Невже ганебно у цій країні боротися за те, щоб законодавчі норми і гарантії були не лише сухим текстом, але і ставали реальним правилом поведінки і регулятором відносин? Невже не заслуговує поваги бажання людини змінити право сили на силу права? Невже навчальна програма така легка для засвоєння, що у студента стаціонару є багато вільного часу для реального підробітку? Невже студент після школи випускається з таким арсеналом знань, вмінь і навичок, що на кожному кроці може легко знайти гідну роботу? Невже у нас зараз масовий тренд серед роботодавців, щоб наперебій забирати прямо зі студентської лави для роботи за спеціальністю студента стаціонару початкових курсів без досвіду роботи? Невже у всіх студентів стаціонару є настільки заможні батьки, що для них 10 грн. на день за проїзд студентом до місця навчання і до місця проживання є дріб’язковими чи неістотними витратами? Невже для нас будь-яка влада є від Бога і ставити під сумнів правильність її рішень чи якось їй опонувати завжди є щонайменше моветоном?
Відповісти
Мої діти теж заслуговують на безкоштовне харчування в закладах освіти.
Відповісти
ЗАкон є закон, або змінюйте закон або дайте людям пільги які вони повиині отримувати по закону.
Не країна а якась кончена махновщина....а потім ви дивуєтесь чому всі розумні студенти свалюють в польщю, а тут залишається тільки бидло на кшталт водіїв маршруток.
Відповісти